БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

ХТО ОСТАННІЙ В ПЕРШИЙ КЛАС? ПОВАЛЬНА ПАНІКА ТА ШТУЧНІ ЧЕРГИ В БРОВАРСЬКИХ ШКОЛАХ

З кожним роком «шкільна» ситуація все більше загострюється. Населення росте, а школи не гумові… Доводиться набирати не два- три перші класи, а по 5-7. Але от в одних школах чергу на «перший дзвоник» займають ледве не з сьомої години ранку 1 січня аби подати документи, а в іншій за півроку прийому документи подали на 15-20 дітей. Чому так розбирався «Громадський Ревізор»

dovidkaНеабиякого галасу та ажіотажу набрало обговорення матусями у соціальній мережі проблем із вступом до першого класу. Нібито аби подати документи необхідно вистояти величезну чергу та ще й не факт, що про­дуктивно. Можна прочекати і піти додому ні з чим.

«На об’яву в одній із шкіл про збори для батьків майбутніх першокласників о 14.00 і початок прийому документів для вступу до 1го класу з 28 січня до 19 лютого броварські батьки реагують чергою з 6-ї ранку. Знайома сказала, що прийшла о 7й ранку і вже була 46-ю у списку. Це так у всіх школах?» - питає одна з користувачок Фейсбуку.

«Я прийшла в 11:30. Була 82. Встигла. Школа №5. Здається, тільки першим 90 призначили дату співбесіди. Інших просили приходити в березні. Всіх тонкощів не знаю. До кінця не чекала», - відповідає їй інша матуся у тій же соцмережі.

У Броварах є 10 державних шкіл. Серед них одна гімназія та дві спеціалізовані. «Громад­ський Ревізор» поспілкувався з директорами всіх і публікує їхні відповіді на болюче для багатьох питання: «Як потрапити у перший клас?».

P.S. Незважаючи на те, що більшість спеціалізованих класів вже укомплектована, набір до шкіл ніхто не завершує. Директори загальноосвітніх шкіл в один голос запевняють: «1 вересня кожен шестирічний броварчанин матиме змогу сісти за шкільну парту». І «Громадський Ревізор» не має підстав їм не довіряти.

Загальноосвітня школа №1

Вул. Київська, 153

За словами директора черг в школі немає. Та й взагалі проблем з подачею заяв також. Ще з жовтня місяця «абітурієнти» залишають в приймальні свої контакти, а навесні будуть скликати збори батьків майбутніх першокласників. Набір буде від­буватися в три класи: «Росток», «Інтелект України» та загальноосвітній. На батьківських зборах викладачі розповідають про кожний із класів, про їхні переваги та специфіку, а потім вже батьки за бажанням пишуть заяву до вподобаного. Прийом документів в цю школу триває з 1 вересня по 31 серпня. Приймають всіх бажаючих, незалежно від місця проживання.
trivae

Загальноосвітня школа №2

Вул. Володимира Великого (Енгельса), 6

У школу приймають всіх бажаючих, здебільшого мешканців Торгмашу. Тестування немає, беруть за заявою від батьків. На цей рік планують набрати 5 перших класів, бо більше школа не вмістить. Набір триває з 1 вересня по 31 серпня. У школі, окрім загальноосвітньої програми, навчають ще за системою розвивального навчання Ельконіна-Давидова (т.з. «харківською» програмою). У спеціалізований клас ще й досі залишилося декілька місць. Школа відома впровадженням у навчальний процес ідей Сухомлинського.
trivae

 Загальноосвітня школа №3

Вул. Благодатна (Леніна), 80

Черг у школі немає, заяву на вступ батьки можуть написати у будь-який день навчального року. До школи приймають усіх бажаючих без  попереднього тестування. Навчальна програма у класах загальноосвітня. Зараз у школі укомплектовано півтори класи із трьох запланованих. Вчителі зізнаються, що, порівняно з іншими роками, популярність їхнього навчального закладу значно зросла. Набір триває з 1 вересня по 31 серпня.
trivae

 Гімназія ім. С.І. Олійника

Вул. Москаленко Сергія (Маршала Красовського), 3


У гімназій прийом заяв розпочався 1-го лютого і станом на 3 лютого заяви вже не приймають. За неповні три дні педагоги отримали понад 150 заяв. Планують набрати 3 класи по 36 учнів. Вступу до гімназії передує співбесіда із дітьми та батьками з вчителями та шкільним психологом. Розпочинати їх планують у першій половині квітня. Директор закладу зазначає, що для них важливіше моральна готовність дитини до школи аніж вміння читати, писати та рахувати. У гімназії всі класи навчаються за сучасною шкільною програмою «Росток» із поглибленим вивченням англійської мови.
zaversheno

 Спеціалізована загальноосвітня школа №5

Вул. Київська, 306а

Прийом заяв до школи з поглибленим вивченням іноземних мов триває з 28 січня до 19 лютого. Станом на 3 лютого співробітниками опрацьовано понад 400 заяв. Кожній дитині призначають співбесіду. Приймають лише тих дітей, що мають високий рівень підготовки до школи. Учні з першого класу вивчають англійську мову, а з п’ятого додають на вибір німецьку, французьку, польську чи іспанську. Спеціалізація школи – іноземна філологія. Цього року планують набрати три або чотири класи по 30 учнів. Співбесіди почнуться з 20 лютого. Першим 90-та абітурієнтам назначають дату співбесіди, інших записують в телефонному режимі. Результати про зарахування будуть відомі лише після того, як всі хто подав заяви, пройдуть співбесіди.
obmegeno

 Загальноосвітня школа №6

Вул. Герцена, 3

Прийом заяв до школи розпочато 1 лютого. Окрім загальноосвітніх класів набирають один клас для навчання за системою «Росток». Заяви  приймають щодня, черг немає. Всього планують набрати 3 класи, але не виключають і можливість четвертого. Залежить від кількості бажаючих. Приймають до школи всіх, не залежно від адреси проживання. Прийом документів триватиме до 31 серпня.
trivae

 Спеціалізована загальноосвітня школа №7

Вул. Гагаріна, 23а

Прийом заяв до спеціалізованих класів тривав з 1 грудня до 1 січня і наразі вжезавершений. Співбесіди з дітьми були проведені ще до кінця минулого місяця. За словами директорки бажаючих було чимало. Цього року набирали чотири спеціалізовані класи: два з поглибленим вивченням англійської мови, «Росток» і «Інтелект України». Надано було до класів більше 300 заяв, але до зарахування будуть рекомендовані лише 120-140 заяв. Результати співбесіди стануть відомі навесні. Окрім набору в спеціалізовані класи, з 1 вересня по 31 серпня триває набір у загальноосвітні класи для дітей, що за адресою проживання належать до цієї школи.
obmegeno

 Навчально-виховний комплекс (ЗОШ №8)

Вул. Марії Лагунової, 11а

Прийом документів до школи відбувається згідно графіка. Через велику кількість бажаючих, заяви наразі приймають лише від батьків, що зареєстровані на території обслуговування НВК. Цього року планують набрати чотири класи: два з поглибленим вивченням англійської мови, один за системою «Росток» з додатковим вивченням англійської і загальноосвітній клас. Вже зараз розпочато співбесіди для «абітурієнтів». Розклад співбесід попередньо розписаний до кінця березня, але прийом документів все ще триває. Директор зізнається, що з задоволенням прийняв би всіх бажаючих, але в його закладі вже з третього класу розпочинається друга зміна через брак приміщень та вчителів. Тому більше чотирьох класів школа, на жаль відкрити не має можливості.
obmegeno

 Загальноосвітня школа №9

Вул. Героїв Небесної Сотні (Возз’єднання), 13

Зазвичай, прийом заяв у школі триває з 1-го лютого до 31 серпня. Але через велику кількість бажаючих цього року заяви почали реєструвати ще у минулому році. Це єдина школа в місті з інклюзивною освітою. Цього року також набирають один інклюзивний клас. Окрім цього в школі триває набір до класів з додатковим вивченням російської мови, за програмами «Росток» та «Інтелект України». Заяви поки що подають на загальних умовах, а вже на загальних батьківських зборах першокласників будуть вислуховувати побажання хто до якого класу хоче потрапити. Для бажаючих в «Інтеллект України» будуть проведені співбесіди і тестові завдання. Цього року, як і минулоріч, планують набрати 8 перших класів. До школи зараховують всіх бажаючих, незалежно від адреси проживання.
trivae

 Загальноосвітня школа №10

Вул. Симона Петлюри (Черняховського), 7а

У школі набір розпочато з 3 лютого. Великих черг в коридорах немає. Попередньо заступником директора були проведені збори для батьків випускників в найближчих до школи ДНЗ. Батькам були роздані бланки заяв аби вони мали змогу заповнити їх вдома, що також допомагає скоротити черги. Директорка закладу зазначає, що у минулому році ажіотаж з подачею документів був більший. У школі планують набрати три спеціалізовані класи: за програмою «Росток», «Інтелект України» та з вивченням російської мови, якщо набереться необхідна кількість бажаючих. Найбільший попит на вступ до спец класів, але місця ще є. Набір триватиме до 31 серпня і приймати будуть всіх бажаючих.
trivae

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ