БРОВАРИ +20
НБУ USD 27.76

Не пийте з водопровідних колонок!

6-8 липня фахівціброварського відділу лабораторних досліджень “Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” зробили санітарно-хімічний та мікробіологічний аналізи води з колонок, що розташовані по вул. Короленка, Гагаріна, Героїв Небесної Сотні, (Возз’єднання), Грушевського, Ярослава Мудрого (Кірова), Воїнів-афганців (Воїнів-Інтернаціоналістів) та Петлюри (Черняховського).

З’ясували: у воді, яку броварчани беруть з колонок забагато заліза, нітратів. Крім того, вода виявилась жорсткою

Особливо небезпечними в цьому коктейлі є нітрати. Вони сприяють виникненню так званої метгемоглобінемії. Страшна річ. У дітей до 3 років з’являється млявість, стомлюваність, розвиваються порушення фізичного розвитку та серцево-судинні порушення. У дорослих пригнічується функція щитовидної залози, розвивається рак шлунку. У вагітних може бути викидень.

Втім, наявність солей жорсткості (кальцію та магнію) у воді явище не менш небезпечне. «Коли солей кальцію багато, він відкладається на стінках судин і призводить до атеросклерозу, гіпертонії, інсультів, інфарктів», - розказав нам завідуючий райвідділу лабораторних досліджень Віталій Прокопенко, наголосивши на тому, що вживання води з колодязю може бути лише одноразовою мірою.

«Люди настільки звикли до колонок у дворах, що дійсно вважають: вода в них краща за воду у бюветах. Але це не так. Вживати її систематично ми не рекомендуємо», - констатував Прокопенко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Вівторок, 30 березня 2021, 15:21
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ