БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

КОМУ Я ВИНЕН – ВСІМ ПРОЩАЮ: КОМУНАЛЬНІ БОРГИ ТА ЇХ НАСЛІДКИ

Давно існує твердження, що картковий борг – це святе, а віддати його – справа честі для справжнього чоловіка. А як же борги комунальні? Чи такими вже обов’язковими для броварчан є розрахунки за комунпослуги – дізнавався «Громадський Ревізор»

РЕАКЦІЯ НА ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Коли в поштовій скриньці разом з поточними нарахуваннями з’являється претензія від кому­нальників з посиланнями на закони та попередженням про штрафні санкції – як реагують мешканці?

Варіантів не так вже й багато – або мерщій витрушувати скарбничку та стрімголов бігти до найближчого банку з платіжками, або … нічого не робити.

«Ну, не можу я заплатити за квартиру! Не можу, не маю чим! І що ви мені зробите?! З квартири ж не виселять, а за світло я плачу, бо відрізать можуть…», - захлина­ється емоціями один зі «злісних» боржників, з яким ми намагалися поспілкуватися.

Не виправдовуємо, але його, як мінімум, жаль. Зовсім інше ставлення до боржників, у яких і з доходами все більш-менш склалося, і майна вистачає.

«Бувають випадки, коли ми при­ходимо до боржників у квартиру і починаємо говорити про те, що подаємо до суду за борги, тут же виносять гроші, і немаленькі. Пояснюємо, що заплатити пови­нні господарі особисто, ми ж не беремо гроші в руки. Одного разу мешканці мотивували борги тим, що ніколи в чергах стояти, по інтернету розраховуватись не вміємо», - ділиться «пригодами» співробітник ЖЕК №3 Анатолій Іванович

МЕТОДИ ВПЛИВУ

Як не крути, а останнім часом комунальники поставлені в такі умови, що окрім як просити та закликати до свідомості, майже нічого і не можуть.

«Навіть в суди відтепер подавати проблематично, адже кожна позо­вна заява коштує близько 600 грн., яких ЖЕК просто не має. От і ходимо по квартирах, умовляємо, нагадуємо про відповідальність. А що ще можемо зробити?» - як один розводять руками началь­ники ЖЕКів.

Дійсно, без рішення суду більше нічого й не зробиш. А якщо ухвалу все ж винесено, очікуйте на візит державних виконавців.

«На сьогодні ми маємо в роботі близько 30 рішень суду. В основному це за борги по «Брова­ритепловодоенергії». Щотижнево проводимо виходи, описуємо майно,накладаємо арешт, в крайніх випадках проводимо конфіскацію. Але в основному вже після накладення арешту, люди знаходять гроші і роз­раховуються», - каже заступник начальника Броварської вико­навчої служби Дмитро Сдобняков.

У разі несплати більше двох міся­ців поспіль, в очах комунальників громадянин стає «рецидивістом», і йому направляють претензію. В ній міститься нагадування про обов’язок власника житла своєчасно вносити плату та посиланням на відповідні норми законодавства. Далі мешканцеві пропонують погасити заборгова­ність протягом певного терміну, інакше на нього чекає судова тяганина та інші бюрократичні «принади».

Враховуючи, що судовий збір чималенький, сума, від якої «стар­тують» ЖЕКи при подачі позову до суду на примусове стягнення боргів – 3 тис. грн., найбільший боржник, з яким доводилося працювати останнім часом забор­гував 12 тисяч гривень.

Публічно поки що нікого не «виховували», хоча колись звучали думки про те, що варто вивісити на міських біг-бордах списки найбільших боржників, аби все місто знало своїх «героїв». Сво­єрідні «дошки ганьби», щоправда, періодично влаштовують деякі ЖЕКівці.

«Ми вивішуємо на під’їздах списки боржників разом з текстом досудового попередження. Не можу сказати, що дуже допомагає, але інколи все-таки діє»,- каже начальник КП «ЖЕК-5» Ігор Громовий.

ПРИЧИНИ ЗРОСТАННЯ БОРГІВ

Усі, з ким нам довелося спілкува­тися у процесі підготовки статті, на питання про основні причини невпинного збільшення боргу мешканців, перш за все говорять про економічну складову. Люди зараз поставлені в такі умови, що потрібно вибирати – чи оплатити комунальні послуги, чи прогоду­вати сім’ю. Ця категорія людей, на жаль, найбільш чисельна. Порадити їм можна тільки одне – намагатися оформити субсидію, тим паче, що справа ця зараз не така вже й клопітна.

Інша категорія - «оптимісти», які сподіваються на те, що рано чи пізно борги їм спишуть, або ті, хто забуває, або «забиває» на певний термін оплати послуг. Таким наша порада – не накопичуйте борги, аби потім не збирати в екстре­ному режимі гроші на погашення квартплати.

Хочеться також нагадати, що розраховуватися за той же вивіз сміття ЖЕКи повинні щомісяця. Тому перш, ніж скаржитися на гори біля сміттєвих баків, зга­дайте, чи оплатили ви в цьому місяці всі квитанції.

А наостанок, хотілося б закін­чити фразою, яка цього разу теж буде досить доречною: «Ревізор» рекомендує усім броварчанам вчасно сплачувати за комунальні послуги і буде усім нам затишок та чисте довкілля!

Олена Марченко

borgi t

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ