БРОВАРИ +2
НБУ USD 27.76

СМАРАГДОВІ ГОРИЗОНТИ БРОВАРІВ: ЧИ БУДЕ МІСТО ЗЕЛЕНОЮ ОАЗОЮ

Весна – пора цвітіння та буяння усіх відтінків зеленого. Саме у цю пору починають відроджуватися до життя дерева та кущі, розквітають на клумбах квіти. Більшість навіть не задумується, яка праця вкладається у створення цієї краси

КВІТИ ПІД СНІГОМ

Для того, щоб з приходом першого весняного сонечка на клумбах заясніли першоцвіти, готуватися працівники «Зеленого господарства» комунального підприємства «Бровари-Благо­устрій» починають заздалегідь - ще у переддень новорічних святкувань. Левову частку усієї висадженої у місті розсади вирощують власноруч у теплицях

«Дійсно, висівати перше насіння на розсаду ми починаємо у другій половині грудня. Навіть точно можу вам сказати – перша бегонія, яка вже зараз висаджується у відкритий грунт, була посіяна 20 грудня минулого року», - каже начальник дільниці «Зелене гос­подарство» Володимир Павличук.

Загалом вирощено у теплицях понад 160 тисяч квітів та квіточок, які прикрасять парки, сквери та вулиці нашого міста. Асортимент надзвичайно багатий – улюблені українцями чорнобривці , бегонія, георгіни, хризантеми, маргаритки та фіалки, вже звичні до нашого клімату, однак з дещо екзотичними назвами агератум, цинерарія, сектреазія та багато інших.

«У Броварах нами обслугову­ється тисячі квадратних метрів газонів та клумб, якщо пораху­вати, то їх близько 65. Це так зда­ється, що клумбу посадили один раз і квіти на ній не вибувають до пізньої осені. Наші працівники проводять постійну підсадку рослин, видаляють ті, що відцвіли, підживлюють та проводять полив квітучих масивів», - коментує директор КП «Бровари-Благо­устрій» Андрій Василенко.

У цьому році ще декілька стаціо­нарних клумб буде облаштовано в рамках реконструкції парку «Перемога», тому озеленювачі вже зараз починають готувати посадковий матеріал та пропо­зиції для нових об’єктів.

ОМОЛОДЖУЮЧІ ПРОЦЕДУРИ І НЕ ТІЛЬКИ

Від квіток – до дерев та кущів. Вже декілька років поспіль у Бро­варах проводять омолоджуючу обрізку дерев. До речі, ці роботи викликали чималий резонанс. Багато броварчан обурювалися – навіщо так нещадно обрізали зелені крони, невже готують дерева до вирубки та знищення?

«Два роки тому ми провели своєрідний експеримент. На вулиці Лісовій, що в промзоні провели точно таку обрізку дерев, як зараз на Київській. На сьогодні наочно можна бачити результат – рівненькі, як «під лінієчку» зелені топольки активно розростаються зеленими пагонами. З наступного року така картина буде і на Київ­ській та в інших місцях, де ми провели кронування», - пояснює Андрій Василенко.

Ми виїхали на вулицю Лісову і дійсно побачили ряди буяючих свіжою зеленню тополь. А саме головне, як обіцяють фахівці, після проведення таких процедур років на 6-8 можна взагалі забути про тополиний пух, від якого так потерпають алергіки.

Окрім того, подібні дії направ­лені на підтримання безпеки на вулицях нашого міста. Адже під час сильного вітру не тільки падіння аварійних дерев може спричинити шкоду майну гро­мадян, але й гілля, яке вчасно не видалити з-під проводів електромереж, може стати при­чиною знеструмлення цілого району.

Ще одна причина, за якою надається дозвіл на зріз дерев – видалення сухостою.

«Дуже часто доводиться вико­нувати «замовлення» від наших ЖЕКів та закладів освіти. Адже дерева, що знаходяться на прибу­динкових територіях та біля шкіл і садочків не тільки дають тінь в спеку, але й з часом можуть нести небезпеку, якщо дерево вже старе та аварійне», - каже Володимир Павличук.

«КОСИ КОСА, ПОКИ РОСА»

Ну і наостанок декілька слів про зовсім вже непомітну діяльність фахівців «Зеленого господарства». Мова йде про покос трави.

«Трава, як і сніг, по усьому місту виникає одночасно. Тому дуже важко охопити відразу всі території, щоб відразу масово покосити усі території», - каже Андрій Василенко.

Зазвичай на покосі трави пра­цює 7-8 чоловік – косарі та водії тракторної техніки. За весняно- літній сезон «підстригати» траву у Броварах доводиться частенько, наприклад, у минулому році косили 6 разів.

А ще Андрій Василенко каже, що є дві категорії людей – ті, які бачать квіти, а разом з ними і всю навколишню красу, а є ті, що і посеред квітучого саду не помітять жодної квіточки. Тому давайте сприймати наше місто саме таким, яким його прагнуть зробити небайдужі люди – гар­ним, яскравим та квітучим.

Олена Марченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ