БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

АВТОМИЙКА НА КИЇВСЬКІЙ БУТИ ЧИ НЕ БУТИ ОДІОЗНІЙ ЗАБУДОВІ?

Останні декілька місяців майже щовихідних активісти пікетували огорожену територію по вулиці Київській, де планують побудувати автомийку. А нещодавно нарешті добилися заборони будівництва. Кому і чим так заважає майбутня забудова дізнавався «Громадський Ревізор»

Субота, 11 ранку, здається ніжитися і даліб у ліжку чи насо­лоджуватись вранішньою кавою вихідного дня, такні – близько 20 чоловік, незважаючи на про­низливий вітері з транспарантами крокують навпроти «Терміналу» повулиці Київській. «Ні автомийці під нашими вікнами!» написано на плакатах. Активісти наголошують, що земельна ділянка захоплена незаконно і вирубування дерев – це злочин. А власники навпаки пред’являють документи і наго­лошують, що забудова цілком правомірна. Хто ж правий, а хто винуватий в цій історії?

ДУМКИ СТОРІН

Ділянка, про яку йде мова розташована за адресою вул. Київська 333-в. Вона з грудня 2014 року знаходиться в оренді на 10 років у громадянина Костомахи Євгена Львовича. Отримав він її, викупивши на аукціоні, де її цільове призначення було «землі транспорту».

За словами представника влас­ника Петра Базишина на ділянці планується побудувати автомийку із кафе і супермаркетом. Вся необ­хідна документація є в наявності у власника і його представників.

«Ми маємо всі дозвільні доку­менти, як на вирубку дерев, так і на будівництво автомийки. Окрім того, ми маємо висновок екологічної комісії і всі санітарні дозволи. Багато хто із протес­туючих боїться, що ми будемо отруювати хімічними відходами їхній водопровід, то запевняю, що ми поставимо зациклену систему водоочистки, яка ніяким чином не буде пов’язана із житловим масивом», - розповідає Петро Базишин.

Та от мешканці будинків його ентузіазму не розділяють. Ба більше! Проявляють достатньо агресивно своє невдоволення майбутньою забудовою. Так, під час одного з мітингів, молодики навіть почали ламати паркан приватної території. Звісно, великої шкоди власнику такими діями вони не нанесли, але свій «месседж» передали достатньо конкретно: вони ні в якому разі не допустять будівництва вели­чезного комплексу під своїми вікнами.

«Я вже близько року займаюся цим питанням. Я проживаю поряд із забудовою і розділяю невдо­волення мешканців сусідством з автомийкою. Ми багато разів зустрічалися із забудовником «по-мирному», пропонували йому збудувати на території щось інше, окрім автомийки, але він аж ніяк не налаштований іти на компро­міс», - розказує Андрій Лопатюк, депутат Броварської міської ради і один із ініціаторів акцій протесту.

avtomuika1

ДЕ ПРАВДИ ШУКАТИ?

І от виходить, що ситуація патова. Забудовник не бажає змінювати своїх планів щодо ділянки, а мешканці навідріз від­мовляються бачити під вікнами автомийку. І цей конфлікт міг бути в стадії активної агресії ще довго, якби в справу не втрутилось керівництво міста.

«До мене звернулися мешканці житлових будинків з проханням посприяти припиненню будів­ництва автомийки поряд з їхніми будинками. Поспілкувавшись із мешканцями я погоджуюсь, що забудовник обрав не най­кращий із варіантів спілкування з майбутніми сусідами. Спільними зусиллями, разом із мером міста, ми тимчасово припинили будь-які роботи на ділянці. Наразі ведуться перемовини із забудовником щодо мирного виходу з цієї ситу­ації», - розповідає Олександр Рез­нік, голова фракції «Батьківщина» у міськраді.

Але навіть зараз, після заборони на будівельні роботи і відкликання декларації забудовника Держав­ним Архітектурно-будівельним контролем, орендар не припиняє спроб продовжити будівництво. На цьому тижні на земельній ділянці почали заливати фунда­мент. Аби припинити незаконні роботи мешканцям навіть дове­лось викликати поліцію.

ТО ЩО Ж ДАЛІ?

На думку громадського активіста, мешканця житлового кварталу за скандальною ділян­кою, Пилипа Духлого, наразі є два варіанти виходу з конфлікту. Згідно першого міська рада, мешканці і забудовник знаходять компроміс, що задовольнить всі сторони. Тобто, або підприємцю запропонують іншу земельну ділянку для автомийки, або забудовник піде на діалог із мешканцями і побудує щось інше замість хімічного підприємства.

«Ви зрозумійте, в нас через дорогу великий промвузол, майже під нашими вікнами проходить магістральна траса. Дерева, що були на ділянці перед нашими будинками – це санітарно-бар’єрна зона. Якщо брати детальний план міста, то на цій ділянці немає мийки. Там запланована забудова об’єктів харчування, а 70 відсотків ділянки – зелені насадження. На якій підставі були знищені всі дерева і змінене цільове призначення – це ще велике питання», - пояснює Пилип Духлий.

Другий варіант більш болючий і довготривалий. Це судові розслідування. До речі, до суду грозяться подавати як мешканці, так і забудовник. В такому випадку фінансово постраждають майже всі сторони конфлікту – міській раді доведеться компенсувати орендарю вартість оренди, а сам забудовник втратить мож­ливість побудувати таку омріяну автомийку.

«За словами власника вони планують побудувати цілодо­бову мийку на дев’ять постів. Це постійний шум, хімія, незро­зуміло куди будуть іти отруйні викиди. Хоч власник і обіцяє, що вони не будуть врізатися в нашу каналізацію і встановлять очисний комплекс та це коштує багато грошей. Дуже сумніваюся, що вони будуть так витрачатися. Ми не проти забудови, але хай погодить її з громадою. Аби всі залишились задоволеними», - під­сумовує Пилип.

Що буде далі із скандальною ділянкою на сьогоднішній день достойменно невідомо. До чого дійдуть врешті-решт сторони конфлікту ніхто навіть прогнозу­вати не береться. Але зрозуміло одне – мешканці не здадуться у відстоюванні свого права на життя в дійсно елітному районі, а не в промзоні.

Ксенія Хотянович

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ