БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

Презентація «Громадського бюджету»

Що таке громадський бюджет або бюджет участі, які основні етапи його запровадження, механізм співпраці громади та влади – основні питання, які було розглянуто під час презентаційної зустрічі проекту «Громадський бюджет участі», що відбулася 11 липня у Броварах

На зібрання до малої зали виконкому було запрошено депутатів, чиновників різних рівнів, журналістів місцевих видань та представників громадськості. Презентацію проекту для усіх присутніх провели експерти Інституту Політичної Освіти та Українського незалежного центру політичних досліджень Тарас Случик та Іван Лукерія.

«Громадський бюджет або бюджет участі – це частина бюджету міста, з якої обов’язково фінансуються проекти та пропозиції, подані безпосередньо громадянами. Порядок подання та відбору проектів, а також фінансування проектів визначається окремим рішенням міської ради у Положенні про громадський бюджет», - розповідає Тарас Случик.

Якщо коротко, то суть проекту дуже схожа на електронні петиції. Громадяни шляхом голосування визначають проблеми, які, на їх думку, потрібно терміново вирішити у місті. Під «Бюджет участі» під час формування міського бюджету виділяється певна сума, яка і витрачається на ті ідеї, які висувають громадяни.

Ідея «прийшлася до смаку» депутатам та представникам влади, зокрема, заступник міського голови Григорій Голубовський висловив зацікавлення подібною ініціативою, відзначивши:

«Залучення громади до вирішення місцевих проблем – безперечно цікава та потрібна практика. Адже беручи реальну участь у розподілі частини бюджетних коштів, громадяни починають розуміти всю складність процесів та відчуватимуть відповідальність за долю свого міста».

gbgb1gb2

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ