БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

КУДИ ЗНИКЛА ГАРЯЧА ВОДА?

Не встигли жителі Броварів зрадіти, що нарешті перестануть «опалювати вулицю», як їх приголомшили новиною – разом з опаленням вимикають і гарячу воду. Коли чекати на відновлення водопостачання та що для цього потрібно зробити дізнавався «Громадський Ревізор»

СПОЧАТКУ ГРОШІ, А ПОТІМ СТІЛЬЦІ

6 квітня в Броварах припинили роботу всі котельні, які пра­цюють на природному газі. За офіційною інформацією основна причина в тому, що Нафтогаз не виділив лімітів на природний газ для підприємств, що надають послуги з централізованого теплопостачання та гарячого водопостачання.

У Департаменті реалізації газу НАК «Нафтогаз України» повідо­мляють, що прийняли рішення не надавати ліміти підприємствам, які мають заборгованість за спожитий газ. На жаль, Бровари потрапили до «чорного» списку боржників, до речі, як і всі інші теплокомуненерго Київщини. За інформацією КП «Броваритепло­водоенергія» станом на 1 квітня 2016 року загальна сума боргу складає 13 млн. 744,6 тис. грн.

Дана заборгованість виникла через те, що з державного бюджету досі не перераховано субвенції місцевим бюджетам на компенсацію різниці між реаль­ною вартістю надання послуг та тарифом, який затверджений для населення, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 375 від 04.06.2015 р. Заборгованість держави за 2015 рік перед Броварами становить – 11 млн. 982 тис. грн.

Крім того, станом на 01 квітня держава має ще одну заборгованість перед нашим комунальним підприємством. Сума боргу з пільг та субсидій складає 6 млн. 995,5 тис. грн. Тож, провівши нескладні арифметичні розрахунки, бачимо, що борг держави перед нашим містом у 18 млн. 977,5 тис. грн. повністю покриває та навіть перевищує борг «Броваритепловодоенергії» перед НАК «Нафтогаз України». Фактично державний бюджет та державна компанія не можуть розібратися один з одним, а заручниками опинились прості броварчани.

Враховуючи цю ситуацію, КП «Броваритепловодоенергія» планувало провести взаємозалік з Нафтогазом за природний газ. Але на сьогоднішній день в наці­ональній акціонерній компанії відмовляються від проведення взаємозаліків та вимагають оплату виключно «живими» коштами. Хоча переговори тривають, на даний час доводиться лише чекати, поки надійдуть субвенції з держбюджету на компенсацію боргу.

У ПОШУКАХ АЛЬТЕРНАТИВИ

Останній тиждень тема гарячої води найобговорюваніша в місті. Дехто вважає, що ситуації взагалі можна було уникнути. Пошире­ною є думка, що «тепломережівці» нераціонально використовували газ протягом опалювального пері­оду та витратили ліміти дочасно в березні. Мовляв, замість економії всю зиму палили так, що в оселях був «Ташкент» і навіть вікна дово­дилось відкривати.

Чиновники у відповідь пояс­нюють, що ліміти встановлюють щомісячно, при цьому невико­ристані залишки за попередній період обнуляють. Навіть, якщо заощадити 50% виділеного обсягу газу, це зовсім не означає, що в наступному місяці їх можна буде використати. Тож, економ - не економ, а першого числа кожного місяця – життя з чистого аркушу.

Зважаючи, що проблеми з надан­ням лімітів виникають не вперше, місцеві чиновники почали шукати альтернативу природному газу. Ще кілька років тому в Броварах на альтернативне опалення пере­вели бюджетні заклади – школи, садочки та лікарні. В місті було побудовано 10 котелень компа­нії «Фелікс Енерджі», сумарною потужністю близько 30 МВт. Враховуючи наявні потужності, очільники міста вирішили визна­чити можливість надання послуги з централізованого гарячого водопостачання за рахунок цих котелень.

12 квітня спеціалістами КП «Броваритепловодоенергія» було проведено пробний пуск трьох котелень: ЗОШ №9, ЗОШ №5 та котельні в районі Промвузла для визначення спроможності нада­вати гарячу воду для населення. В результаті випробувань виявили, що оптимально працювала лише котельня ЗОШ №9 і то в денний період, коли споживання води мінімальне. В пікові години температурний режим різко зни­жувався. Інші котельні взагалі не змогли забезпечити підігрів води до належної температури. Тож, на сьогоднішній день використову­вати альтернативні котельні для гарячого водопостачання в місті немає можливості.

ЗАМІСТЬ ВИСНОВКУ

Робити якість висновки чи про­гнози, зважаючи на ситуацію на ринку газу України, принаймні необачно. На офіційному веб-сайті Нафтогазу в онлайн режимі працює таймер відліку скільки Україна не купує газ з Росії. Та все одно газовий зашморг стає все тіснішим і навряд в найближчі роки щось зміниться. Вже зараз урядовці наголошують на наступ­ному етапі зростання цін на газ і для населення, і для підприємств теплопостачання. Тарифи неми­нуче будуть зростати, а гарячу воду, навіть за наявності лімітів, ми будемо мати по ціні 120-150 грн. за куб м.

Аби і надалі не бути заручником ситуації, мабуть, єдиним виходом для Броварів стане впровадження програм по переходу від центра­лізованої подачі гарячої води на індивідуальний підігрів чи вста­новлення бойлерів. Стверджувати можна одне – незалежність коштує дорого.

Вікторія Майстренко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ