БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

ПАРК ПЕРЕМОГА ПЕРЛИНА, ЩО СТАЛА «КАМЕНЕМ СПОТИКАННЯ»

Місто Бровари – зелене, затишне та комфортне для відпочинку. Особливою окрасою, справжньою смарагдовою перлиною та улюбленим місцем відпочинку, як дорослих, так і малечі, безперечно, є парк «Перемога», що розташований у самому серці Броварів. Саме навколо нього тиждень тому гули пристрасті та «ламалися списи».

«Перемозі» вже понад 30 років. Сотні броварчан щодня виходять у парк. Молоді мами – прогуля­тися з дитячими візочками або побавитися з малечею на дитячих майданчиках, молоді люди при­значають побачення біля фонтану, пенсіонери з задоволенням прогулюються тінистими алеями парку та обговорюють останні міські новини на лавочках під деревами, спортсмени та й просто люди, що слідкують за власним здоров’ям, у будь-яку погоду виходять на ранкові та вечірні пробіжки та тренувальні «заїзди», наприклад, на роликових лижах.

А що вже казати про великі загальноміські свята, що прово­дяться на творчих майданчиках, сценах та просто на території парку. Згадайте тільки мину­лорічний сімейний фестиваль BabyBoom Fest, коли наш парк перетворився на зону творчості, спорту та креативного відпочинку для усіх вікових категорій – від мала до велика.

РЕКОНСТРУКЦІЇ БУТИ?

Все це прекрасно, але, чого гріха таїти, така активна експлу­атація паркової зони має й іншу «сторону медалі». Парк поступово руйнується, та й з часом потребує модернізації та оновлення. Освіт­лення, нові зони відпочинку з клумбами та квітниками, а надто – приведення до ладу існуючих та облаштування нових доріжок - все це стало нагальним питанням сьогодення.

В минулому році реалізацію проекту капітального ремонту парку з відновленням інженерно- транспортної інфраструктури та благоустрою, загальна вартість якого складає 18 млн. грн., вже намагалися розпочати. Ба, навіть виділили 4,5 млн. на перший етап реконструкції, але тоді, у вересні 2015 року, активісти вгледіли корупційну складову у діях тендерного комітету, що мав визначити виконавця робіт, і торги було зірвано. Роботи так і не розпочалися.

Пройшов рік. І ситуація кар­динально змінилася на користь парку. Під час останньої сесії зі значними «баталіями», все ж було прийнято рішення про надання згоди на спільне фінансування проекту реконструкції парку коштами міського та державного бюджетів. Неочікувано про­ект гаряче підтримав депутат Київської обласної ради Роман Сімутін. Більш того, «вибив» під нього 9 млн. грн. державного фінансування – рівно половину від того, що необхідно на роботи по реконструкції.

Сам Роман Вікторович свою позицію пояснює так: «Все, що залежало особисто від мене, я виконав. Результатом задово­лений, хоча ще раз підкреслюю – поки що Броварська міська рада тільки надала згоду на співфінансування. Кошти ще не виділені, комісія Мінрегіонбуду, на якій буде вирішуватися доля проекту нашого парку відбу­деться найближчим часом, ось тоді і можна буде говорити про певні результати, ризики чи їх відсутність. Від себе додам, що у випадку позитивного вирішення питання, Бровари матимуть най­кращий парк на Київщині».

parkpark1park2park3park4

 

ДІЛИМО «ШКУРУ НЕВБИТОГО ВЕДМЕДЯ»

І хоча, як ви вже зрозуміли, фінансування ще не виділено, давайте вже зараз помріємо – яким буде парк «Перемоги» у разі якщо комісія Мінрегіонбуду прийме позитивне рішення, а потім і міські депутати знайдуть можливість дофінансування проекту. Своєрідну «екскурсію» основними пунктами майбутньої реконструкції для нас провела начальник управління житлово- комунального господарства Галина Плотнікова.

Ось такі основні зміни мають відбутися в нашому парку «Перемога». Тож, чекаємо рішення комісії Мінрегіонбуду, сподіваємося на те, що наш проект отримає фінансування. А отже, вже цього року «Перемога» отримає нове життя та залишиться справжньою окрасою Броварів.

Катерина Ковальчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ