БРОВАРИ +20
НБУ USD 27.76

«ЗА КИМ ЗАЙМАТИ?»: ЯК СТАТИ НА ЖИТЛОВУ ЧЕРГУ У БРОВАРАХ

Вічне питання, яке зіпсувало відносини не одного покоління найближчих родичів – житлове. Чи можливо у Броварах сьогодні стати на житлову чергу і що для цього потрібно – дізнавався «Громадський Ревізор»

НАБОЛІЛЕ , ПРОБЛЕМНЕ ТА СКАНДАЛЬНЕ

Ситуація, коли декілька поколінь живуть разом, коли увечері за стіл сідає велика сім’я, коли всі люблять та поважають бабусю і дідуся, діти слухаються, а молодь не псує нерви старшим – гарна картинка з довгограючого серіалу. В житті все набагато складніше.

Діти ростуть, батьки старіють, у кожного свої запити та проб­леми і коли «конфлікт поколінь» доходить до точки кипіння, най­краще було б роз’їхатись. Але куди? Розміняти велику квартиру з доплатою на декілька – варіант. Продати велику квартиру та купити будинок десь у районі і потихеньку будуватися в городі, таким чином збільшуючи простір проживання – теж варіант. Але! Це за умови, що є що міняти чи продавати.

А якщо сім’я живе в однокімнат­ній «гостинці» або навіть кімнаті в гуртожитку? І нікуди вже навіть ще одне ліжко для дитини, що не поміщається в дитячому візочку, поставити? Що робити? Порада не дуже обнадійлива, але практично єдина, яку можна дати таким людям – ставати на квартирний облік.

ЧИ ВАРТО ВЗАГАЛІ ЗВЕРТАТИСЬ?

Перш, ніж йти по кабінетах чиновників та намагатися стати на квартирну чергу, варто тверезо оцінити ситуацію з наявною житловою площею і зберегти таким чином свої нерви та час. Справа в тому, що далеко не всі громадяни мають право навіть стати на квартирну чергу, не те що розраховувати на найскоріше виділення житла.

По-перше, на квартоблік можуть стати тільки ті люди, які зареєстро­вані у нашому місті. Тобто навіть вже довгий час проживаючи у Броварах, але маючи прописку деінде, не варто навіть питати дорогу до відділу з житлових питань.

А окрім того, фахівці цього самого відділу застерігають. «Згідно чинного законодавства, на поліпшення житлових умов не можуть претендувати особи, які забезпечені житловою площею в розрахунку 7 кв. метрів на особу», - каже спеціаліст відділу з житлових питань Наталя Коник.

Цікавий факт – у столиці ця норма ще нижча – близько 5 – 5,5 кв. метрів, а для кожного регіону ці норми встановлюються індивідуально.

Якщо ж ваші умови проживання не «вписуються» у даний метраж – сміливо вирушайте… збирати довідки. Перелік, начебто не страшний, але побігати дове­деться.

А ТЕПЕР – ЧЕКАЙТЕ!

Зібравши усі папери, папки та конверти, можна відправлятися до відділу з житлових питань. Прийом громадян проводиться по вівторках та середах. За інформацією фахівців, на прийом приходить в середньому 10 осіб на місяць.

«Зараз зменшилася кількість заявників, а ось в минулому році було досить багато звернень, в основному за рахунок учасників бойових дій з зони АТО. Усі, хто має відповідні документи та підтвердження пільг, поставлені на житлову чергу», - каже співро­бітниця відділу Ольга.

До речі, черга у нас одна, загальна, але вона розділяється на два списки – позачергова та першочергова. В ідеалі ті, хто потрапляє до позачергової мають отримати житло негайно, а «першочерговики» - протягом року.

Так би й було. І черга б рухалась, і щасливих людей у Броварах було б набагато більше, якби не маленьке «але». Спорудження житлового будинку коштує кілька десятків мільйонів. У місцевому бюджеті таких коштів немає. А ті житлові комплекси, що з’являються в місті, будуються приватними компаніями за їх власний кошт. Місту ж від цього – пшик, адже віддавати своє ніхто не хоче.

Декілька років тому, щоправда, в Броварах діяла міська програма, згідно якої всі забудовники були зобов’язані передавати в кому­нальну власність до 10% площ збудованого житла. Це житло в подальшому і розподілялось між черговиками.

Однак, з 2011 року вступили в дію зміни в законодавстві. Було прийнято Закон «Про регулю­вання містобудівної діяльності», який заборонив місцевим органам влади вимагати від забу­довників передавати квадратні метри у власність територіальної громади.

Тож і квартирна черга не просто заморозилась, а перетворилася на глибу льоду. Відтепер замовник будівництва лише добровільно може пожертвувати житлові площі місту. В Броварах така компанія тільки одна – «Альянс-Новобуд». Вони підписали з міською радою угоду та вже вдруге передали місту новозбу­довані квартири. Можна тільки подякувати будівельній компанії за таку допомогу, але 35 квартир на чергу, що налічує 4300 осіб – погодьтеся, крапля в морі.

Залишається тільки сподіватися, що рано чи пізно або держава наша оговтається і прийме якісь законодавчі новації, що зобов’яжуть співпрацювати забудовників та місцевих чинов­ників, або економічна ситуація в країні стабілізується настільки, що кожен потребуючий житла зможе його купити.

Відділ з житлових питань

Адреса відділу: вул. Гагаріна, 18

начальник відділу к. 116; тел. 5-23-89;

головні спеціалісти відділу к. 117; тел. 4-61-70;

сектор соціального житла к. 109; тел. 6-58-60.

Графік роботи:

вівторок з 13.00 до 17.00

середа з 8.00 до 12.00

Катерина Ковальчук

cerga

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Вівторок, 30 березня 2021, 15:21
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ