БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

ВСЕ БУДЕ PROZORRO: ЕЛЕКТРОННА СИСТЕМА ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ У БРОВАРАХ

Презентація пілотної системи електронних державних закупівель з красномовною назвою ProZorro відбулася 12 лютого цього року. Однак, «тестування» нововведення в Україні, і зокрема, у Броварах розпочалося ще у грудні минулого року

PRO МЕТУ


Головне завдання нової системи, як стає зрозуміло вже при першому погляді на назву – забезпечити прозорість процесу державних закупівель, підвищити довіру з боку бізнесу та побороти корупційну складову.

Відтепер кожен пересічний гро­мадянин в електронному режимі може слідкувати за ходом торгів: побачити, які поступають про­позиції, хто переміг у тендері, чи було укладено договір саме з тією компанією, яка запропонувала найбільш вигідні умови.

«Усі, хто хоч трохи цікавиться життям свого міста і держави взагалі, обізнані з проблемами, які виникають через тендерну систему закупівель. Серед причин їх виникнення - людський фактор. Для викорінення цих проблем потрібно цей фактор мінімізувати. З 2015 року в Україні діє електро­нна система публічних закупівель «ProZorro», - зазначив під час пре­зентації системи заступник глави АП Дмитро Шимків.

На сьогодні система ProZorro вже доволі успішно себе заре­комендувала і стає популярною. Поступово все більше українських міст приєднується до цього майданчика.

prozoro d

PRO ПОЧАТОК

Концепцію системи електронних державних закупівель розробила команда громадських активістів ще півроку тому, але для її реалі­зації необхідно було внести зміни до тендерного законодавства. На сьогодні система пройшла тестування та вийшла в стадію працюючого пілоту.

«Економія бюджетних витрат через створення чи розширення реальної конкуренції — пріо­ритетний крок в поточних еко­номічних та соціальних умовах. До того ж, державні замовлення — це великий ринок, річний обсяг якого становить близько 200 млрд грн на рік, і, якщо їх розподіл буде прозорим, може сприяти розви­тку багатьох середніх бізнесів. А це вкрай важливо для розвитку економіки країни»,— перекона­ний Дмитро Шимків.

PRO БРОВАРИ

У Броварах перші експе­риментальні торги за новою системою розпочали проводити ще наприкінці минулого року. Ледь не щодня з новою системою працюють спеціалісти міського управління освіти, оскільки про­водять через ProZorro закупівлю продуктів харчування для закла­дів освіти.

Перші відгуки дуже схвальні – працювати з новою системою просто та легко, додаткового навчання не потрібно. Якщо і виникають якісь питання, можна безперешкодно зв’язатися з адміністраторами системи, які оперативно проконсультують.

«Дуже приємні спеціалісти, роз’яснюють будь-які питання швидко, доступно та фахово. Зараз взагалі ніяких проблем», - ділиться враженнями головний спеціаліст управління освіти та науки Юлія Іскра.

Основними перевагами нової системи в управлінні освіти називають значне спрощення процедури подання пропозицій, зменшення бюрократичної та паперової тяганини і скорочення строків очікування результатів торгів. Крім того, рейтинги про­позицій формуються системою автоматично за найнижчою запропонованою ціною.

«Ми подаємо тільки оголошення, до нього прикріплюємо технічні вимоги, тобто характеристику товару, який нам потрібен, та про­ект договору. І все. Аукціон про­водиться системою автоматично, після визначення переможця ми заключаємо з ним договір. Дуже зручно і швидко», - каже Юлія Іскра.

Можуть бути і випадки, коли пропозиція учасника не від­повідає технічним або якісним вимогам, зазначеним в оголо­шенні. Тоді замовник може від­хилити пропозицію та обов’язково оприлюднити в системі підстави для відхилення.

У разі відхилення пропозиції учасника розглядається наступна пропозиція з найнижчою ціною, визначена системою. Але, поки що таких ситуацій в Броварах не виникало.

Тож, нова система вдало при­живається у Броварах. А фахівці, що вже оцінили переваги роботи з ProZorro, сподіваються, що у майбутньому усі закупівлі в місті будуть проводитися таким сучас­ним та цивілізованим способом.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ