БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

ЯНГОЛИ ТА ДЕМОНИ БРОВАРСЬКОГО «ДЕМАЛЬЯНСУ»

Цьогоріч до міської ради пройшло чимало партій-динозаврів, на кшталт, значно «потріпаної» часом та політичними вітрами «Батьківщини», реанімованої «Єдності», до крайньої революції не досить політично-вагомі «Свобода» та партія Ляшка, а також новачки у великій політиці об’єднання «Самопоміч», новостворений президентський БПП, УКРОП та Демократичний Альянс, заснований на засадах громадської організації Християнсько-демократична молодь України. Кожна з політичних сил проявляє себе в тій чи іншій іпостасі, але сьогодні хотілося б познайомити всіх, хто не обізнаний, з діяльністю останньої

ХРИСТИЯНСЬКО-ДЕМОКРАТИЧНІ ЗАСАДИ

Готуючи матеріал до друку, ми провели активний аналіз та дослідження першоджерел та першопричин. Отож, розпочнемо з партійного керівника - Василя Гацько. Народився в Луганській області, в лихі 90-ті займався боксом. Аспірант Національного інституту стратегічних дослід­жень, голова Всеукраїнської молодіжної організації «Христи­янсько-демократична молодь України». Так стверджують інтернет-ЗМІ. Ті ж джерела вказу­ють, що сама партія фінансується Сергієм Льовочкіним (в минулому керівник Адміністрації президента Януковича). А партійний проект створений для «маніпулювання свідомістю молодих, розумних та освічених людей» шляхом трансформації громадської орга­нізації у політичну. Подейкують не без втручання з боку самого «легітимного» Януковича .

Саме завдяки його підтримці «християнська ГО» перетворилася в повноцінну політичну партію. Новоспечений лідер своїх тепер вже однопартійців палко запевняв – ось тепер ми зможемо діяти набагато ефективніше та корис­ніше для усього українського суспільства. І боятимуться нас усі. І Юля, і Пєтя, і всі-всі-всі. Великі партії треба взагалі викинути з української політики – в одному з інтерв’ю заявляє очільник «ДемАльянсу».

Однак, ні значні фінансові потоки, ні зв’язок з сильними світу цього не допомогли юним та завзятим увійти до вищих ешелонів влади. У Верховну Раду «ДемАльянс» так і не потрапив.

«ДЕМАЛЬЯНС» МІСЦЕВОГО РОЗЛИВУ

Однак, своєрідним реваншем для Василя Гацька та його партії стала увага до «ДемАльянсу» в регіонах. На місцевих виборах 2015 року вони отримали пред­ставництво в 9 місцевих радах в кількості 27 депутатів. Не стали виключенням і Бровари. До місь­кої ради від відносно нової для броварського політикуму партії потрапили три особи, які позиці­онують себе експертами в різних галузях – політиці, ЖКГ, молодіж­ному русі та, власне, й в медицині, освіті, культурі, соцзахисті і т.д., і т.п. Такі собі еталонні депутати. На жаль, за увесь час перебування у раді, жодної конкретної справи, більш-менш толкового рішення чи реальної ініціативи поки що так і не впровадили. Натомість - все в них з істерикою, надривом та драматизмом. Все не то, і все не так. Зрада з усіх боків. Не інакше, як без впливу потойбічних сил не обходиться. Крутить нечистий разом зі своїми демонами, підбу­рює та не дає спокою, не дозволяє на місці всидіти. Така поведінка лідерів місцевих представників партії Гацька – наслідок виховних процесів, які активно культивують в молодіжному середовищі, в тому числі і Броварів.

«КРУЧУ-ВЕРЧУ, ЗАПУДРИТИ МІЗКИ ХОЧУ»

Активна та небайдужа молодь – це прекрасно, сперечатися з цим ніхто не збирається. Інше питання – хто та яким чином керує підрос­таючим поколінням, які думки, ідеї та заклики вкладаються в голови юних максималістів. І головне – до яких наслідків призводять такі «мозкові штурми». А тенденція в цьому плані вимальовується дуже нехороша. Нашим журналістам довелося поспілкуватися з вели­кою кількістю людей – батьками, педагогами, старшокласниками. На прохання респондентів ми не вказуємо їх прізвищ, але запевня­ємо – нижче подана «пряма» мова реальних людей.

«Одна справа, коли дітей зби­рають для проведення якихось конкурсів, концертів чи спортив­них змагань. Це нормально, хай займаються, хай спілкуються, але коли починається «промивання мізків» та ще й з політичними закидами – вибачте, я не хочу, щоб мою дитину в це втягували», - каже мама старшокласника однієї з броварських шкіл.

demal1Хвиля обурення діяльністю «Молоді Демальянсу» прокоти­лася Броварами після того, як батьки деяких активістів шкіль­ного самоврядування стали отри­мувати від своїх дітей інформацію про те, що їх активно закликають співпрацювати з «Молоддю Дема­льянсу». Причому робиться це в причепливо - нав’язливій формі.

«До мене декілька разів під­ходили мої ровесники, як навча­ються у паралельному класі. Не хочу називати їх прізвища, нам ще вчитися разом, але вони пов’язані з…як його… «ДемАльянсом». Вони розповідали як у них класно, які вони розумні та згуртовані, що з ними якісь навчання проводять, запрошували приєднатися. Я відмовилася, адже уроків багато, поступати в цьому році, навчання для мене дуже важливе зараз. В результаті мене обізвали «від­сталою» і взагалі після цього відносини в нас зіпсувалися», - розповідає «не на камеру» учениця випускного класу.

Але є й ті, хто дійсно захопився ідеями побудови нового та сучас­ного суспільства. Що вийде з них в майбутньому, поки що невідомо, а на сьогодні маємо зниження інтересу до навчання, як резуль­тат – погіршення «показників» у шкільних журналах, фактичний «розкол» молоді на два угрупу­вання – прихильників та проти­вників громадської організації, занепокоєння батьків та вчителів.

«Педагоги нашого міста були вражені тим, що представники «Демальянсу», зокрема депутат Берестовий, дозволяють собі у принизливій формі говорити дітям про рівень професійності наших вчителів. Освітня галузь Броварів давно та міцно утримує передові позиції не тільки в облас­ному, а й в державному рейтингу. І давати оцінку, спираючись на власні суб’єктивні висновки, огульно звинувачуючи всіх у непрофесійності - щонайменше непорядно. Депутат не мав би так себе поводити», - коректно, але з болем у голосі кажуть вчителі.

Педагоги в нас не фахові, організатори та методисти ніякі, робота зі старшокласниками якщо і проводиться, то це все «Молодь Демальянсу» організовує. І чомусь замовчується той факт, що певні акції та позитивні справи були організовані та ініційовані саме учнівським самоврядуванням під керівництвом тих самих «недолугих» педагогів та органі­заторів. А лаври – «ДемАльянсу». Виходить так: якщо вдало, то це ми молодці, якщо ні – фууу, освіта організовувала.

До речі, «старшаки» «Дема­льянсу» - депутати міської ради – з усіх сил відхрещуються від молодої «порослі» з однойменної організації. Мовляв, та що ви, ми ні сном, ні духом, що там молодь витворяє, ми їх до політики і близько не підпускаємо. Ага, як би не так. А чому тоді під час перед­виборчої кампанії листівочки від «Демів» розносили саме старшокласники? Чому експерт однієї з іноземних організацій відкрито пише в соцмережах про зустріч з броварськими молодими «демальянсівцями», на якій говорили «про молодь, політику та політичні партії»? Чому від акцій та мітингів, на які так активно залучають молодих людей, за кілометр тхне явною політикою?

Та й присутність та емоційні виступи Берестового і Ко на засіданнях учнівського само­врядування, акціях та семінарах для молоді, пропагандистська робота в шкільному середовищі, негативний вплив на свідомість старшокласників, про який заяв­ляють і батьки, і педагоги – все це доводить, що «немає диму без вогню».

І вже зовсім обережно декілька наших співрозмовників озвучують думку про те, що дітей піддають певному впливу з релігійним підтекстом. Занадто вже палкими прихильниками християнсько- демократичного руху стають юні броварчани. Аж занадто палкими.

demal2Є ще багато питань – на які кошти все це організовується-планується-проводиться, де проводять вечірній час молоді люди, чи завжди батьки в курсі на які теми спілкуються з їх дітьми представники «аполітичної» «Молоді ДемАльянсу».

«Ви знаєте, у мене з сином завжди були довірливі відносини, він ділився своїми успіхами у школі, розповідав про друзів, як вони різні заходи готували разом. А останнім часом якось неохоче став спілкуватися зі мною. Що не спитай – або відмовчується, або неохоче щось буркне. Починаєш допитуватись – навіть нагрубити може. Не знаю, що з сином відбу­вається. Тільки нещодавно дізна­лася, що він ходить на зустрічі з «ДемАльянсом». Може це там на нього так впливають?» - запитує і себе, і нас стурбована мама.

Ця стаття – пересторога та сигнал бути уважними для усіх батьків, а надто – в кого активні, розумні, освічені діти. Саме вони – майбутнє нації – зараз мають бути в зоні особливої уваги. Між звитягою та насиллям, щирістю та підступністю, турботою та ідеоло­гічним полоном межа надто тонка. Не пропустіть момент, коли ваша дитина свідомо, чи під впливом обставин перетне небезпечну межу, за якою замість обіцяного світлого майбутнього виявиться глибока прірва. Наші діти – осо­бливо у такому юному віці, з глобальним юнацьким максима­лізмом – надто вразливі. Будьте пильні та обережні, слухайте, а головне – аналізуйте поведінку ваших нащадків, намагайтеся не тільки зрозуміти, але й передба­чити та допомогти розібратися в ситуації. І тоді у душу та свідомість вашого янгола не зможуть про­никнути ніякі демонічні сили.

Анжела Рудьківська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ