БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

ПРОЩАВАЙ, КОНСЕРВАЦІЯ! АБО ТРУДНОЩІ ЗБЕРІГАННЯ МАРИНОВАНИХ ОГІРКІВ

Вже зовсім скоро в одному з густозаселених районів нашого міста розпочнуться будівельні роботи. Облаштовуватимуть зону відпочинку на «Алеї кохання». Справа, безперечно, потрібна, але про певні зміни «Громадський Ревізор» попереджає заздалегідь

КВАРТИРА З ПОГРЕБОМ

Під кухнею, коморою, верандою, наземні, поглиблені, напівзагли­блені – все це погреби, засіки, сховища для усілякого роду овочів та фруктів, банок-склянок з компотами, салатами та марино­ваними огірками. Для приватного будинку, та ще коли господиня добра та запаслива, погріб – об’єкт обов’язковий та незамінний.

«Проходьте, дивіться! Тут у нас овочі – картопелька, вже трохи з зими лишилось, морква у ящичках з піском – так не в’яне довго, бурячки на борщик та вінегретик, капусти теж небагато, але є. А тут варення, компотики, онуки дуже люблять, а тут …», - не менше години можна слухати, як розхвалює свій льох Валентина Михайлівна, що проживає у приватному будинку на вул. Гончаренка.

Щаслива людина, скажуть ті, хто має шикарне житло у ново­будовах або квартиру у багато­поверховому будинку. Квадратних метрів, начебто і достатньо, а ось реалізувати свої кулінарні забаганки та зберігати запаси на зиму просто ніде. Добре, коли є батьки-родичі, які проживають у приватному секторі та згодні виді­лити куточок для ваших банок або мішків з овочами у своєму погребі. А якщо нема?

«Скільки себе пам’ятаю, у нас був погріб під будинком. Його ще мій батько зробив, коли тільки засе­лилися в квартиру. Нормально, зручно. Восени загружаємо «під зав’язку», зиму не маємо ніяких проблем – головне чоловіка заста­вити туди спуститися», - жартуючи розповідає Лариса, що мешкає по вул. Гагаріна.

Дійсно, під кожним висотним будинком в більшій чи меншій кількості, але обов’язковим еле­ментом прибудинкової території є «перископи» вентиляційних труб, що виходять з погребів. У когось більший, у когось менший, іноді на «двох хазяїв» - сусідів по сходовій клітині. Ось так і живуть – присто­сувалися. А те, що вони незаконні та загальний вигляд двору псують – ну, що поробиш, так вже й буде.

«Правилами благоустрою міста заборонено облаштування погребів на прибудинковій території, але люди вже давно облаштували такі об’єкти і їх можна зрозуміти. Тому якщо на прибудинковій території порядок, якщо прибрано і немає сміття, то зауважень ми не робимо», - каже в.о. начальника спецвідділу конт­ролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста Олег Єжаков.

КІНЕЦЬ «ТИХОГО ЖИТТЯ»

Але спокійне життя багатьох поколінь броварчан з незакон­ними, але власними «закромами» іноді теж закінчується. Як, напри­клад, у зв’язку з реконструкцією відомої у Броварах «Алеї кохання». Під час проведення робіт та обла­штування просторої зони відпо­чинку буде встановлено чимало архітектурних об’єктів. Вже дуже скоро чиновники обіцяють розпо­чати підготовчі роботи по «Алеї».

«Частина погребів, які належать мешканцям прилеглих будинків, потрапляють в зону проведення робіт. Звичайно, ніхто без попе­редження ніяких дій розпочинати не буде, але власникам погребів варто вже зараз подумати, куди прибрати з погребів їхнє майно, щоб потім не було проблем», - каже Олег Єжаков.

Мешканці прилеглих будинків поки що «ні сном, ні духом» про те, що скоро доведеться банки з огірками в терміновому порядку переселяти деінде.

«Як це так?! Не мають права! Там у нас погреби зроду-віку! Хто це таке постановив?! Неподобство! А куди жалітися? У міську раду? Я ось сусідок візьму і прийду та розкажу їм усе популярно!» - дуже емоційно реагує на інформацію огрядна жіночка під під’їздом. Не представившись, швидко йде, мабуть, збирати сусідок на бунт.

Конфлікт інтересів знайдеться в будь-якому випадку та в будь-якому місці. Ось так і тут. Комусь - затишна алея з дитячими майданчиками, скейт-парком та велодоріжками, а в когось карто­пля та мариновані огірки.

«Ми розуміємо,що люди будуть скаржитися та обурюватися. Тому будемо проводити попередню роботу, повідомляти власників кожного з погребів про прове­дення робіт і буде дано певний час на те, щоб люди могли пере­містити своє майно в інше місце. В один день це робитися не буде», - запевняють у спецвідділі контролю за станом благоустрою.

Катерина Ковальчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ