БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

КОНФЛІКТ БРОВАРСЬКИХ ЗАБУДОВНИКІВ А КРАЙНІ ЗНОВУ ЗВИЧАЙНІ ЛЮДИ

Четвертий житловий район Броварів будується і днями, і ночами. На сайті кожного з забудовників рясніють картини майбутнього життя в будинку. Почитати – суцільні плюси. І до Києва недалеко, і місцевість тиха, цілодобові супермаркети і розважальний центр поряд. Просто рай для молодих сімей і не тільки. Але в реальності все не так райдужно…

Вівторок, 19 квітня, ледве не з самого ранку біля будинку ЖК «Ярославський», що по вулиці Симоненка, на будівельних плитах сидять люди. Вони – мешканці новобудови, що протестують проти тимчасової дороги.

СУТЬ КОНФЛІКТУ

В четвертому житловому районі будують багатоповер­хівки декілька компаній. Вже зараз відомо, що там будуть знаходитись житлові комплекси з такими яскравими назвами: «Ярославський», «Меркурій», «Шоколад», «Діамант», «Едем» та «Зебра». Сам конфлікт стався між мешканцями ЖК «Ярославський» і забудовником ЖК «Меркурій». Перші вже поступово починають переїжджати в нові оселі, а другі лише планують здавати готовий будинок в експлуатацію. Та от біда – власники квартир ЖК «Меркурій» можуть добратися до свого будинку лише пішки і то по глиняній стежці. Бо основна дорога, яка і передбачена по генплану, пролягає між будинками іншого забудовника, що лише планує розпочати будівництво свого комплексу.

Так от забудовник ДБК «Мер­курій» вирішив «розрулити» ситуацію дуже цікавим методом: побудувати тимчасову дорогу з бетонних плит під вікнами мешканців ЖК «Ярославський». Проте проблема полягає в тому, що ніякої дозвільної чи проектної документації на будівництво дороги, навіть тимчасової, у забудовника немає. Він просто вирішив діяти наскоком – побу­дувати дорогу, а потім вже, як припече, отримувати дозвіл в міськраді. Але не врахував той факт, що в деякі з квартир ЖК «Ярославський» вже заїхали мешканці і таке рішення їх аж ніяк не влаштовує.

«Прямо поряд із місцем, де вони планують будувати дорогу, в нас розташований дитячий майданчик. В мене маленька дитина, я не хочу, аби вона дихала пилюкою від дороги, а тим паче я хвилююсь за її безпеку», - каже Ольга, власниця однієї з квартир у ЖК «Ярославський».

«Це ж діти, за ними ледь встиг­неш вгледіти. І якщо малюки до чотирьох років гуляють з батьками, то дітей дошкільного віку вже відпускають бавитись самостійно. Не дай Бог на дорогу вибіжить і під машину потрапить, чи з заборчика впаде і вдариться об цю плиту. Хто нам гарантує без­пеку дітей? Хто про нас думає?» - підхоплює її обурення ще одна мешканка.

ЮРКІ НАХЛІБНИКИ

Компанія забудовника, в свою чергу, не дуже хвилюється за без­пеку і здоров’я сусідських малюків і надій побудувати тут дорогу не полишає.

«Ви подумайте про наших меш­канців, як їм додому добиратися? Це ж тимчасово, доки з іншого боку дорогу не побудують», - не бачить проблеми в дорозі Олексій Овсієнко, головний інженер ДБК «Меркурій».

Виникає логічне запитання: як же планував шановний інженер під’їзну дорогу до свого будинку на стадії проекту. Олексій Іларіо­нович відповідає, що їхня постійна дорога запроектована згідно генплану з вулиці Чубинського, через житловий комплекс іншого забудовника – компанії БЗБК. Але от представники БЗБК про це вперше чують.

«Будинок ЖК «Меркурій» буду­вався найпершим, як вони плану­вали проводити собі комунікації через поле нам незрозуміло. В нас по проекту комплекс буде огоро­джений, із закритою територією. Не знаю, як в ЖК «Меркурій» планують їздити через нас… До того ж представники компанії жодного разу не звертались до нас з пропозиціями щодо транспортних комунікацій. У нас абсолютно різні житлові забудови, як це спільна дорога?» - не розуміє планів ЖК «Меркурій» Олександра Дудар, представник БЗБК.

Отже, спритний забудовник просто вирішив перекинути свої проблеми на інших забудов­ників району. Побудувати собі «коробку» посеред поля, а потім дочекатися завершення іншого будівництва і облаштувати собі врізки в комунікацію, під’їздні дороги, дитячі та спортивні майданчики. Але не врахував однієї простої істини – зараз люди стають все більш активними і агресивно налаштованими, коли особисто потрапляють в конфлікт інтересів, як зацікавлена сторона.

Як в подальшому буде розви­ватись історія між забудовниками четвертого мікрорайону наразі достовірно невідомо, але щось підказує нам, що такий конфлікт зовсім не сприятиме підвищенню попиту на скандальні новобудови ані в «Ярославському», ані в самому «Меркурії».

Кристина Славінська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ