БРОВАРИ +11
НБУ USD 26.76

Капітальні ремонти в галузі освіти: які проекти заплановані на 2020 рік

«Громадський ревізор» продовжує інформувати своїх читачів про капітальні ремонти, які проводяться в різних сферах нашого міста. Цього разу розповімо про капітальні ремонти, які планують завершити до нового навчального року в закладах освіти. Отже, яких покращень чекати броварським школам та дитячим садочкам читайте в нашому матеріалі.

Безпека дітей понад усе

Одним з наймасштабніших проектів на поточний рік в усіх школах міста стала реконструкція мереж зовнішнього освітлення на територіях. В комплексі, чиновники намагаються освітити і всі підходи до навчальних закладів.

Такі роботи вже розпочали у ЗОШ №1 та у ЗОШ №2. За словами начальниці Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури і транспорту Світлани Решетової, ремонт збираються завершити приблизно за два місяці. А в ЗОШ №3 ці роботи вже повністю завершені.

«На всіх територіях загальноосвітніх шкіл підрядники встановлюють нові опори та розміщують сучасні енергоефективні ліхтарі. Вони дають більш яскраве та розсіяне світло. Робочі одразу займаються розведенням кабелю, аби освітити ті ділянки, на яких раніше не було опор», - підкреслює Світлана Решетова.

У планах місцевих чиновників освітити всі навчальні заклади до кінця року. Адже майже кожна школа має другу зміну і діти мають безпечно повертатися додому. Зараз в Управлінні займаються розробкою проектів та узгоджують усі документи.

Внутрішні роботи

На сьогоднішній день швидкими темпами проводять роботи з ремонту переходу між правим та лівим крилом будівлі ЗОШ №3. За словами підрядників, виконані роботи планують здати за два місяці. Наразі тривають підготовчі роботи – збивають стару плитку зі стін та готують площу до утеплення.

3school 2

В ході щотижневого об’їзду міста, 15 травня міський голова Ігор Сапожко разом з керівництвом УБЖКГІТ та місцевим депутатом від фракції «Єдність» Тетяною Тоцькою відвідали заклад, щоб особисто оглянути ремонтні роботи.

Окрім завершення робіт з облаштування мереж зовнішнього освітлення, у третій школі нещодавно реалізувати ще один проект – встановили нову огорожу, причому врахували інтереси мешканців приватного сектору, який межує з територією закладу освіти. Для того, аби шум зі стадіону та спортивного майданчика не заважав «сусідам», частину забору зробили з шумоізоляцію.

3school 1

До речі, зробити вхід до шкіл доступним лише для учнів та вчителів – це ще один проект, який заплановано реалізувати в найближчі декілька років у Броварах. Планується огородити всі навчальні заклади новим парканом, а на входах встановити магнітні замки. Це також безпека для учні та захист шкільного майна від вандалів.

В ході візиту до ЗОШ №3, наші журналісти звернули увагу на незвичний для школи об’єкт – криту альтанку у внутрішньому дворі. За словами директора Лілії Гладишевської цей проект було реалізовано в рамках програми «Громадський бюджет», яка діє в Броварах. Облаштований майданчик вже встиг стати улюбленим місцем і вчителів, і дітей: тут залюбки проводять уроки, обговорюють шкільні справи та просто відпочивають.

Броварська гімназія ім. С.І. Олійника у 2020 році очікує на ремонт санітарно-гігієнічних приміщень. Згідно проекту тут мають повністю переобладнати усі вбиральні: замінити комунікації, встановити нову сантехніку та зробити ремонт в приміщенні. Роботи там планують завершити приблизно за три місяці.

3school 5

Найближчими днями чиновники оголосять тендер на капітальний ремонт актової зали в спеціалізованій ЗОШ №5.

«Оновлення буде суттєвим. Воно стосуватиметься не лише косметичних змін, а і комунікацій. Ми плануємо замінити пожежну сигналізацію, зробити сучасну систему вентиляції та освітлення. Обов’язково оновимо вікна та підлогу в приміщенні. І звичайно зробимо ремонт стін», - розповідає Світлана Решетова.

Чекає ремонту й ЗОШ №6. За планами, в освітньому закладі проведуть реконструкцію частини приміщень. Зокрема, у школі запроектовано прибудову ліфтової шахти та встановлення власне самого підйомника. Враховуючи, що в шостій школі розвинена інклюзивна освіта, новий ліфт стане у нагоді дітям з обмеженими фізичними можливостями та допоможуть зробити їхнє перебування на навчанні набагато зручнішим.

Тандер на визначення виконавця робіт мають оголосити за день-два. Реалізувати проект планують до початку нового навчального року.

У спеціалізовані ЗОШ №7 з нетерпінням чекають на капітальний ремонт даху будівлі. В ході капремонту заплановано повністю змінити покрівлю над молодшим корпусом школи. Аби зменшити навантаження на несучі конструкції школи заплановано демонтувати перекриття технічного поверху. Вже після цього будуть знову облаштовувати крівлю.

Учні ЗОШ №9 у новому навчальному році отримають оновлений спортзал. По цьому об’єкту чиновники вже оголосили тендер та чекають підрядників. Зазначимо, що проект капітального ремонту спортивної зали представники УБЖКГІТ минулого року подали на розгляд Київської обласної ради. Тож, фінансування всіх робіт здійснюватиметься за рахунок обласного бюджету.

Дитячі садочки: на черзі ремонти павільйонів

У дитсадку «Золотий ключик» планують відремонтувати та утеплити фасад. Це не лише покращить зовнішній вигляд будівлі, а й допоможе закладу стати більш енергоефективним. По цьому об’єкту також вже оголосили тендер.

Нещодавно закінчили реставрувати всі ігрові павільйони в дошкільному закладі «Перлинка». Тож, садочок з нетерпінням чекає своїх вихованців після відновлення роботи дошкільних закладів.

Масштабна реконструкція в цьому році чекає на дитячий садочок «Зірочка». «Фактично це буде нова будівля, новий садочок для малят ясельної групи. Гроші на реконструкцію закладу будуть виділені шляхом співфінансування. Нам вдалося виграти грант Міністерства розвитку громад та територій України. Загальна сума проекту складає 40 млн. грн.: з них 30 млн. грн. нам виділяє Міністерство, а 10 – кошти бюджету Броварів», - розповідає Світлана Решетова.

Начальник управління БЖКГІТ також наголосила, що усі об’єкти планують завершити і здати до першого вересня. Можливі затримки можуть стосуватися лише проектування мереж освітлення в закладах освіти, роботи в такому випадку будуть довиконувати ще в вересні-жовтні.

На цей рік також заплановані менш масштабні роботи з поточних ремонтів навчальних закладів. Детальніше про це «Громадський ревізор» інформуватиме в наступних випусках.

 

Останні статті

Субота, 16 травня 2020, 01:49

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ