БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

Колегія управління освіти і науки: підсумки роботи за 2015 рік

На засідання, що відбулось минулого четверга зібрались керівники усіх навчальних закладів міста та представники управління освіти і науки. Загалом було розглянуто 12 змістовних питань. Спікери підводили підсумки, звітували про роботу та ділилися планами на майбутнє

Завідувач ДНЗ «Лісова казка» розповіла про особливості функціонування та навчання дітей в садочку, розповіла про ефективні методики навчання, що запровадили одразу після презентації закладу, в березні 2012-го року. Серед напрацювань: більше 100 тактильних ігор, більше 80 мультимедійних, запроваджені інформаційно-комунікативні технології, елементи методики Монтесорі та методика виховання Єфименка.

Про патріотичне виховання учнів у школах міста розповіла Олена Зозуляк, методист науково-методичного центру. У всіх навчальних закладах оформлені стенди з національною символікою, на шкільних сайтах створено рубрики з тематичним наповненням. Минулого року був проведений культурно-патріотичний фестиваль школярів України «Козацький гарт» . Окрім цього, проводяться тематичні уроки з історії України, української літератури та зустрічі з живими свідками війни - учасниками АТО.

Щодо діяльності школи молодого вчителя, досить детально розповіла Любов Ярмоленко,методист науково-методичного центру. У ході навчання: планування виховної роботи, проведення батьківських зборів, участь у методичній роботі, специфіка роботи з дітками, що мають особливі потреби. У ході навчання, молоді спеціалісти також презентують та захищають свої доробки, проводять відкриті уроки та позакласні заходи. А все, чому навчилися, молоді вчителі мали змогу продемонструвати на фестивалі «Інструктор тижня».

Також, Любов Ярмоленко, підвела підсумки дослідно-експериментальної роботи та інноваційної діяльності у навчальних закладах міста. Зокрема, звернула увагу присутніх на естетико-натуралістичне навчання і виховання в умовах позашкільного навчального закладу, що проходить на базі ДЕНЦ «Камелія», навчання педагогів за програмою «Інтел», проект «Інтелект України».

Серед інших розглядали питання про стан та перспективи розвитку психологічної служби міста. Наразі в Броварах 33 практичних психологи, 11 соціальних педагогів, які працюють з дітьми.

Присутні підсумували результати роботи з енергозбереження в навчальних закладах, в тому числі впровадження програми переходу на альтернативні види палива. Виходить, що в порівнянні з минулими роками, в 2015-му зекономлено 36% теплової енергії , більше 8% електроенергії, близько 10% холодної води, а економія природного газу склала майже 30%.

Підготовка навчальних закладів до роботи у 2016-2017 навчальному році та роботи в осінньо-зимовий період - ще одне нагальне питання. А на літо виділено безліч завдань практично по усіх закладах міста, починаючи від капітального ремонту підлоги, заміни вікон, облаштуванню спортивних стадіонів, робіт у пральнях ДНЗ, харчоблоках та їдальнях до забезпечення підручниками учнів.

В ході обговорення пролунала ініціатива відновити грошову винагороду за участь в олімпіадах як вчителів так і учнів задля про заохочення обдарованих дітей та педагогічних працівників.

Актуальним питанням залишається розробка міської програми «Веселі канікули», що має на меті забезпечити якісне дозвілля на час канікул.

Не оминули і питання роботи зі зверненнями громадян до управління у 2015році. Приємно відзначити, що у порівнянні із 2014 роком скарг від батьків та учнів стало значно менше. Так у 2015-му загальна кількість звернень склала 153, на рік раніше було 255.

Загалом засідання тривало понад три години та видалось дуже насиченим. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ