БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

СТОРІЧЧЯ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ ЧОМУ БРОВАРСЬКІ ШКОЛЯРІ ЧИТАЮТЬ ПІДРУЧНИКИ З ПЛАНШЕТІВ

Ця епопея тягнеться ще з минулого року. Згідно затвердженого нового переліку рекомендованих для навчання підручників для учнів 4-х та 7-х класів, оновленню підлягають майже всі підручники шкільної програми. Але вже рік підходить до завершення, а «віз і нині там». В чому причина піврічної затримки дізнавався «Громадський Ревізор»

У вересні місяці серед бровар­ських матусь розповсюдились чутки, що саме батьки повинні будуть сплатити п’ятдесят відсо­тків від вартості друку нових під­ручників для своїх дітей. Та ще тоді в управлінні освіти нас заспокоїли: нікому не доведеться сплачувати за підручники додатково. Компен­сувати кошти типографії будуть з державного та міського бюджету на умовах співфінансування: 50 на 50. Тоді постала проблема в тому, що кошти з місцевого бюджету вже виділені, а з державного – ні.

Але от за вікном вже березень, а школи забезпечені підручниками лише на 45%. І то з частини фінан­сування державного бюджету. То куди ж поділись міські кошти?

БЮРОКРАТИЧНІ ЖОРНА

«Оскільки такий порядок видання, придбання та доставки підручників застосовується вперше, то виникла потреба у відповідних інструкціях щодо механізму перерахування коштів з місцевих бюджетів до державного бюджету на придбання підручни­ків. На сьогодні такий механізм відсутній. У разі видання відповід­них наказів Міністерством освіти і науки України, Міністерством юстиції, департаментом освіти і науки КОДА, кошти на придбання підручників з місцевого бюджету будуть перераховані негайно», - повідомляється на офіційному сайті управління освіти і науки Броварської міської ради.

Отже, всьому виною нафталі­нова бюрократія нашої держави, а потерпають від неї наші діти. І ця проблема не місцева, подібна затримка відбувається по всій Україні. Жодне місто країни не забезпечено підручниками на 100%. І кожен виходить з цієї ситуації як може. А державні уста­нови тим часом не поспішають із офіційними інструкціями. Мабуть, їхні діти в державних підручниках потреби не мають…

АЛЬТЕРНАТИВНІ МЕТОДИ

«Ми виходимо із ситуації як можемо. Намагаємось тримати її під контролем. Частина дітей користується на уроках планше­тами і електронними книжками, частина використовує підручники альтернативних авторів. Процес навчання не зупинився через нестачу друкованих примірників», - розповідає виконуюча обов’язки начальника управління освіти і науки Броварської міської ради Аліна Музика.

І дійсно, великий відсоток школя­рів відвідує класи із планшетом в рюкзаку. З одного боку це значно зменшує навантаження «на спину» юних школярів, але в той самий час збільшує навантаження на очі і провокує малюків на уроках займатися не тільки навчанням, а й іграми. Та й при постійному використанні планшети швидко розряджаються, а розеток в кла­сах для підзарядки не вистачає.

«Ну от де таке написано? Аби дитина в школу з планшетом ходила. Це ж школа, а не комп’ютерний клуб. Чому через безлад в управлінні освіти і державі повинен страждати мій малюк?» - обурено питає Наталія, мати чотирикласника.

І її питання цілком логічне. Бо планшет не тільки «садить» очі, але й провокує дитину на не дуже наукові речі. Зараз більше половини школярів мають використовувати альтернативні джерела отримання підручників, окрім друкованих. І коли це завер­шиться невідомо. Та й більшість матусь зізнається, що зараз, коли вже до кінця навчання залиши­лось два місяці, питання не таке актуальне. Але ж наступного року за парти сядуть нові чотириклас­ники і семикласники, а проблема залишиться та ж сама. Лишається тільки сподіватись, що до першого вересня в Міністерстві освіти і науки таки опанують себе і випустять офіційні інструкції…

Маргарита Струтинська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ