БРОВАРИ -9
НБУ USD 28.05

ДЕРЕВО ЖИТТЯ «МАЛЬВИ» ЗВІТНИЙ КОНЦЕРТ НАРОДНОЇ МАЙСТЕРНІ

Життя - це сім’я, це діти, це родина. Життя - це любов, це щастя, це ніжність. Життя - це фарби, це пристрасть, це рух. Життя йде, змінюється, а разом з ним змінюємся і ми. Кожен з нас здатен наповнити своє життя фарбами, теплом, радістю, щастям. Танець - це те, що робить нас щасливими!

Саме так анонсувала концертну програму свого прославленого колективу – хореографічної майстерні «Мальва» - хореограф Анастасія Ткач.

ФІЛОСОФІЯ ЄДНАННЯ

«Мальва» - на Броварському мистецькому небосхилі колектив унікальний. По-перше, вже тим, що хореографічна майстерня – незвичне по звучанню та формі словосполучення.

«Колектив було створено в 1990 році. Тоді це був цілий творчий комплекс – хореографія, вокал, живопис, театр-студія. Саме тому і назвалися ми творча майстерня, адже дитина могла у нас розви­ватися у багатьох напрямках», - ділиться спогадами засновник та незмінний керівник колективу Оксана Круковська.

Ще в ті часи, чверть століття тому «мальвичани» все робили самі – написання сценарію чи лібрето майбутньої композиції, постановка, костюми, грим – все створювалося всередині колек­тиву, разом, спільним творчим мисленням. І назву для свого новоствореного колективу також шукали разом. А історія дійсно цікава.

«Якось ще на перших етапах створення «Мальви», ми всім колективом виїхали на екскурсію до музею народного побуту в Пирогово. Тоді у нас ще не було назви, ми підшукували, спереча­лися, але не могли зупинитися на жодному з варіантів», - посмі­хається Оксана Олексіївна.

Аж раптом натрапили на хатину, біля якої росли надзвичайно яскраві квіти – високі, стрункі, геть як дівчатка-танцюристки. Поряд на призьбі вишивала сорочку бабуся. Розговорилися.

«Як ці квіти називаються? Гарні такі. – То це ж мальва! Наш український символ. Подивіться – від великої квітки до маленької бруньки всі на одному стеблі, як велика родина – від старшого до найменшого».

Ось так і знайшлася назва для народної майстерні – гарна, влучна, символічна. І до сьогодні філософія єднання – на одному стеблі, однією стежинкою – домі­нує в «Мальві».

25 РОКІВ – ЯК ОДИН ДЕНЬ

За чверть століття через «Мальву» пройшли сотні талановитих, яскравих дітей, для яких колектив і досі залишається рідним домом, місцем, де відпочи­ваєш душею, а керівник – тендітна Оксана Круковська – приклад для наслідування, порадниця та наставник не тільки на танцюваль­ному майданчику.

Звітна концертна програма, що в останній день березня пройшла у міському культурному центрі, об’єднала на одній сцені «ветера­нів» колективу - молодих чоловіків та жінок з найпершого складу «Мальви», та зовсім маленьких 4-5 річних танцюристів. Надзви­чайно зворушлива композиція «Колискова» задала тон усьому дійству, а діалог мами та дитини, який рефреном пройшов через трьохгодинний мистецький спектакль «Мальви», підтримував та розвивав тему життя, родини, любові та надії, миру та добра.

«Мабуть, такий творчий «тан­дем» двох поколінь більше не зустрінеш в жодному колективі. Мами танцюють разом зі своїми дітьми. І це не «разова акція», дорослі мають власні репетиції, тренуються наполегливо та самовіддано», - каже директор Броварського навчально-вихов­ного об’єднання, на базі якого і функціонує творча майстерня, Ірина Ткачук.

СИМВОЛІЧНЕ «ДЕРЕВО ЖИТТЯ»

Символіка присутня і в назві самого звітного концерту, під час якого, до речі, колектив захистив звання «народного». «Родинне дерево» керівник запропонувала своїм вихованцям намалювати самостійно, кожен – про свою родину, але водночас таким чином виявляється загалом уяв­лення дитини про родовід,сімейні цінності та щастя.

«Ось те символічне дерево життя, на фоні якого танцювали наші вихованці, та зображення якого ми перенесли на футболки, в яких виступали учасники колек­тиву, намалювала наша вихованка, десятирічна Настя Колбасинська. Малюнок настільки проникнутий символікою, що ми не задумую­чись зробили його своєрідним логотипом даного концерту і думаю, що цей символ і надалі залишиться з нами», - розповідає Оксана Олексіївна.

НЕ ТАНЦЕМ ЄДИНИМ

Кожна композиція – це маленьке життя, прожите за декілька хвилин. У репертуарі «Мальви» - номери, витримані у кращих традиціях народної та сучасної хореографії. Яскраві «Іспанський», «Тарантела», «Молдавський акорд», «Подільський вихиляс», «Весняний козачок», по-дитячому безпосередні «Бі-бі-ка», «Нафаня», «Ляльки», витончено-ніжні «Купальський», «Ніченька» та «Сві­танок» у першій частині програми готували глядачів до серйозної філософської хореографії.

Друга частина - з незвичними постановками, глибоким змістом та іноді важким для сприйняття емоційним забарвленням – справжні авторські роботи, з неповторним ароматом та фантастично-глибоким змістом. «Емігранти», «Почуйте нас», «Битва світів», «Біла Ворона», «Таємничий бал у Графа» - композиції, які можуть прикрасити будь-яку концертну програму.

«Мені дуже подобається працю­вати з молодими хореографами. Зараз у нас в колективі працює декілька надзвичайно талано­витих викладачів, завдяки яким з’явилося нове дихання, нова стратегія розвитку «Мальви». І наша філософська тематика – результат спільної діяльності», - каже Оксана Круковська.

А ще зауважує – якби не займа­лася хореографією, то швидше за все вибрала б волонтерську діяльність. Робити добро, допо­магати знайомим та незнайомим людям – ще один важливий аспект діяльності «Мальви». Нещодавно колективом було проведено благодійний концерт на підтримку ветеранів АТО, на звітному кон­церті 31 березня серед почесних гостей – 40 вихованців дитячого будинку зі Старої Басані, з якими давно дружить колектив.

«Допомагати людям – це внутрішня потреба, яка для нас вже давно стала життєвою необхідністю. Приходьте до нас на концерти і ви зрозумієте та відчуєте, що ми хочемо сказати. Все – в наших постановках, в них – наша творчість, натхнення та сенс діяльності!», - запрошують Оксана Круковська та народна хореогра­фічна майстерня «Мальва».

Ольга Підлісна

malvu

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ