БРОВАРИ +5
НБУ USD 27.95

НІ ПРОЇХАТИ, НІ ПРОЙТИ: РЕМОНТИ МІЖБУДИНКОВИХ ПРОЇЗДІВ

У реаліях сьогодення доїхати машиною чи дійти до свого двору – це ще половина діла. Справжні «пригоди» очікують городян і на прилеглій до будинку території. Мова йде про так звані міжбудинкові проїзди. «Громадський Ревізор» цього тижня дізнавався чия міжбудинкова зона у поточному році стане зразково відремонтованою

ТЕРИТОРІЯ ТРАНЗИТНОГО РУХУ

proizdu tРемонти міжбудинкових проїздів з прилеглими до них тротуарами – ще один вид робіт, який запла­нований міським управлінням ЖКГ у поточному році. І, потрібно визнати, ці ремонти не менш важливі, ніж латання дахів, чи утеплення фасадів.

«До будинку ще сяк-так добра­тися можна, а до під’їзду добрести без загрози для життя ну ніяк не вийде. Ями такі – ноги переламати можна, машиною теж не проїхати – днище чіпляється і клопоту не оберешся», - розказують мешканці будинку 16-В, що по бульвару Незалежності.

Взагалі, міжбудинкові проїзди – це територія для проїзду за потре­бою автомобільного транспорту до під’їздів та тротуарні доріжки, якими рухаються з дому-додому пішоходи. Якщо будинки ЖЕКівські, ремонти асфальтного покриття, як капітальні, так і поточні, проводяться за бюджетні кошти. Якщо ж міжбудинковий проїзд належить ОСББ чи ЖБК – відповідно і ремонтувати їх повинні мешканці цих об’єднань.

ЩО ПОЧОМУ

proizdu t1Як і всі інші види робіт, ремонти проїздів поділяються на поточні та капітальні. Класифікація залежить від площі покриття, яка піддалася руйнації, відносно загальної площі міжбудинкового проїзду. Якщо яма на ямі, калюжа посеред калюжі і вся ця «краса» складає понад 40% вашої дороги – розра­ховуйте на капітальний ремонт не тільки проїзду, але й відновлення тротуарів з встановленням бор­тового каменю і облаштуванням водовідводів.

На ремонти «лайт» чи простіше ямкові, тобто поточні, можуть розраховувати мешканці 17ти будинків комунальної власності. На це заплановано витратити 200 тис. бюджетних гривень. З капітальними ремонтами справи серйозніші. Тут і список адрес більший, і коштів виділено чимало.

«Цьогоріч до списку будинків, де будуть проведені капітальні ремонти міжбудинкових проїздів внесено 24 адреси. Найбільше «поталанило» проїздам по буль­вару Незалежності, вул. Аркадія Голуба (Постишева) та Сергія Мос­каленка (Красовського). Загалом на капітальні ремонти планується освоїти 1 млн. 640 тис. грн.», - каже начальник управління ЖКГ Галина Плотнікова.

І хоч список запланованого і так досить вагомий, чиновники сподіваються, що за підсумками виконання бюджету за перше півріччя, буде знайдено можли­вість дофінансувати даний вид робіт і цей список, як мінімум, подвоїться.

ВСТИГНУТИ ВСЕ

Замовником виконання ремонтів міжбудинкових проїздів виступає управління житлово- комунального господарства, а ось виконавців підшукують вже зараз – професійних та перевірених.

«Ми збираємося залучати до виконання робіт підрядні орга­нізації, які вже давно працюють у Броварах та в якості виконання робіт якими ми впевнені. Швидше за все, це будуть фахівці ШБУ-50, ПП «Маяк», ФОП Васильків та деякі інші. Запрошуватимемо якомога більше, аби справитися з такими великими обсягами робіт», - ділиться планами Галина Плотнікова.

Катерина Ковальчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ