БРОВАРИ +2
НБУ USD 27.93

ОБЕРЕЖНО, ДВЕРІ ЗАЧИНЯЮТЬСЯ!

Ліфтове господарство Броварів налічує 366 одиниць. В гарному чи зразковому стані – одиниці, всі інші в тій чи іншій мірі потребують ремонту. «Громадський Ревізор» дослідив стан справ та дізнався за якими адресами ліфти нарешті будуть їздити справно та плавно

ВЕРТИКАЛЬНИЙ ТИХОХІД

Іноді здається, що предмети не такі вже й бездушні, а час від часу нагадують цілком живих істот, зі своїм характером, звичками та графіком роботи. От вам ніколи не здавалося, що ваш ліфт вкінець знахабнів і їздить тільки тоді, коли в нього, як в маленької капризулі, є відповідний настрій?

«Не те що знахабнів, совісті в нього ніякої! А ще – в тих, хто відповідає за його роботу. В нашому під’їзді просто катастрофа з ліфтом. Працює день, стоїть – місяць. Ну, я людина молода, для мене не проблема піднятися на 7 поверх, а як стареньким, чи мамам з колясками?», - роздумує Віктор, мешканець будинку 2А, що по бульвару Незалежності.

І це ще не найгірша ситуація. В одному з міст на Полтавщині декілька років тому стався трагічний випадок, коли лікарі «швидкої» застрягли в ліфті з хворою жінкою, яку терміново потрібно було доставити в лікарню. В результаті – наступного дня жінка померла. Лікарі сказали – ось ті півтори години виявилися фатальними. Жахлива історія, правда?

Навіть елементарний спуск чи підйом на ліфті може коштувати людині життя, тому справність даних механізмів має надзвичайно важливе значення.

ПЕРМАНЕНТНІ НЕГАРАЗДИ

Ліфти виходять з ладу в одних будинках періодично, а десь - хронічно. Причинами таких нега­раздів в основному є банальне технічне старіння «вертикальних» підйомників. Ні для кого не секрет, що термін експлуатації більшої половини одиниць ліфтового господарства давно перевищує чверть століття і по-хорошому їх мали вже б усі якщо не поміняти на нові, то хоча б капітально відремонтувати.

«Щороку всі ліфти підлягають періодичному технічному огляду. Ті, термін експлуатації яких перевищує 25 років, про­ходять експертне обстеження. За результатами технічного огляду та обстеження і приймається рішення про проведення капі­тального ремонту», - пояснює начальник управління житлово- комунального господарства Галина Плотнікова.

Поточні «дрібні» ремонти про­водяться силами ЖЕКів або ОСББ. Грошей на це не вистачає, деталі та комплектуючі досить специ­фічні, доки знайдеш, проплатиш, доставлять, відремонтуєш, мешканці вже такими епітетами нагородять – мало не здасться.

«Ми намагаємося робити все вчасно та якісно, але не все зале­жить тільки від начальника ЖЕКу. Дуже багато факторів треба вра­ховувати – і технічний, і людський. Звичайно, люди скаржаться, коли стає ліфт, а можливості відремон­тувати його відразу немає», - каже начальник ЖЕК№5 Ігор Громовий.

Однак, не тільки поважний вік стає причиною вимушеної «від­пустки» ліфта. Вандалам у ліфтовій кабіні, як медом помазано. Такий простір для фантазії! Хочеш – кнопки плавиш, хочеш - візерунки на стелі «вимальовуєш», а хочеш – взагалі дзеркало торохнеш, нічого йому тут висіти! А ще – можна з дверима побавитися. І байдуже, що іноді сигналізація спрацьовує – це навіть весело, коли сирена репетує на увесь під’їзд.

«Виходжу нещодавно, викликаю ліфт. Чекаю-чекаю, двері десь, чую рипаються, а не їде. Точно хтось балується. Хвилин 10 то наче їде, то знов стане і двері «хлюпають». Я тоді вже по дверях стукати почала та сваритися. Тільки тоді ліфт «відпустили». І що ви думаєте? Через день ліфт у нас вже взагалі не працював. Кажуть, якась там деталь згоріла, тиждень ремонтувати будуть», - розповідає свою історію Тетяна Василівна, мешканка будинку по вул. Олімпійській.

НАСТУПНА СТАНЦІЯ – ЧЕРЕЗ РІК

Кошти на капітальний ремонт ліфтів закладаються при плану­ванні річного бюджету. Цьогоріч на капітальні ремонти необхід­ного атрибуту високоповерхівок можуть розраховувати мешканці п’яти будинків, в кожному з яких обрано саме ті під’їзди, де ліфти найбільш потребують реанімації. Загалом на ці роботи виділено близько півмільйона гривень.

Не менш важливим комуналь­ники називають і більш затратний в коштах захід – модернізацію. «Модернізація ліфтів проводиться у тому випадку, коли об’єкт вже не підлягає навіть капітальному ремонту. Тоді проводиться заміна основного обладнання», - каже начальник УЖКГ Галина Плотнікова.

Зі старого «начиння» залишиться тільки кабіна, все інше буде замі­нено на нове. Саме такі роботи буде проведено у поточному році відразу на трьох ліфтах, що в будинку по бульв. Незалежності, 19а. На модернізацію заплановано досить вагому суму – півтора мільйони гривень.

Тож, мешканцям цього будинку залишається набратися терпіння, адже всі три підйомники- «пенсіонери», за словами комунальників,запрацюють до кінця поточного року. З урахуванням того, що ліфти в у цьому будинку не працюють вже дуже давно, чекати залишилось недовго.

Катерина Ковальчук

lift1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ