БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

У Броварах ввели новий режим забудови територій

Винахідливості українців можна тільки позаздрити, а ще – згуртуванню та взаємодопомозі. Однак, не завжди така спільна діяльність «на благо» йде на користь оточуючим

Наприклад, останнім часом часто буває так – в приватному секторі на одній земельній ділянці, наприклад, 10 сотках, декількома господарями будується такий маленький двох-, ні трьохповерховий «особнячок» на декілька сімей. По Закону це називається зблокований житловий будинок.

Потім такий маєток продається як модний зараз таун-хаус. Однак такий будинок не можна назвати повноцінним, адже замість каналізації – вигрібна яма, а замість красивого вигляду з вікна – за метр – стіна сусіднього, яка навіть сонце закриває, а замість подвір’я – вихід на дорогу. В результаті маємо скарги від сусідів та ще безліч неприємностей.

Формально – все в межах законодавства, а фактично санітарні норми порушено, та й інфраструктура не облаштована, щоб на ділянці для індивідуального житлового будинку зводили аж п’ять-шість таких котеджів.

Отож, маємо ще одну прогалину в законодавстві. З метою запобігання виникненню подібних ситуацій, владою прийнято рішення про встановлення режиму забудови територій для провадження містобудівної діяльності.

Згідно документу управління містобудування та архітектури має право надавати будівельні паспорти забудови земельних ділянок для розміщення блокованого індивідуального житлового будинку тільки за умови виконання декількох вимог.

Зокрема, площа земельної ділянки повинна відповідати вимогам будівельних норм, розмір та конфігурація її не повинні створювати перешкод для використання її за цільовим призначенням, має бути обов’язкова можливість підключення до центральних інженерних мереж, тощо.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ