БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

Аукціон зупинено. Що далі?

Доля сумнозвісного броварського гуртожитку, який не так давно ледь не продали з торгів разом з мешканцями, залишається у центрі уваги якщо не громадськості, то правоохоронних органів точно. Що ж зараз відбувається у справі та чим «серце заспокоїться» дізнавався «Громадський Ревізор».

Коротко про головне

Практично рівно місяць тому Бровари сколихнула ситуація, що могла стати скандалом всеукраїнського масштабу. Детально ми писали про відлуння кріпосного права у «ГР» № 26(64) від 7 липня поточного року. Тоді владі спільно з мешканцями гуртожитку по бульвару Незалежності, 3б вдалося зробити майже неможливе – зупинити аукціон, на який у складі майнового комплексу Закритого акціонерного товариства «Броварський завод пластмас» було виставлено прихисток для 168 броварських сімей.

За декілька днів було акумульовано всі можливі сили та задіяно всі можливі ресурси. Люди, які зовсім випадково з інтернету дізналися про те, що вже практично завтра всі вони можуть стати справжніми безхатченками, якщо торги відбудуться. Купівля-продаж мала відбутися 4 липня, однак менш ніж за тиждень люди оговталися та  вирішили «бити в усі дзвони», величезною делегацією, яка наледве помістилася у малій сесійній залі виконкому прийшли на зустріч з міськими чиновниками, принесли зібрані документи та просили про допомогу. Відразу до справи підключилися міський голова та його заступники, фахівці юридичного відділу виконкому. Було написано декілька звернень до поліції та прокуратури, які теж спрацювали оперативно і вже наступного дня було отримано судову ухвалу, згідно якої на майно заводу накладався арешт, а це означало, що торги відклалися до винесення остаточного рішення.

30 днів потому

Гуртожиток живе своїм звичним життям. Люди ходять на роботу, діти – в садочки чи насолоджуються канікулами. На диво, є навіть такі, що ні сном, ні духом про те, що гуртожиток не так давно гарно «штормило». «А що було? Нє, я не в курсі. Продати?! Та ви шо?!! І шо? Все нормально вже? Ну, то й добре», - на наше питання «вистрілює тирадою» Михайло.

Однак, оптимізму сусіда по гуртожитку не розділяє Марина Нечипорук. Жінка бідкається – вже місяць з відведеного двомісячного терміну відстрочки торгів минув, а ніяких «рухів» не спостерігається.

«Майно, як і належало, так і належить банку. На контакт ніхто з правління ні з нами, ні з юристами не йде. Адміністрація заводу вже згодна передати гуртожиток до комунальної власності міста, є відповідний лист, але ж власником зараз є банк, а з ними ми зв’язатися не можемо. Контактують між собою тільки юристи виконкому та заводу, до банку ніхто добитися не може», - з розпачем каже Марина.

Юридичним відділом виконкому  направлено ряд листів до Броварського відділу поліції та місцевої прокуратури, проведено ряд зустрічей та консультацій, але …

«Згідно актуальної інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно, гуртожиток є приватною власністю ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» у відповідності до іпотечного договору. Крім того, Броварським відділом поліції накладено арешт на нерухоме майно банку, тому на даний час безоплатна передача гуртожитку по бульвару Незалежності, 3б у комунальну власність територіальної громади міста Бровари неможлива», - зазначають у міському управлінні комунальної власності.

Тож, залишається тільки сподіватися на добру волю власників банку, які все-таки знайдуть час подумати про понад півтори сотні броварських сімей та історія закінчиться перемогою здорового глузду.

Мирослава Соколенко

fg1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ