БРОВАРИ +25
НБУ USD 28.27

Що чекає на броварських школярів: чи відправлять учнів на карантин

1 вересня в Україні стартувало навчання у загальноосвітніх закладах освіти. Вже за два тижні через COVID-19 були відправлені на самоізоляцію майже 145 класів по всій країні. Зокрема, у Київській області 19 закладів освіти повністю або частково перевели на дистанційне навчання. На щастя, броварські школи не входять до цього списку.

Як відомо, підготовка до навчання у нашому місті відбувалася з особливою ретельністю. Напередодні навчання представники Управління освіти та науки спільно з міським головою Ігорем Сапожком провели низку робочих нарад, щоб мати змогу ефективно адаптувати працівників закладів до нових умов. Чи вдалося до них адаптуватися дітям та яка нині статистика відвідування у школах — читайте у матеріалі «Громадського ревізору».

Дотримання закладами освіти усіх необхідних умов

На сьогоднішній день всі школи нашого міста отримали необхідні дезінфікуючі засоби та засоби індивідуального захисту. Вони працюють за чітким регламентом і мають всі інструкції на випадок, якщо у когось із учнів будуть виявлені ознаки захворювання. Напередодні нового навчального року, це традиційно перевірила і комісія із представників управління освіти, відділу охорони здоров’я, Броварського районного відділу лабораторних досліджень та інших підрозділів міської ради.

Нині для броварських учнів облаштовані спеціальні місця для обробки рук антисептиками на вході, організовані контейнери для збору використаних масок і рукавичок, нанесена розмітка на підлозі для дотримання дистанції. Діти рухаються за спеціально розробленими маршрутами, для яких задіяні одразу кілька коридорів, входів та виходів школи. Крім цього, у школах діють і розроблені графіки провітрювання класних приміщень після кожного заняття і проводиться постійна дезінфекція поверхонь: дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо. З першого дня навчання розпочалося і харчування першокласників та учнів, які належать до пільгових категорій.

Зараз на вході до закладів вже традиційно перевіряють температуру, а рухатися коридорами дозволяють лише у масці. Діти з розумінням ставляться до таких правил, а контролюють їх дотримання класні керівники. Жоден із них поки не зафіксував у присутніх на уроках учнів наявних ознак та симптом захворювання.

Статистика відсутності учнів зростає, проте без жодних критичних випадків

Незважаючи на дотримання усіх карантинних умов у школах, відсутність учнів вже на другому тижні значно зросла. Нині у броварських школах навчаються 15.506 дітей. Впродовж першого тижня з них були відсутні близько 500 учнів, але на другому тижні їх кількість суттєво збільшилася.

Вже 9 вересня представники освіти зафіксували збільшення відсутності дітей близько 2000 учнів. Дехто з них відсутній за власними обставинами, а дехто — у зв’язку із погіршенням самопочуття, проте медичних довідок щодо гострої хвороби у дітей жоден із батьків до шкільних закладів не надав. Пояснити таку статистику можливо, зокрема, і початком осіннього сезону, адже у міжсезоння діти частіше хворіють через акліматизацію. З іншого боку, в умовах карантину, батьки частіше «перестраховуються» та залишають дітей, з найменшими ознаками застуди, на день-два вдома.

За словами заступниці начальника управління освіти та науки Броварської міської ради Тамари Стельмах, важливим залишається те, що, серед броварських учнів не зафіксованого жодного нового випадку захворювання коронавірусної інфекції. На сьогоднішній день таких випадків у місті спостерігається всього 4, які були виявлені напередодні навчального року, а лікування відбувається амбулаторно.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ