БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

БОРОТЬБА ІЗ НЕЗАКОННИМИ ГАРАЖАМИ ТРИВАЄ «НАПОЛЕОНІВСЬКІ» ПЛАНИ СПЕЦВІДДІЛУ

На минулому тижні співробітники спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста демонтували близько 30-ти незаконно встановлених гаражів на «Алеї Кохання». А «Громадський Ревізор» тим часом задався запитанням, що ж далі? Відповідь намагався з’ясувати у чиновників

«Перше, що треба зрозуміти - всі гаражі, які ми демонтуємо вста­новлені були незаконно. По суті це самозахват території. Багато з гаражів стоїть на газопроводі чи каналізаційних мережах. При їх встановленні люди не замислю­валися про підземні комунікації і можливості їх пориву чи ремонту. Вони просто ставили гаражі, де їм було зручно», - розповідають у спецвідділі.

ПЕРШІ КРОКИ

Після розчистки пішохідної алеї в центрі міста чиновники запевняють, що на цьому не зупиняються. Їхня мета – повністю очистити місто від незаконно встановлених споруд. Вони зізнаються, що власники гаражів по-різному ставляться до такої кардинальної міри. Хтось спокійно прибирає особисті речі і чекає на демонтаж, більш свідомі навіть самостійно вивозять споруди, наймаючи для цього відповідний транспорт. Але є й такі, що не згодні розлучатися із місцем під сонцем ні за які вмовляння.

«За ці дні ми почули багато чого. Дехто не перешкоджає демон­тажу, а дехто грудьми готовий лягти, аби не допустити знесення. Обіцяють нас засудити чи ще що. Та правда на нашій стороні, то ж ми не дуже звертаємо увагу на такі погрози», - каже Михайло Черняк, заступник начальника спецвідділу.

До того ж більшість мешканців будинків, що розташовані поруч, дуже позитивно відгукуються про такі зміни.

«Це чудово, що нарешті при­брали гаражі з нашої алеї. А то буває ідеш, а він тобі в спину сигналить, щоб відійшла вбік. А чому це я маю відходити? Алея ж пішохідна. А тепер і місця більше стало, і машини їздити припинили. Можливо, ще й до ладу алею при­ведуть, буде де з дітьми погуляти», - ділиться враженнями із нашими журналістами Ірина.

ПОДАЛЬША ДОЛЯ «ПОРУШНИКІВ»

Після демонтажу вилучені гаражі відвозять на такий собі штраф-майданчик біля селища Перемога на межі Броварів. Звідти власники можуть їх забрати, сплативши штраф і вартість безпосередньо демонтажу. Але, як показує практика, більшість гаражів так і залишаються стояти в полі металобрухтом. А ті, хто хви­люється за своє майно, забирають гаражі самостійно одразу після отримання припису. За словами співробітників спецвідділу таких десь 40 відсотків від загальної кількості «порушників».

Також частенько під час демон­тажу виникають ситуації, коли власник не з’являється, а в примі­щенні знаходяться його особисті речі. Хочеться заздалегідь попе­редити всіх «злих язиків» - ніхто не привласнить ваш будівельний інвентар чи велосипед і навіть не завдасть йому шкоди. У випадку, коли власника споруди знайти у двотижневий термін не вдається, то перед демонтажем гараж від­кривають і під опис передають всі особисті речі на зберігання до КП «Бровари-Благоустрій». Звідти їх так само можна забрати, якщо написати заяву і сплатити штраф.

«Ми не демонтуємо гаражі наскоком. Завжди заздалегідь попереджаємо їхніх власників. На жаль, через те, що встановлені вони незаконно, ми не можемо знайти хазяїв за документами. Тому вимушені клеїти об’яви на двері будівель. Ми даємо власникам близько двох тижнів на самостійний демонтаж чи при­наймні звільнення від цінностей, в іншому випадку забираємо гаражі на штраф-майданчик», - розпові­дає Олег Єжаков, в.о. начальника спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизай­ном міста.

ДАЛІ БУДЕ…

Всього, за скромними підра­хунками спецвідділу, в Броварах близько двох тисяч незаконних гаражів. З них близько п’ятидесяти планують демонтувати одразу після Великодня. Вже зараз влас­ників сповіщають про майбутню зачистку території і дають мож­ливість прибратись самостійно. У спецвідділі констатують, що доки не демонтувати принаймні одну споруду з ділянки, ніхто не буде нічого робити. Починають рухатись лише коли «припече».

Власники повинні розуміти, що окрім порушення загального бла­гоустрою вони ще й наражають весь прилеглий район на небез­пеку. Ніхто з доморощених рей­дерів не замислюється, що їхній гараж може перекривати доступ до комунікацій, що забезпечують життєдіяльність багатоповерхівок. Багато з гаражів були встановлені ще за часів «царя Гороха» і тепер власників вдень з вогнем не від­шукати. Та, будемо сподіватись, що завдяки роботі спецвідділу і сумлінності мешканців наше місто нарешті звільниться від повсюдних «залізних коробок».

Ксенія Хотянович

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ