БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

ВМІЛИ ГОТУВАТИ, ТА НЕ ВМІЛИ ПОДАВАТИ : ТРУДНОЩІ ВПРОВАДЖЕННЯ ID-КАРТОК

Державна акція – перехід на новітні пластикові паспорти – успішно розпочалася в державі на початку поточного року. Про переваги нововведення сказано та написано чимало, а ось про недоліки говорять поки що несміливо. Дзвінок до редакції наштовхнув нас на роздуми. Що з цього вийшло – читайте далі

КОМПАКТНІ, ВОДОНЕПРОНИКНІ, СУЧАСНІ

Нагадаємо, перші ID-картки почали помпезно вручати юним громадянам України на початку 2016 року. Най-най- перші пластикові картки вручив схвильованим 16-літнім юнакам та юнкам Прем’єр-Міністр України Арсеній Яценюк, з приємною посмішкою та найкращими і щирими побажаннями молоді. ЗМІ «розкрутили» тему, всі задо­волені та щасливі. Діти хваляться так схожим на таткові водійські права паспортом, батьки радіють радості своїх дітей, а держава поставила собі ще одну «галочку» у впровадженні новацій і…поки що все.

Звичайно, наше видання також приєдналося до інформаційної кампанії, тому про основні переваги ID-карток при бажанні можна прочитати у «ГР» №2(40) від 21 січня 2016 року. Тоді нас запевняли, що пластикові пас­порти – компактні,не бояться вологи, а ще – надійно захищені від підробок. І все це чиста правда. Однак, чотири місяці тому ніхто не очікував, що з’явиться чимало нюансів, які не врахували при блискавичному впровадженні європейського досвіду на укра­їнських теренах.


ЩО ВОНО ТАКЕ І ЧИМ ЙОГО…ЧИТАТИ

Перші негативні відгуки з’явилися у соцмережах, а потім і на шпальтах деяких видань та у телевізійних сюжетах, коли щасливі власники ID-карток почали їх активно використо­вувати у повсякденному житті. Броварчанка Ганна, наприклад, не змогла отримати посилку на пошті, оскільки такого «чуда», як пластиковий паспорт там ніколи не бачили. Подібна історія трапи­лася і з Михайлом, який намагався придбати квитки на потяг.

«У касира були круглі очі, вона почала дзвонити кудись, потім подивитися на мій паспорт збі­глося чи не пів-колективу білетних кас. За мною черга вже хвилю­ється, а вони роздивляються, крутять ту карточку і не знають, що з нею робити», - розповідає юнак.

Квиток йому в кінці кінців про­дали, але після цього випадку Михайло вже починає готуватися до непростих випробувань щоразу, коли потрібно буде скористатися своїм «основним документом».

Потроху починають замис­люватися над питанням – копія паспорта – батьки цьогорічних випускників, адже зовсім скоро розпочнеться вступна кампанія, а на руках в дитини такий ось незвичний документ. Чи можуть бути проблеми?

В міграційній службі запевня­ють – ніяких питань виникати не повинно. Єдине, що потрібно врахувати – разом зі зручним у використанні пластиковим паспортом обов’язково потрібно мати папірець, на якому вка­зана адреса реєстрації місця проживання.

«Поки що в державі не нала­годжена електронна система зчитування даних з ID-паспортів, тому у випадку, коли необхідно надати копію паспорта, ви маєте зробити ксерокопію ID-картки з обох боків і обов’язково зняти копію з довідки про реєстрацію місця проживання. Це і буде повноцінна копія вашого пас­порта»,- стверджує начальник Броварської міграційної служби Лідія Петрик.

Ну, наскільки вистачить того папірця залежить від акуратності та уважності молодої людини. Згубити або пошкодити папе­ровий додаток дуже легко, а без нього ніяк. Тому – будьте уважні та обережні. Можливо, заздале­гідь подбайте про ламінування додатку, аби убезпечити себе від зайвих клопотів.

id

…ТА ІНШІ ДРІБНІ НЕПОРОЗУМІННЯ

Крім того, державний прикор­донний комітет нашої «сусідки» Білорусі попередив громадян України, що наявність внутріш­нього паспорта нового зразка у вигляді ID-картки не надає права його власникові на в’їзд до Білорусі. Прикро, звичайно, але пережити можна. Закордонний паспорт – і ніяких проблем.

До того ж, у майбутньому, при зміні фото та під час кожної зміни реєстрації місця проживання (маємо на увазі майбутнє, коли дані про реєстрацію вже будуть занесені до електронного пас­порта і зчитуватимуться через інформпортали) міняти дове­деться усю картку, а це додатко­вий час. Якщо з паперовим носієм було все просто – вклеїли фото, поставили два штампи – вибув з реєстрації/зареєстрований за новим місцем проживання – і все, то тепер потрібно розраховувати явно не на триденний термін.

Такі ось реалії, але хотілося б вірити, що допоки ID-картки з’являться у переважної біль­шості громадян, систему буде налагоджено і всі зауваження та перестороги відійдуть в небуття.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ