БРОВАРИ +5
НБУ USD 27.93

Частинка Польщі у Броварах

14 травня у затишній залі Броварської дитячої школи мистецтв відбулося надзвичайно тепле, справді сімейне свято. Свій 15-річний ювілей від дня заснування відзначали учасники польського культурно-просвітницького товариства «Родина», що було засновано у Броварах у 2001 році.

poland1«Родина» об’єднує мешканців Броварщини, які мають польське походження і прагнуть зберегти й передати своїм дітям мову, традиції та духовні цінності пращурів. З часом до товариства долучились люди різних національностей, які цікавляться мовою, літературою, історією та культурою Польщі.

«15 років наче й невеликий термін, але якщо пригадати всі наші справи, то виходить досить вагомий шлях ми пройшли разом з «родинянами» за цей час», – каже голова товариства Олена Новак.

І дійсно – є що згадати та чим пишатися. Щоденні клопоти – це заняття з польської мови, майстер-класи, які проводять для дорослих і діток Гражина Велігорська та Марія Черняк, це спільні перегляди польських фільмів, це конкурси з рукоділля для дорослих майстринь та малювання для малечі і ще багато спільних цікавих справ.

«У минулому році збулася моя давня мрія. У нашому товаристві надзвичайна кількість талановитих людей, цілі мистецькі родини. І ось дві такі сім’ї – Чекановські та Дмитренки – створили вокально-інструментальний гурт «Музичний джем», який у серпні минулого року вже успішно дебютував на Міжнародному фестивалі польської народної музики у місті Мроново», – ділиться радістю пані Олена Новак.

Згодом до «Музичного джему» приєдналися ще п’ять родин і створили музичну сімейну групу з прекрасною та оптимістичною назвою «Вшистко в пожонтку!», що українською означає «Все гаразд!». Виступи цих двох колективів, а також оркестру «Святограй» під керівництвом Віктора Дмитренка, з надзвичайним піднесенням сприймалися вщент заповненою залою. Серед почесних гостей – Генеральний консул Посольства Республіки Польща в Україні пан Томаш Дедерко з дружиною, головний редактор газети «Дженнік Кийовській» пан Станіслав Пантелюк, вікарій Римсько-Католицької парафії Пресвятої Діви Неустанної Допомоги о. Лаврентій та багато інших поважних та знаних людей. Атмосфера свята була надзвичайно яскравою та радісною і хочеться побажати «родинянам», щоб і через багато наступних років все у них було «вшистко в пожонтку»!

Катерина Ковальчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ