БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

ЕЛЕКТРОЩИТОВІ : СПАСІННЯ ПОТОПАЮЧИХ

Кажуть, без води і не туди, і не сюди. З іншого боку, сучасний світ неможливо уявити без іншого «блага цивілізації» - електрики. Ремонт електрощитових – тема нашої наступної ревізії

СТРАТЕГІЧНО-ВАЖЛИВИЙ ПРОДУКТ

Уявіть собі – в крані раптово зникла вода. Ну, звичайно, обуренню немає меж. Але – беремо баклажки і прямуємо до найближчої колонки, бювету чи, в кінці кінців, магазину, і запас живильної вологи вже стоїть в комірчині. Або раптом прово­дяться якісь роботи на мережах і відключили газ. Бурчимо собі під ніс, гріємо чай в електрочайнику, а мінімальний асортимент блюд на вечерю можна приготувати або розігріти в мікрохвильовці.

І зовсім інша справа, коли від­ключається світло. Ось де вже справжня паніка. Не в кожного є елементарні свічки чи ліхта­рик, а якщо і лежить десь, то в темноті, присвічуючи мобільним телефоном чи запальничкою, знаходяться вони не зразу. І саме головне – відновитися електропостачання може через декілька хвилин, годин чи днів. А ще – якщо вчасно не від’єднати від мережі вартісну техніку, після раптової подачі електрики, можна зазнати ой яких збитків. Подібні випадки, на жаль, не рідкість і в нашому місті.

«Нещодавно вимкнулася напруга, ми не подумали навіть, що будуть такі наслідки. Коли неочікувано через якийсь час дали світло, погоріла побутова техніка – холодильник та теле­візор», - діляться бідою мешканці будинку по вулиці Олімпійській,1б.

Годі й казати, що замкнення електропроводки – найпо­ширеніший «діагноз» пожеж у житловому секторі. Тож робимо висновок – електричні мережі – не просто стратегічно, а й життєво-важливо в прямому сенсі цього слова, утримувати в зразковому порядку.

У ЦЕНТРІ УВАГИ І ВДЕНЬ, І ВНОЧІ

Обслуговування внутрішньобу­динкових мереж електропоста­чання комунального фонду міста, а це не тільки електрощитові, але й так звані «розв’язки» та при­єднання – справа, покладена на плечі комунальних підприємств, а простіше ЖЕКів. Електрики є в усіх п’яти організаціях, інша справа, що працюють вони тільки в робочий час.

Однак, неприємність полягає в тому, що світло відключається саме в той час, коли після трудо­вого дня люди приходять додому, збільшується навантаження на мережі і бац! – світла немає. Куди телефонувати? Ну добре, якщо у вас толерантний електрик, який живе поверхом вище і по-сусідськи може щось там під­крутити на щитку та відновити електропостачання. А якщо ні? Якщо на ваші скарги з телефонної трубки ви почуєте: «Робочий день закінчено, завтра зранку будемо розбиратися» і романтична вечеря «при свічках» зовсім вам не в радість.

«В минулому році, коли ситуація по аваріях на електромережах була досить непростою, міською владою було прийнято рішення заключити договір на обслуго­вування внутрішньобудинкових мереж в нічний час з приватною компанією «Тера-енерго». І як виявилося, не прогадали», - каже начальник управління житлово- комунального господарства Галина Плотнікова.

«Терівці» заступають на зміну о 19.00 і в черговому режимі пра­цюють до 7 години ранку. Якщо у вечірній час ви маєте проблеми з електрикою, чекати до ранку не варто, можете сміливо телефону­вати за номером 3-48-34 або на «гарячу» лінію виконкому - 6-11-11 і максимум за півгодини аварійна бригада буде у вас.

«Ми приймаємо від 8 до 10 викликів за нічну зміну, щоправда останнім часом у зв’язку з від­ключенням гарячої води значно зросло навантаження на елек­тромережу і аварійних ситуацій побільшало, однак такої кількості дзвінків, як було півтора роки тому, коли ми тільки почали пра­цювати з міським комунальним фондом, немає», - каже директор ТОВ «Тера-енерго» Роман Шибіко.

РЕМОНТУВАТИ БУДУТЬ КАПІТАЛЬНО

Отож, ремонти електрощитових винесені окремим пунктом про­грами утримання та ремонту житлового фонду. На поточний 2016 рік управлінням ЖКГ запла­нована повна реконструкція електрощитових у п’яти будинках комунальної власності.

«Найскладніша ситуація з ремон­том електрообладнання наразі у будинку за адресою Київська, 298-А. Стан мереж там дійсно жахливий, потрібно проводити ремонтні роботи по усіх 6-ти стояках. Розуміємо, що будинок старий, ремонту потребує вже дуже давно, а на це потрібні колосальні кошти, але хоча б з електрикою у цьому році наве­демо порядок», - ділиться планами Галина Плотнікова.

Мешканці з порозумінням ставляться до можливих незруч­ностей. Кажуть – краще потерпіти один-два дні без електрики, але потім бути впевненими у безпеці свого житла.

На проведення ремонтів за п’ятьма адресами з місцевого бюджету заплановано виділити 400 тис. грн., роботи будуть про­водити фахівці все тієї ж компанії «Тера-енерго». Виконавці гаран­тують, що до середини травня усі роботи будуть закінчені. А разом з ними сподіваємося і ми.

Катерина Ковальчук

elschitovi1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ