БРОВАРИ -1
НБУ USD 28.5

БУДИНКИ «ПІД ШУБОЮ»: РЕМОНТУЄМО, УТЕПЛЮЄМО, ГЕРМЕТИЗУЄМО

Негараздів та проблем у сфері ЖКГ вистачає – у когось протікає дах, комусь ліфт роками не можуть відремонтувати, десь електрощитова не витримує мінімальної напруги, а у деяких будинках скільки не гріють батареї – все одно холодно. Кому цього року пощастило з утепленням – дізнавався «Громадський Ревізор»

СВИЩЕ З УСІХ ЩІЛИН

Скарги на промерзання стін, низьку температуру в квартирах, навіть якщо теплоносій подається згідно нормативу, а також на руй­нування фасадів, що призводить і до неестетичного вигляду самої будівлі, і тих самих негараздів з холодом.

«Мешканці дуже часто скар­жаться та ставлять питання про утеплення фасадів, герметизацію швів і таким чином про стабілі­зацію температурного режиму в квартирах», - каже начальник УЖКГ Галина Плотнікова.

Постійна вогкість, пліснява на стінах та стелі, простудні захворю­вання, що поступово переходять в хронічні – ось сумні реалії життя багатьох броварських родин.

«Скільки разів вже зверталися! Та ви ж знаєте, у нас відповідь завжди одна – грошей нема. А у кого вони є? У мене чи у вас? Хай шукають, на то вони і влада!» - гнівно вигукує Володимир, що мешкає по вул. Гагаріна, 8.

Особливо потерпають ті, хто проживає у торцевих квартирах, де задуває та промерзає не з однієї, а з усіх сторін. Найбільш вразливим, звичайно, є так званий застарілий житловий фонд. Власники ж квартир в новобудовах перебувають у вигіднішому становищі, адже з 2006 року значно підвищили мінімально допустимі значення показника теплопровідності для стін. Натомість більшість будинків радянської забудови не дотягують до цього нормативу.

З ЯКОГО КРАМУ ВБРАННЯ БУДЕ?

Часто-густо добре розуміючи, що чекати централізованого утеплення старих будинків можна «до нових віників», мешканці починають активно утеплюва­тися в індивідуальному порядку. Часто бачимо фасади будинків, що рясніють різнофактурними вкрапленнями, кожен намагається втілити при утепленні власного «гніздечка» свої кольорові упо­добання – сині, жовті, рожеві. При цьому, як правило, ніхто не замислюється про можливе порушення міцності огороджу­вальних конструкцій, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасаду, порушення вимог проти­пожежної безпеки та інших поді­бних «дрібниць». Та й чого про це думати, якщо процес практично ніким не регламентується і не контролюється.

Основні матеріали, які вико­ристовуються при проведенні утеплення – пінопласт та мінвата. Фахівці стверджують, що засто­сування саме цих утеплювачів гарантує значне збереження тепла. Тож, зовнішнє утеплення фасаду зекономить ваші кошти, витрачені на опалення і на боротьбу з пліснявою.

ЗЛАЗЬТЕ, ПРИЇХАЛИ…

В цьому році набагато тепліше та комфортніше стане жити багатьом броварським сім’ям, адже сім будинків буде утеплено, облицьовано та загерметизовано. Особлива доля спіткала будинок по вул. Білана, 5 (колишня Горь­кого). Стан цього будинку не витримує ніякої критики, вже не тільки мешканці – таке враження, що самі стіни будинку волають про допомогу. На утеплення фасаду одного з найбільш про­блемних будинків у Броварах на черговій сесії планувалося виділити ні багато, ні мало 5 млн. 300 тис. грн. Депутати в перший день «довгограючої» двосерійної сесії проголосували за виділення коштів по програмі утеплення фасадів, що була надана управ­лінням житлово-комунального господарства. Радості мешканців, думаємо, не було меж. Однак, як в тому анекдоті – «недовго музика гриміла, недовго хтось там танцював». Наступного дня, під час затвердження змін до бюджету, депутати благополучно взяли свої слова, себто голоси, назад. Не затвердили виділення грошей під уже ними ж прийняту програму. І тільки під час поза­чергової сесії цього вівторка, гроші було все-таки виділено! Тому, можемо з впевненістю тепер сказати – всі 7 запланованих об’єктів будуть відремонтовані в поточному році. Загальна сума виділених коштів, з урахуванням останнього «траншу» - рівно 6 млн. грн. Вдалого вам ремонту!

Катерина Ковальчук

fasadu t

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40

Останні статті

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
П’ятниця, 20 листопада 2020, 11:59

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ