БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

«ЛІКУВАТИСЯ ЗАДАРМА - ЗАДАРМА ЛІКУВАТИСЯ» : В ЯКОМУ СТАНІ В БРОВАРАХ МЕДИЧНИЙ «ТРИВОЖНИЙ» ЧЕМОДАНЧИК

Вам ще не набридла тема медицини? Нам – ні. Адже рано чи пізно (краще, звичайно, пізно) пацієнтом стає кожен з нас, наші діти, родичі, батьки. І тоді вже не до постів у соцмережах, не до даремних стогонів та звинувачень на адресу таких бездушних лікарів, тоді треба рятувати рідну людину. Чи можливо це зробити з мінімальними матеріальними затратами у Броварах – дізнавався «Громадський Ревізор»

5% НА МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ

likyvania2Медицина в нашій державі ціл­ком безкоштовна для населення, тобто кожного з нас. Ви цього не знали? Або якщо і знали, то давно про це забули. Однак, саме це записано в Конституції, це є і в законах. Але побувавши в ролі пацієнта конкретного закладу охорони здоров’я, помічаєш певну, м’яко кажучи, невідповід­ність між деклараціями і дійсністю.

Безкоштовна медицина перед­бачає повне державне фінансу­вання. Але що маємо по факту? На 2016 рік медицина, наприклад, Броварів, профінансована на 5% від існуючих потреб. Ви тільки вдумайтесь – не на половину, навіть не на 30% - на5!!!

«Такої ситуації, як зараз я не пам’ятаю, скільки працюю. Тільки на зарплату медичним працівни­кам потрібно 72 млн. грн., маємо виділених 68 млн. грн. – на все. На зарплату, ліки, обладнання. І це з постійно зростаючим наванта­женням на медиків. За день ми виписуємо 50-60 пацієнтів, і стільки ж приймаємо в стаціонар. Ось, наприклад, сьогодні ми зро­били 60 рентгенів, 18 операцій за минулу добу», - емоційно говорить Валентин Багнюк, головний лікар Броварської центральної район­ної лікарні.

На наше питання про безко­штовні медпрепарати, Валентин Віталійович повідомив наступне. «Стратегічний» запас з тих 5% виділених державою, звичайно, створений. Закуплено наркозні препарати, наркотики, реактиви для лабораторій, рентген-плівка для ургентних випадків. Коли поступає хворий і час йде на хвилини, використовуються необхідні ліки саме з цього запасу.

«У будь-якому випадку людину не залишають без допомоги. Але цей запас тане на очах, його потрібно постійно поповню­вати, тому адміністрація лікарні звертається до міської та районної ради з проханням про виділення додаткових коштів на закупівлю медпрепаратів, які надзвичайно потрібні лікарні», - каже Валентин Багнюк.

Висновок: до лікарні потрапив – без уваги не залишишся, але тільки в межах «стратегічного» запасу, який потребує постійного поповнення.

БЕЗ ТРАНКВІЛІЗАТОРІВ ТА НАРКОТИЧНИХ ПРЕПАРАТІВ

Не менш прикра картина спо­стерігається і в нашій екстреній медицині. Відсутність автомобілів та незадовільний технічний стан наявних – не остання проблема для Броварських «екстренників». Виявляється лікарі, які мають справу з найважчими травматич­ними пошкодженнями, які виїж­джають на дорожньо-транспортні пригоди та інші випадки, де люди перебувають у стресових станах, не мають…транквілізаторів та наркотичних препаратів, якими можна було б швидко зняти, наприклад, больовий шок.

«На виклик бригада виїжджає з медичним «тривожним» чемо­данчиком, в якому ми маємо набір інструментів, дихальні трубки, необхідні медикаменти, але у нас немає можливості отриму­вати наркотичні препарати та транквілізатори, які іноді дуже потрібні на виїзді», - каже голо­вний лікар Броварської станції екстреної медичної допомоги Роман Нікіфорук.

Причина банальна – для збері­гання наркотичних препаратів та транквілізаторів потрібні особливі умови. Кімната повинна бути відповідним чином обладнана, встановлена сигналізація та решітки на вікнах, медикаменти повинні зберігатися у спеціальних сейфах, а у наших лікарів не те що обладнувати нову, з наявними приміщеннями не можуть ради дати.

«Нам потрібно розширятися, адже додаткові наші служби треба терміново розселяти, у нас в бухгалтерії при нормі 2 зна­ходиться 4 особи, це порушення санітарно-гігієнічних норм. Інша проблема – з 12 кімнат, які ми маємо, тільки дві опалюються, потрібно терміново вирішувати питання до наступної зими, бо яка ж може бути робота, коли люди в кабінетах мерзнуть», - ділиться невтішною ситуацією Роман Нікіфорук.

А ще потрібен електрокар­діограф, глюкометр, тонометр та гроші на зарплату ще одній бригаді лікарів. Штати є, а коштів під них немає. Ось такі справи.

Висновок: Броварська екстрена медицина та медицина катастроф працює по принципу «всупереч, а не завдяки».

likyvania

НАРЕШТІ ПРО ХОРОШЕ

Зате у Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги справи набагато кращі, ніж у колег «по цеху». Центр фінансується з міського бюджету та повністю забезпечений усім необхідним – повідомила заступ­ник головного лікаря ЦПМСД Віра Гребенець.

«Я часто буваю на семінарах та нарадах різного рівня і коли роз­повідаю про те, як забезпечений Броварський центр, люди щиро дивуються і, мабуть, заздрять. Ніде в області немає такої уваги до первинної медицини, як у нас в Броварах», - каже Віра Гребенець.

Лікарі невідкладної допомоги повністю забезпечені необхідним набором медикаментів, працюють вони фактично тільки з вітчизня­ними виробниками. Також немає проблем з дезінфікуючими засо­бами, медичними рукавичками, шприцами, навіть миючими та чистячими засобами.

Висновок: хоч десь, хоч у когось все добре. І це не може не радувати. Прикро, що така ситуа­ція тільки в первинній ланці, а не повсюдно у медицині Броварів.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ