БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Гриби: смачно, поживно і дуже небезпечно!

Осінню пору часто називають грибною. Дійсно, саме на початку осені, коли дні ще дарують тепло, дощі сприяють зволоженню грунту, активно розпочинається «полювання» за лісовими дарами. І добре, коли все закінчується добре – і грибочками смачними поласували, і всі живі-здорові залишилися.

Минулого тижня у Броварах зафіксовано черговий випадок гострого отруєння грибами. Сім’я з трьох осіб – батьки та їх 29 річна донька, скуштували назбираних у лісосмузі грибочків і опинилися в реанімації. Стан здоров’я доньки досі викликає занепокоєння та кваліфікується лікарями, як тяжкий.

«Дівчина поступила у вкрай важкому стані, ми зробили все можливе і зараз маємо надію, що криза вже минула. Батько з матір’ю поступили ще через три дні, допоки їм не стало зовсім погано, відмовлялися від лікування», - розповідає заступник головного лікаря Броварської центральної районної лікарні Григорій Павлін.

За словами лікарів, симптоматика захворювання відразу вказувала на отруєння блідою поганкою, хоча люди стверджували, що гриби пройшли значну термічну обробку.

Тому медики вже вкотре звертаються до населення з закликом бути надзвичайно обережними при збиранні та вживанні лісових грибів. Навіть досвідчені грибники іноді помиляються, а ціна такої помилки може бути занадто високою. При будь-яких симптомах – пронос, запаморочення, біль у животі, нудота - після вживання грибів слід негайно звернутися до лікарів. Не зволікайте, адже іноді навіть декілька хвилин мають вирішальне значення для здоров’я та життя.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ