БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

Децентралізація на практиці. Частина друга

8 вересня у малій залі Броварської міської ради відбулася дійсно інформативна та досить тривала зустріч представників польської делегації з представниками органів місцевого самоврядування Броварів, Броварського району та громадськими активістами.

Вітаючи учасників міжнародного семінару, Броварський міський голова Ігор Сапожко відзначив : «Мені дуже приємно, що семінар для навчання і обміну досвідом відбувся саме в Броварах. І мені приємно, що колеги з Польщі, які пройшли певний шлях і провели роботу щодо децентралізації влади та розвитку органів місцевого самоврядування  поділяться своїм досвідом з нами».

Протягом усього дня бурмістр міста і ґміни Загуж Ернест Новак, директор міської бібліотеки в Лешнє, спеціаліст з питань промоції ґміни Кшивінь, журналіст і письменник Анджей Кузьміньскі та тренери і консультанти з питань стратегій, програм і аудиту сталого розвитку Павел Ментельскі і Ярослав Біттель розповідали, як в Польщі функціонує місцеве самоврядування та ділилися досвідом впровадження процесів децентралізації і країні.

decen1

Виступ кожного спікера тривав щонайменше півгодини.  Супроводжувався  наглядною презентацією і розлогими відповідями на питання з боку представників міської ради та громадських активістів.

Подібні зустрічі в рамках проекту “Польський досвід  децентралізації та самоврядної освіти для лідерів громад з 7 областей Центральної України” цьогоріч відбулися у Чернігівській, Черкаській, Кіровоградській областях. І це зрозуміло, адже Україна у питаннях місцевого самоврядування дійсно керується досвідом Польщі.

Певна таємниця є у слогані. Чому на листівках читаємо “децентралізація на практиці II». Про це запитали в голови Товариства Лева, який сьогодні виконував функцію модератора зустрічі Андрія Нечипорука: «Цифра II означає другий етап діяльності, що розпочалася ще минулого року. Тоді  охопили 10 областей Східної і Південної України. Побачивши зацікавленість в інформації та почувши багато схвальних відгуків  після загальної конференції у Києві – вирішили продовжити нашу діяльність і розширити її на 7 областей Центральної України».

У листопаді поточного року планується вже загальна Всеукраїнська конференція. Звичайно, у столиці України і за участю представників  з усіх охоплених процесом децентралізації областей. Принаймні так пообіцяв пан Нечипорук.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ