БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

КОЛИ В БРОВАРАХ ХОДИТИ НЕБЕЗПЕЧНО: АНАЛІЗ ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНИХ ПРИГОД

Кожен з нас щодня зі звичайного городянина хоч на декілька хвилин, навіть за наявності власного авто, стає ще й пішоходом. «Громадський Ревізор» вирішив поцікавитися – де та коли у Броварах пішки ходити та на авто їздити найнебезпечніше

«ТИ ТУДА НЕ ХОДИ, ТИ СЮДА ХОДИ»

Перше, що спадає на думку, коли заходить мова про небезпеку при пересуванні містом – це коронна фраза Василя Алібабаєвича «снег башка попаде, зовсім мертвий будеш». Однак, цього разу ми вирі­шили проаналізувати статистику аварійності, а простіше сказати, місця, де найчастіше відбуваються ДТП. І вже потім – причини даних неприємних, а іноді і трагічних пригод.

НАЙПОШИРЕНІШІ ДОРОЖНІ ПРИГОДИ

Згідно статистичних даних, які надаються співробітниками правоохоронних органів, вима­льовується цікава «картинка» дорожньо-транспортних пригод у місті Бровари (цифри за 2014 та 2015 роки).

Найчастіше у нашому місті від­буваються наїзди на пішоходів, тих самих, що так полюбляють, за версією водіїв, кидатися під колеса авто. Навіть дивно, але кількість таких випадків за два роки не змінилася навіть на одиничку – по 36 і в минулому, і в позаминулому роках.

Наступний «фаворит» нашого рейтингу – традиційне зіткнення двох або більше транспортних засобів. За рік відбувається 27-28 таких неприємностей на дорозі.

Поступово збільшується кількість наїздів автотранспорту на велосипедистів – відповідно таких пригод було 4 у 2014 та 6 у 2015 році. По три випадки наїздів на перешкоди, що неочікувано виникають на шляху руху авто.

У 2015 році зафіксовано три випадки падіння пасажира з мопедів, велосипедів та мотоци­клів. Також минулого року стався один випадок, коли автомобіль «налетів» на інше авто, припар­коване біля узбіччя.

ХТО ВИНЕН

Серед основних причин скоєння ДТП - невдале маневрування. Показники виглядають наступним чином – 56 та 43 відповідно за два минулих роки.

Далі – порушення правил дорожнього руху пішоходами. Показники, до речі, різко зросли у 2015 році – з 6 до 14 та з 5 до 12 відповідно.

Статистика каже, що лише декілька пригод на дорозі сталося з вини водіїв, які керували авто в нетверезому стані. Наприклад, в 2015 році зафіксовано усього один прикрий інцидент, хоча чомусь мало віриться в таку мізерну цифру. В основному водії перевищують швидкість та недо­тримуються дистанції інтервалу.

Злісними порушниками та винними у переважній кількості ДТП є водії, на другому «місці» - пішоходи, замикають «трійку лідерів» велосипедисти.

ПОНЕДІЛОК – ДЕНЬ ВАЖКИЙ

Чи впливають на кількість ДТП сонячні та місячні затемнення, магнітні бурі та положення Марсу відносно Сатурна сказати достеменно не можемо. Але є цікаві деталі щодо найбільш небезпечних днів тижня, коли відбувається значна кількість дорожньо-транспортних при­год. І відомий вислів, винесений в підзаголовок, в даному випадку не спрацьовує.

Найчастіше наїжджають на пішо­ходів, здійснюють зіткнення та падають з мотоциклів…у четвер, суботу та неділю (за версією 2014). В 2015 році «пріоритети» дещо змістилися – найнебезпечніші для автомобілістів та пішоходів дні – середа, четвер, субота та п’ятниця. Найбільш безпечним днем у позатому році був, як не дивно, вже добре «заїжджений» понеділок, минулий рік найбільш спокійними днями визначив вівторок та неділю.

«ТІК-ТАК…БУМС!»

І наостанок – аналіз дорожніх негараздів погодинно. Уявіть собі, така статистика теж існує.

Не беремося сказати, що саме впливає на кількість ДТП залежно від часу доби, можливо це дій­сно просто статистика і ніяких закономірностей тут немає, але мовою цифр це виглядає так. У 2014 році найбільша кількість повідомлень про негаразди на дорогах надходила від громадян у період з 18.00 до 20.00, натомість у 2015-му небезпека змістилася на дещо пізніший період – в серед­ньому близько 16 повідомлень надходило з 20.00 до 22.00.

Можливо, в цей час вже почи­нає сутеніти, а потім і взагалі темніє, видимість на дорогах погіршується, тому і наїздів та зіткнень багато саме у ці години. Окрім того, «віялові відключення» електроенергії, коли разом з лампочками в квартирах згасали і ліхтарі вуличного освітлення, теж дали свої негативні результати. Найменш небезпечними були нічні та вранішні години – з 4.00 до 6.00 та з 6.00 до 8.00.

Тож залишається тільки резю­мувати – водій ви чи пішохід, у будь-яку пору року, час доби та день тижня, будьте взаємно ввічливі на дорозі, не забувайте про правила дорожнього руху та частіше «включайте» інстинкт самозбереження – будьте уважні та обережні. І не потрапляйте до подібних рейтингів.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ