БРОВАРИ -16
НБУ USD 28.05

ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ У БРОВАРАХ УНІКАЛЬНІ УМОВИ КРЕДИТУВАННЯ ВІД БАНКУ МИХАЙЛІВСЬКИЙ

Зі зростанням тарифів все гостріше постає питання «На чому б зекономити?». Зараз дуже багато говориться про енергоефективність. «Громадський ревізор» вирішив розібратися що ж це таке і як програма втілюється в життя в нашому місті

ПРАВО ВИБОРУ

Вже декілька років в Україні діє програма з енергоефективності. В її рамках держава надає пільги громадянам на утеплення будин­ків і квартир у різноманітний спосіб: заміна вікон і дверей, утеплення фасадів, встанов­лення теплолічильників тощо. На сьогоднішній день, за діючою програмою, кожен бажаючий, незважаючи на те, представляє він ОСББ чи просто фізична особа, може отримати компенсацію від держави за проведення заходів енергоефективності у розмірі 30-40% від загальної вартості робіт, а також кредит від дер­жавного банку із ставкою у 25% річних.

Але постало питання - багато броварчан не довіряють держав­ним програмам і не поспішають скористатися подібною допо­могою. Саме тому у Броварах замислилися над власною, місцевою, програмою кредиту­вання фізичних і юридичних осіб. Вона покликана створити для людей альтернативу. Дати змогу розглянути різноманітні варіанти і вибрати найбільш вигідний для себе.

ДОДАТКОВА ВИГОДА

Броварські чиновники вирішили піти далі і включити до програми ще й заміну централізованого гарячого водопостачання на індивідуальний підігрів води за допомогою електричних бойлерів.

Сьогодні ситуація із гарячим водопостачанням по всій країні залишає бажати кращого. Є такі міста, в яких гарячої води без бойлера люди не бачили вже добрих декілька років. А ті, хто ще має привілею користуватися централізованим гарячим водо­постачанням, постійно потерпа­ють через профілактичні ремонтні роботи на лінії. А от, наприклад, у місті Котовськ, Одеської області, вже десять років, як впровадили міську програму по заміні центра­лізованого гарячого водопоста­чання на індивідуальні бойлери в кожній квартирі. Саме зараз в Броварах також розглядають подібну ініціативу.

«Гаряче постачання, як послуга, є дуже нерентабельною. Осо­бливо в літній період. Сьогодні люди задля економії самостійно встановлюють електричні бойлери в квартири і це також відображається на якості гарячої води. Саме тому ми замислились над програмою централізованої заміни гарячого водопостачання на індивідуальний підігрів», - пояснює Григорій Голубовський, заступник міського голови з питань ЖКГ.

НЕ ТІЛЬКИ КІЛЬКІСТЬ, АЛЕ Й ЯКІСТЬ

Також, в міській владі зізнаються, що якість води при встановленні бойлерів набагато вища. Через те, що в багатьох будинках міста, здебільшого застарілого житлового фонду, система водо­постачання не закільцьована, якість води напряму залежить від її споживання. Тобто, чим більше люди встановлюють в квартирах бойлери, тим менший розбір води по стояку, що призводить її засто­ювання в трубах і охолодження.

«Це ж жахіття! Як відкрию гарячий кран, то доводиться ще 15 хвилин чекати доки вода стече, аби отримати хоча б ледве теплу. А рахунки щомісяця приходять такі, ніби я в окропі плаваю щодня. Неподобство якесь!» - обурений Віктор, меш­канець п’ятиповерхівки по вулиці Гагаріна.

Але проблема не тільки в величезних цифрах у квитанціях. Встановлення індивідуальних електричних бойлерів в квар­тирах також створює додаткове навантаження на електромережі. А броварські будинки на таке здебільшого не розраховані.

«Це питання, яке треба вирі­шувати в комплексі. Окрім вста­новлення бойлерів, також треба завести на них додаткову лінію аби не спровокувати постійне перевантаження і вибивання», - розказує Григорій Голубовський.

ЦІНА ПИТАННЯ

Аби «провернути» таке ново­введення коштів з місцевого бюджету буде недостатньо. Саме тому зараз розглядається питання кредитування від Банку Михайлів­ський. Чим це буде кращий від державної програми?

По-перше, тим, що окрім утеплення програма буде вклю­чати в себе ще й вигідні умови по встановленню бойлерів. А по-друге, тим, що проект буде розроблений броварськими спеціалістами і включатиме в себе конкретну проблематику нашого міста. Наразі планується запуск пілотного проекту на прикладі однієї з броварських квартир.

«Пропозиція ще не сформована на папері остаточно, але її основні тези вже проговорені. Сподіває­мось, що вже найближчим часом ми опрацюємо всі ідеї і отримаємо консолідоване рішення, що задовольнить і банк, і місто», - сповнений оптимізму Григорій Голубовський.

Маргарита Струтинська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ