БРОВАРИ -1
НБУ USD 28.5

«Карантинні» новини: порушення карантину вихідного дня та «пріоритетні години» для пенсіонерів

Коронавірус в Україні продовжує набирати обертів. Щодень фіксується близько 13 тисяч нових підтверджених випадків інфікування, тож щоб стримати розповсюдження інфекції, Уряд почав вводити нові карантинні заходи. Зокрема, окремий карантинний режим на вихідних триватиме до кінця листопада, а у магазинах запровадили пріоритетні години для людей похилого віку

Карантин вихідного дня: у Броварах зафіксовано 5 порушень

Цієї суботи почав діяти карантин вихідного дня, впроваджений у всій Україні. Згідно до нових правил, на вихідних не мали права повноцінно працювати заклади громадського харчування (лише на виніс чи доставку), заклади культури, спортзали, басейни та фітнес-центри, ТРЦ та інші розважальні заклади, салони краси, магазини промтоварів тощо.

При цьому, у різних містах України фіксували десятки порушень карантинного режиму. Не обійшлося без таких випадків і в Броварах. За інформацією представників Броварської Держпродспоживслужби, вони проводили перевірки разом з представниками поліції, як вдень, так і вночі. За порушення карантину вихідного дня було складено усього 5 протоколів: на 2 заклади громадського харчування та на 3 магазини.

Також протягом тижня фахівці Держпродспоживслужби проводили позапланові перевірки різних закладів міста. З близько 40 перевірених закладів, у 20-ти виявили порушення. У більшості випадків фіксували недотримання маскового режиму та соціальної дистанції. Усіх власників закладів-порушників було притягнуто до відповідальності.

«Пріоритетні години» для людей похилого віку у магазинах

Ще одним нововведенням стали «пріоритетні години» для людей літнього віку. Відповідні заходи цього тижня запровадив Кабінет Міністрів України. Це означає, що з 10 до 12 години заклади обслуговування (магазини, аптеки тощо) та органи місцевого самоврядування будуть обслуговувати на надавати послуги пріоритетно пенсіонерам.

За повідомленням Міністерство охорони здоров'я, ці правила вже набули чинності. Саме ці години були визначені тому, що у цей час більшість молодих людей перебуває на роботі.

Люди літнього віку – одна з найбільш вразливих категорій населення, які мають чи не найбільші ризики інфікуватися коронавірусом та, здебільшого, переносять це захворювання у більш складних формах. «Важливо, щоб вони якомога менше контактували з іншими людьми, адже відсоток летальних випадків найбільший саме серед людей, які старші за 65 років», - підкреслив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Зазначається, що «пріоритетні години» для людей літнього віку будуть діяти протягом усього карантину.

За відсутність масок почнуть штрафувати

19 жовтня Президент України підписав новий закон про штрафи за відсутність масок. Відтепер осіб, які будуть перебувати в громадських спорудах чи пасажирському транспорті без масок чи респіраторів, які закривають ніс та рот, будуть штрафувати на 170-255 грн.

«Закон має на меті запобігання поширенню коронавірусної хвороби серед громадян України. Документ сприятиме підвищенню соціальної відповідальності громадян і захисту їхнього здоров’я та життя, а також зменшенню кількості випадків зараження коронавірусною хворобою, що допоможе запобігти неконтрольованому зростанню кількості хворих на COVID-19 та перевантаженню медичних закладів», – зазначили в Офісі Президента України.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40

Останні статті

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
П’ятниця, 20 листопада 2020, 11:59

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ