БРОВАРИ +10
НБУ USD 26.87

ПЕРЕМОЖНА ЗРАДА У МІСЬКРАДІ ЧОМУ ДЕПУТАТИ ВІД БПП, САМОПОМОЧІ ТА ДЕМАЛЬЯНСУ САБОТУЮТЬ СЕСІЙНІ ЗАСІДАННЯ?

На тлі бурхливих подій у Верхо­вній Раді минулого тижня, якось осторонь уваги броварчан про­йшли не менш запеклі баталії, які точилися у стінах міського «Білого будинку». Привід для боротьби незмінний – розподіл посад. На жаль, до справжньої роботи на благо міста нова Бро­варська міська рада ще не дійшла. «Громадський Ревізор» спробував розібратися в політичних інтригах Броварів цього тижня.

БИТВА ЗА ПОСАДИ

22 лютого 2016 року. Ця дата мала б стати «точкою відліку» для початку роботи Броварської міськради на користь міста та бро­варчан. В цей день депутати наре­шті обрали свого секретаря. Ним став представник ВО «Свобода» Олексій Здоровець (див. стор. 1 та 2 цього номеру «ГР»). Нібито, голо­вне кадрове питання вирішено, керівний склад сформований. Шлях до опрацювання нагальних проблем міста відкритий! Та не так сталося, як бажалося. «Камінцем спотикання» знову стало кадрове питання. Цього разу склад виконавчого комітету. Що таке виконком в структурі органів місцевого самоврядування? Цей колегіальний орган вирішує, так би мовити, оперативні питання функціонування міста – надає дозволи на розміщення об’єктів торгівлі та реклами, передає в оренду комунальне майно і навіть надає житло в порядку існуючої житлової черги. А ще до складу виконкому входять заступники міського голови, яких повинна затвердити міська рада. Ось тут і почалося найцікавіше! За законом право обирати собі заступників – виключна компетенція міського голови. На кшталт того, як керів­ник підприємства обирає собі замів. Проте у представників т.з. «демократичного табору» на цей рахунок була своя власна думка. Після тривалої демагогії про відкритість, гласність та пере­будову, нарешті стало зрозуміло, що «демократично налаштованих депутатів» влаштує будь-хто на цих посадах, крім тих, хто перебу­ває там зараз. Конструктивізм, як то кажуть, не наш коник. Жодного слова про досвід, здобутки, досяг­нення. Жодного аналізу виконаної роботи. Жодного професійного зауваження.

ТАЄМНИЙ ГІСТЬ

За битвою «політичних гладіато­рів» з ложи президії незворушно спостерігав таємний незнайо­мець... Такий булгаковський пасаж дуже точно міг би охарактеризу­вати присутність в сесійній залі броварського народного депутата від БПП Павла Різаненка. Дійсно, впізнали народного обранця далеко не всі. Присутні на останніх рядах тихесенько перепрошували один одного, хто ця солідна людина поруч з мером? Зовсім не дивно, зважаючи на «частоту» візитів Павла Олександровича в рідні Бровари, де широка громада не бачила свого обранця чи не з 2014 року. Проте роллю пасив­ного спостерігача пан Різаненко не обмежився. У вирішальний момент саме він вийшов з про­позицією про включення до вико­навчого комітету представників політичних партій, громадських організацій та просто активних громадян. Зі сторони все вигля­дало ніби непогана вистава, в якій актори-депутати від БПП, Самопомочі та ДемАльянсу про­живають драматичний сценарій під керівництвом досвідченого режисера. А наприкінці, в кра­щих традиціях тарантинівських фільмів, в кадр потрапляє і сам маестро.

У підсумку, склад виконкому перевалив за 2 десятки, але при цьому до нього не потрапили заступник мера з гуманітарних питань та керуючий справами виконкому. Також до складу виконкому не включили жод­ного начальника управління чи департаменту міськради. Чітко за сценарієм, ця пропозиція з натхненням була сприйнята не тільки однопартійцями Різаненка по БПП, але й представниками Самопомочі та ДемАльянсу. Підсумкове голосування і «недо­виконком» затверджено. Завіса!

zrada1

ГУЛЯЛИ-ВЕСЕЛИЛИСЬ, ПІДРАХУВАЛИ – ПРОСЛЬОЗИЛИСЬ

Усвідомлення «фейковості» при­йнятого рішення наступило вже наступного дня. Крім очевидного «ляпсуса» в частині невключення до виконкому керуючого спра­вами самого виконкому, жахав кількісний склад цього органу, який у підсумку мав скласти… 23 особи! Для прикладу, виконавчі комітети Львівської та Чернігів­ської міських рад складаються з 6 осіб, у Полтаві – 7, у Тернополі – 9. Мабуть, це абсолютний рекорд за кількістю керманичів в Україні! Чи піде це на користь місту?

«Для мене головними пріо­ритетами завжди були і будуть добробут броварчан, порядок у місті та створення сприятливих умов для підприємництва. З огляду на це політична складова у формуванні виконкому – це нонсенс! Особливо неприпустимо, коли за політичними гаслами прикривають відверту боротьбу за посади. Я не втомлюся повто­рювати, що готовий працювати з усіма політичними партіями, громадськими організаціями, активістами. Але тільки за однієї умови – ця співпраця повинна принести благо Броварам та кожному броварчанину. Саме для цього закон дає право місь­кому голові формувати команду виконавців, однодумців, з якими разом ми відповідатимемо за все, що відбувається в місті. Інакше - повний розлад механізму забезпечення життєдіяльності міста, зупинка комунальних служб, кризові явища в медицині та освіті. Порушувати закон та наражати броварчан на таку небезпеку я не погоджусь ніколи. І не треба займатися політиканством навколо питання виконкому. Треба працювати та робити спільну справу на благо міста», - прокоментував ситуацію, що склалася міський голова Ігор Сапожко.

ЗАТВЕРДИТИ НЕ МОЖНА СКАСУВАТИ

В підтвердження своєї позиції вже 23 лютого міський голова підписав розпорядження про призупинення дії рішення Бро­варської міської ради про форму­вання виконкому. Таке право меру надає Закон України «Про місцеве самоврядування». Цим же роз­порядженням на 24 лютого була призначена позачергова сесія міськради, яка мала повторно розглянути питання формування виконкому. Проте, фракції БПП, Самопомочі та Демократичного Альянсу вирішили влаштувати собі «політичну сієсту». Жодний депутат від цих партій так і не зареєструвався для участі в поза­черговій сесії. Відсутність кворуму, тобто половини від депутатського корпусу, не дозволили навіть від­крити засідання.

«Робіть висновки самі. На тлі променистих промов про напружену працю та відкритість, насправді, депутати просто сабо­тують роботу міської ради. Замість діалогу, обговорення та пошуку компромісного рішення – пуста балаканина та ігнорування своїх обов’язків, як депутатів міської ради», - розводить руками Ігор Сапожко.

До речі, броварській нардеп від БПП також з’явився на позачер­гову сесію, що не відбулась. Але на відміну від попереднього засі­дання від коментарів утримався. Мабуть, такий режисерський задум.

Наприкінці дозволимо собі деякі ремарки стороннього спо­стерігача. По-перше, очевидний факт створення спільного альянсу БПП та Самопомочі в міській раді, що дуже дивує з огляду на проти­лежну «генеральну» лінію партії Самопоміч в парламенті. По-друге, синхронність та скоординованість дії вказує на наявність єдиного «центру управління» новоство­реним альянсом. По-третє, фігура народного депутата Різаненка та його присутність на голосуванні по ключових позиціях форму­вання виконкому цілком пояснює та в певній мірі підтверджує два попередніх твердження. Проте, дозволимо кожному зробити власні висновки. А головне - спробувати дати відповідь на най­важливіше питання: яка користь місту та його мешканцям від такої дуже «демократичної», але зовсім непрацездатної міської ради?

Захар Макінтош

zrada

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ