БРОВАРИ +14
НБУ USD 28.01

КАЛЕЙДОСКОП БАРВИСТИХ ІДЕЙ: «БАРВІНОК» ПЕРШИЙ В ОБЛАСТІ

Екологічне виховання – не новий напрямок для броварських дошкільних закладів освіти. Любов до природи, розуміння навколишнього світу та необхідність берегти його – ось основні тези, які разом з маленькими вихованцями впроваджують в життя педагоги

САНАТОРІЙ ПОСЕРЕД МІСТА

Затишна місцина з зеленим подвір’ям, яскраво розмальо­ваними павільйонами для прогулянок – звична картинка дитячого садочка. Аж раптом під ногами – веселкова річечка, а далі – посміхається усіма промінчиками веселе сонечко, і навіть традиційні «класики» на асфальті розливаються яскравим струмочком. Таку картину ми побачили, завітавши до бро­варського дошкільного закладу «Барвінок». Відвідати садочок нас спонукала новина про те, що колектив «Барвінку» успішно взяв участь у Всеукраїнському фестивалі-огляді «Калейдоскоп педагогічних ідей з екологічного виховання дошкільників». Імпро­візовану екскурсію закладом для нас провела керівник дитячого садочка Надія Іванівна Шашенок.

«У нашому садочку 12 груп, 399 вихованців. Сьогодні дітей не дуже багато, адже Великдень, та ще й кінець тижня, але загалом групи, як і в інших закладах, пере­повнені», - каже Надія Іванівна.

«Барвінок» - садочок незвичай­ний, до нього направляються дітки, які мають певні проблеми зі здоров’ям, адже цей заклад має найбільшу кількість у місті – чотири – санаторні групи. Якщо дитинка, незалежно від району її проживання у Броварах, отримує направлення від лікаря, її з задоволенням приймають у «Барвінку».

«В основному у нас дітки з захворюванням шлунково-киш­кового тракту та кардіологічного направлення, але є й інші – органи дихання, опорно-руховий апарат. І взагалі, діти зараз хворіють наба­гато більше, ніж років, наприклад, десять тому», - зітхає завідуюча.

Для того, аби малеча змогла загартуватися, підлікуватися та йти до школи не тільки з вагомими знаннями, але й зі зміцненим здоров’ям, у садочку розроблена ціла система заходів.

СОЛЬОВА КІМНАТА ТА КАШТАНОТЕРАПІЯ

Методисти «Барвінку» разом з директором постійно працюють над вдосконалення системи виховання, вдало переплітаючи елементи екологічного виховання з вправами фізичними.

«У нас дуже багато методик застосовується, багато чого ми запровадили самі. Тому нам є чим поділитися з колегами, є що показати та розказати. На основі нашого досвіду видано вже дві книги, якими користуються педагоги-вихователі всієї Укра­їни», - розповідає методист Ніна Андріївна Перепльотова.

Її колега - Ірина Василівна Хміль –проводить нас до сольової кімнати, де дітлахи не тільки дихають цілющими повітрям, але й можуть з задоволенням потуп­цювати у повній солі ванночці.

«Сольова терапія разом з лікувальною гімнастикою дають дуже хороші результати», - каже Ірина Хміль.

Не менш цікаві та важливі для виховання дітей є і заняття в групах з застосуванням при­родних матеріалів – каштани, шишки, інші дари природи, що використовуються під час занять, не тільки показують малечі красу навколишнього світу, але й навчають бережному ставленню до природи.

«Кожне наше заняття так чи інакше пов’язане з темою екології. Ми говоримо з дітьми про природні процеси, які від­буваються у різні пори року, про те, як потрібно поводитися з екологічно-небезпечними відходами, такими, як пластик, целофан, батарейки. Це дуже цікаво та пізнавально для наших дітей», - підхоплює завідуюча Надія Шашенок.

Саме тому, що досвід вже накопичено значний, саме тому, що спинятися не хочеться, бо «так не цікаво», сміючись кажуть вихователі «Барвінка», і вирішили взяти участь у Всеукраїнському фестивалі-огляді.

З 1 лютого по 25 квітня поточного року проводилося онлайн-голосування та визна­чення кращого проекту. Наразі маємо 475 голосі «на рахунку» броварського «Барвінка». І це найбільша кількість з-поміж 24 представлених на конкурс про­ектів від Київської області.

Про те, яким буде приз чи відзнака, директор закладу не переймається.

«Навіть якщо буде просто грамота – це вже добре. Адже головне – це визнання нашої роботи. Значить, все робимо правильно і є куди рости», - посмі­хається Надія Іванівна.

Після проведеної ревізії можемо впевнено побажати колективу «Барвінку» успіху та подальших перемог.

Олена Марченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ