БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Незаконні гаражі – геть!

У Броварах триває демонтаж незаконно встановлених гаражів. На цей раз «пощастило» мешканцям вулиці Грушевського

По вулиці Грушевського, 3 цілий тиждень працює спеціальна техніка, що вивозить гаражі з прибудинкової території.

«Скільки себе пам’ятаю, ці гаражі тут весь час стояли. Будинок звели у 86-му, здається, а ми переїхали у 87-му з родиною. Так от тоді ці гаражі вже були», – згадує місцевий мешканець Сергій.

Всього на території біля будинку встановлено 25 гаражів, 22 із них незаконні. Власники вже декілька разів отримували приписи і попередження від міської влади, але не вдавалися до відповідних заходів, аби їх виконати.

«Нам стабільно раз на рік вивішували на гаражі приписи на демонтаж, але далі папірців ніколи не заходило. Думали, що і на цей раз «пронесе». Хто ж знав, що вони їх дійсно будуть демонтувати?» – приголом­шено вигукує Тетяна.

Поетапні роботи

З самого ранку і до вечора у дворі метушня. Власники вигрібають хлам і особисті речі із гаражів, а співробітники КП «Бровари-Благоустрій» вантажать гаражі на платформу і вивозять на штраф-майданчик на околицю Броварів.

Більшість металевих споруд вже прогнила від часу, деякі не мають основи і вмонтовані прямо в землю.

«Практика звичайна. Спочатку ми вивозимо декілька гаражів, потім власники демонтують ті, що залишилися власними силами, а потім ми вивозимо залишки. Так, в три етапи, і розчищаємо територію біля будинків», – розповідає Олег Єжаков, в. о. начальника спецвідділу по контро­лю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста.

Під час першого виїзду у четвер, силами комунальників було вивезено 5 гаражів. До кінця тижня власники самостійно демонтували ще 6. Після зачистки території повинно залишитись лише 3 гаражі, що знаходяться на приватній території ОСББ.

Прибічники і противники

Здебільшого мешканці будинків задоволені такими рішучими заходами спецвідділу. Кажуть, що без гаражів стане краще і безпечніше.

«У мене дитина, то я його випускаю гуляти і дивлюся з вікна, а він як забіжить за гаражі, то й не видно. А як приберуть, то завжди в мене під контролем буде. От би ще ці погреби якось прибрали…» – каже Ірина, місцева мешканка.

У спецвідділі зізнаються, що погреби – це один із наступних кроків їхньої роботи. «Зараз задача – завершити демонтаж гаражів, а потім і за погреби візьмемось. Ці «копанки» – це самовільне захоплення прибудинкової території. Їх треба обов’язково демонтувати слідом за гаражами», – підсумовує Олег Єжаков.

Але от власники гаражів налаштовані більш вороже до подібних дій спецвідділу. «От кому мій гараж заважає?! Хай краще реальною роботою займаються. «Кулінічі» демонтують. Чому я повинен страждати від їхніх рішень? 30 років гараж нікому не заважав, а тут його не очікувано вирішили демонтувати. Справжній безлад у місті коїться», – обурений власник одного з незаконних гаражів. Але факт залишається фактом: в найближчому майбутньому всі незаконні гаражі в місті будуть демонтовані, а дворові і пішохідні території звільнені від постійного руху автомобілістів.

Ксенія Хотянович

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ