БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

ЖУРНАЛІСТИ ТА ЛІКАРІ КОГО ВИПУСТЯТЬ У ЖИТТЯ ЦЬОГО РОКУ БРОВАРСЬКІ СЕРЕДНІ ШКОЛИ

Пам’ятаєте, ким ви хотіли бути в дитинстві? Суперзіркою? Лікарем? Можливо, космонавтом? Цікаво, а ким хочуть бути сучасні діти? «Громадський Ревізор» провів власне опитування та виявив, які професії в фаворі серед цьогорічних випускників.

Якщо 30 років тому назад всі хотіли бути інженерами, вчителями та лікарями, то зараз, з рухом технічного прогресу, метаморфоз зазнали і дитячі уподобання.

«СТУДІЯ, ПРИЙОМ!»

Чи то через те, що опитування проводили журналісти нашого видання, чи так співпало, але на першому місці, з невеликим від­ривом опинилася саме професія кореспондента. Журналісти в кадрі, ведучі, редактори газети – саме у такому амплуа себе бачать 14% опитаних школярів.

І, якщо два – три роки тому молодь віддавала перевагу професіям «сірих кардиналів» - PR-агентам, менеджерам шоу- бізнесу та дикторам закадрового голосу, то сьогоднішнє покоління в тіні сидіти не збирається. Лише перші шпальти та крупні плани!

ЕКОНОМІСТИ – ПРОГРАМІСТИ

П’ять-сім років тому найпо­пулярнішими професіями серед молоді були економісти та про­грамісти. До речі, багато з них ще й досі не розібралися, що ж таке та економіка та як її застосовувати на практиці. З програмістами трохи простіше, але з постій­ними інноваціями «біля керма» залишаються лише ті, хто швидко вчиться та підлаштовується під вимоги часу. Інших життя швидко викидає за борт, заповнюючи їх місця новими спеціалістами.

Серед цьогорічних випускни­ків економічні та комп’ютерні спеціальності також отримують високий бал. 13 відсотків – саме стільки за кожну з професій віддали майбутні студенти. Здебільшого хлопці та дівчата планують вивчати графічний дизайн, фінанси та IТ-технології.

РЯТУВАТИ ЖИТТЯ

На третьому місці професія лікаря. Багато броварських випускників мріють рятувати людські життя. І також, на дрібниці розмінюватись не збираються. Усі опитані бачать себе кардіохірур­гами, генетиками або, щонай­менше, стоматологами.

«Хочу залишити після себе щось корисне. Універсальну вакцину винайти, наприклад. Чому б ні?», - роздумує один із одинадцятикласників.

За останній рік з’явилось багато юних патріотів, які мріють захи­щати країну. Таких броварчан близько 7%.

«Після закінчення школи я пла­ную вступити до добровольчого батальйону «Азов» та захищати нашу країну від загарбників на Донбасі», - ділиться майбутній герой.

Та ми сподіваємось, що вже найближчим часом конфлікт вирішиться і нікому більше не доведеться брати участь в бойових діях на Сході. Але ж формування професійної армії лише на старті.

РЕСТОРАНИ ТА ПРИВАТНІ КАБІНЕТИ

Четверте місце ділять сфера обслуговування та гуманітарні спеціальності. Тут і філологи, і психологи, і історики. Дехто навіть зізнається, що обрав такий фах в світлі недавніх подій.

«Я хочу бути психологом, щоб допомагати нашим бійцям подолати психологічні травми пов’язані з війною», - пояснює свій вибір Єлизавета.

Дехто зізнається, що хоче стати ресторатором аби продовжити справу батьків, хтось хоче бути туристичним консультантом, бо полюбляє подорожувати. Але зрозуміло найголовніше - май­бутню професію діти обирають дійсно за покликом душі, а не через престижність та високу заробітну платню.

Ну а завершують наш рейтинг юристи, інженери та спортсмени. Таких серед цьогорічних випуск­ників небагато. Та й не дивно. Мало хто хоче витрачати своє життя на безкінечні папірці та механізми, коли навколо такий цікавий світ сучасних технологій та медіа.

ЗАЙВИХ ШТАНІВ НЕМАЄ

Є серед школярів і такі хто вва­жає, що п’ять років в університеті – це даремне просиджування штанів. Мовляв, в сучасному світі, коли все змінюється майже щосе­кунди немає часу на безцільне навчання. Молодики вважають, що гарно заробляти можна і без вищої освіти. Тим паче, що мережа інтернет – це безкінечний океан стартапів – бери та створюй. Мрії таких дітей вкрай розмиті. Хтось хоче заробляти на життя, знімаючи ролики та викладаючи їх на власний канал в Youtube, хтось прагне стати професійним тестувальником комп’ютерних ігор, а хтось – знімати відеоуроки і продавати їх.

Та всі зізнаються, що до закін­чення навчання майже рік і вони мають ще час змінити своє рішення, якщо раптом припаде до душі більш земна професія.

БУТИ ЛЮДИНОЮ

Та серед купи листів «Громад­ському Ревізору» особливо при­пав до душі наступний: «Перш за все я хочу залишитися людиною. Такою, щоб в майбутньому з мене брали приклад. Я хочу зароблені гроші вкладати в благодійність. Наприклад, збудувати притулок для тварин де за ними будуть доглядати люди, що не мають власної сім’ї чи будинку. Там вони будуть допомагати один одному боротися з самотністю, а заразом я врятую тварин, які не заслуговують на те життя, що зараз мають».

І не дарма кажуть – вустами дитини говорить істина. У першу чергу в будь якій ситуації треба залишатися людиною. Напевно кожен із нас в дитинстві мріяв змінити світ на краще. А що від­бувається потім?..

Тож, можливо, слід замисли­тися. «Ревізор» впевнений, що всередині кожного з нас ще й досі живе та світла добра дитина, яка прагнула принести додому всіх бездомних тварин чи нагодувати всіх безхатченків. Повірте, ця дитина ще й досі пестить ці мрії в вашому серці. Потрібно тільки прислухатися до неї. А коли ж це краще за все зробити, як не взимку, коли навіть саме повітря пронизане новорічними дивами?

Маргарита Струтинська

profesii t

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ