БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

ТАРИФНІ РОМАНСИ: ЧЕРГОВЕ ПІДВИЩЕННЯ НЕ ЗА ГОРАМИ

І знову наші фінанси готові заспівати романси, цього разу підвищення торкнеться квартплати. «Громадський Ревізор» вирішив поцікавитися скільки платитимуть броварчани за обслуговування будинків

16 березня виконавчий комітет прийняв рішення про коригу­вання діючих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій по всім комунальним ЖЕКам міста. Дане рішення вступає в силу через 15 днів після прийняття, тобто з 1 квітня 2016 року. Тож нові пла­тіжки броварчани отримають на початку травня при сплаті послуг за квітень.

Діючі нині тарифи були затвер­джені ще у грудні 2014 року і «протримались» більше року. Сьогоднішній крок по збільшенню є вимушеним пояснює начальник управління ЖКГ Галина Плотні­кова: «Коригування відбулось у зв’язку із підвищенням розміру мінімальної заробітної плати, зміни ставок податків та зростан­ням вартості електричної енергії». Водночас зазначає, що норми, періодичність надання послуг та структуру тарифів не змінюють.

Дійсно, якщо взяти для прикладу вартість електроенергії, то з часу встановлення тарифів по сьогоднішній день вона зросла в середньому на 54%, тобто більше ніж вдвічі. Так само й мінімальний розмір заробітної плати з 1.12.2015 р. збільшився на 160 грн.

Наші журналісти детально про­аналізували скільки ж доведеться сплачувати броварчанами вже з наступного місяця. Нагадаємо, що вартість утримання будинків та прибудинкових територій визначається із розрахунку на 1 м² загальної площі житла та встановлюється для кожного будинку індивідуально.

Варто відзначити, що ЖЕК-4, єдиний з-поміж інших, виклав у у додатку до рішення не тільки загальний тариф, а вартість кож­ної складової плати за комунальні послуги – обслуговування ліфтів, прибирання, освітлення, енерго­постачання, вивезення ТПВ тощо.

В більшій мірі цьогорічне подо­рожчання торкнеться мешканців багатоповерхових будинків з ліфтами, адже найбільше зросла плата за електропостачання. А деяких броварчан підвищення оминуло взагалі, зокрема для мешканців переважної кількості двоповерхівок тариф не змінився.

В середньому по місту вартість послуг зросла менш ніж на 20%. Так, наприклад, тариф у дев’ятиповерхівці по бульвару Незалежності, 4-А зріс із 1,54 до 1,89 грн/м², у п’ятиповерхівці по вулиці Гагаріна, 3 – із 1,37 до 1,52 грн/м². А по вулиці Марії Лагунової, 8 – так і залишиться 0,38 грн/м².

Для того, аби рівень тарифів по всім ЖЕКам відповідав загально­міському, для мешканців будинків, що обслуговує КП «ЖЕК-2», зробили певне виключення – встановлена плата за послуги дещо нижче від економічно обґрунтованої. Компенсувати різ­ницю між фактичними витратами ЖЕКу та тарифом для населення будуть за рахунок дотації з місь­кого бюджету.

Та навіть після підвищення вартості квартплати Бровари виглядають досить пристойно в порівнянні з сусідами. Наприклад, в Борисполі середня вартість послуг з утримання будинків складає 2 грн.48 коп., а в Києві й взагалі перетнула межу в 3 грн. Залишається сподіватись, що до кінця року більше неприємних сюрпризів ми не побачимо.

Вікторія Майстренко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ