БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Проведено лабораторні дослідження повітря

За останні кілька тижнів спека стала справжнім випробовуванням для киян та мешканців області. Через високі температури кількість шкідливих домішок у повітрі значно перевищила норму. Дихати стало важко, а білий серпанок, що з’явився  лише додав хвилювань.

У зв’язкум з численними зверненнями громадян, 26 та 27 липня фахівці Броварського районного відділу лабораторних досліджень провели моніторинг атмосферного повітря на вміст шкідливих речовин. Проби було взято у  дев’ятиточках  міста: парк відпочинку ім. Т. Шевченка; території скверу  “Юність” (по вул. Короленка, 60), на МайданіСвободи (вул. Гагаріна, 18), ЗОШ № 2 (вул. В. Великого), стадіону ЗОШ № 5, ДНЗ “Віночок”. Також обстежувалися території біля магазину “Рибалка” (вул. С. Петлюри), гімназії С. Олійника, висотних житлових будинків по вул. Київська, 293 (за магазином “Олді”), територія висотної житлової забудови біля будинків 36-36 а по вул. С. Петлюри.

Стан повітря досліджували на вміст оксиду вуглецю,  діоксиду азоту, сірчистого ангідриду, пилу та формальдегіду. Формальдегіду не знайшли на жодній точці. Зате оксиду вуглецю, азоту діоксиду та пилу виявили достатньо. Особливо у парку ім. Т. Шевченка.

«Якщо норма по вуглецю оксиду – 5 мгм на куб повітря, то тут вона становить фактично 5, 52 мгм куб повітря. Пилу також чимало. При нормі 0,5 мгм на куб повітря – ми маємо цифри і 0,3, і 0,48… », - розказав “ГР” завідувач відділу лабораторних досліджень, Заслужений лікар України Віталій Прокопенко. За його словами, викиди СО, NO2, SO2 в наявності у всіх досліджених районах міста.  Найбільше їх у місцях, розташованих біля автомагістралей та транспортних розв’язок.

Отже, за своєрідним «антирейтингом»  найбруднішою точкою міста є парк ім. Т. Шевченка. Менш забруднені території  біля висотних житлових будинків (за магазином“Олді”) та на Майдані  Свободи. 

Аби вберегти своє здоров’я,  мешканцям міста Віталій Прокопенко рекомендує якомога менше бувати на вулиці у найнебезпечніші години (з 11.00 до 15.00), рідше відкривати вікна та частіше приймати холодний душ, що сприяє підвищенню імунітету.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ