БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

БАГАТОПОВЕРХОВА НЕБЕЗПЕКА: ХТО ВІДПОВІДАЄ ЗА ПРОТИПОЖЕЖНІ СИСТЕМИ

Вогонь – стихія безжальна та, мабуть, найнебезпечніша з-поміж інших загроз. Пожежа – найстрашніше, що може статися в житті. Яким чином можна убезпечитися від трагедії – дізнавався у фахівців «Громадський Ревізор»

pojejni t1КОМУ ПОТРІБЕН МОРАТОРІЙ?

У Броварах будинків підвищеної поверховості нараховується не більше десятка, але саме ці житлові споруди є об’єктами за які «болить голова» у наших МНСників. Активне будівництво, яке ведеться зараз у нашому місті, а це в основному саме будинки понад 16 поверхів, згідно дер­жавного мораторію не підлягає перевіркам, в тому числі і спів­робітниками державної служби з надзвичайних ситуацій.

«Ми не можемо проводити перевірки у тому обсязі, як було в минулі роки. Все залежить від «доброї волі» забудовників. Можуть допустити на будмайдан­чик, а можуть ні», - каже начальник Броварського управління ДСНС Микола Семиног.

Раніше фахівці ДСНС контр­олювали практично кожен поверх новобудови, вимагали дотри­мання нормативних вимог, зараз же можуть тільки рекомендувати.

Забудовники часто йдуть на всілякі хитрощі та намагаються у будь-який спосіб здешевити вартість робіт, іноді за рахунок дотримання правил пожежної безпеки. Наприклад, викорис­тання несертифікованих мате­ріалів. Щоправда, уточнюють місцеві рятувальники, у Броварах фактично відсутні такі недобросо­вісні компанії, наші будівельники – а наразі активне будівництво на території міста проводять 16 будівельних організацій - намага­ються дотримуватися усіх норм та правил при зведенні житла.

«До того ж, при проведенні про­цедури прийняття будинку в екс­плуатацію обов’язково присутні наші фахівці і ретельно слідкують за дотриманням усіх правил та норм державної пожежної без­пеки», - каже Микола Семиног.

Одна з умов: у будинках під­вищеної поверховості має бути спеціальний ліфт, який викорис­товується тільки за умови над­звичайної ситуації для підняття особового складу пожежної охорони, живиться від резервного джерела та не відключається навіть у разі пожежі.

СПОКІЙНА СТАТИСТИКА

На щастя, у житловому фонді Броварів пожежі трапляються не часто, у «висотках» їх практично не було. Єдиний випадок, про який повідомили нас пожежні – загорання у 2015 році на 13 поверсі одного з будинків, що перебував ще у процесі будів­ництва. Замкнення електропро­водки призвело до задимлення і рятувальники швидко справилися з ситуацією, цей виїзд можна назвати швидше тренувальним, адже мешканців у «висотці» ще не було. Тим не менш, питання про наявність спецтехніки знову і знову постає перед МНСниками Броварів.

pojejni t2

Якщо пожежа трапляється у звичайному, тобто 9-поверхо­вому, будинку, проблем нема – рятувальники мають достатньо досвіду для ліквідації такого лиха. А ось якщо загорання відбулося на висоті вище 25 метрів – це вже проблема.

«Ми, звичайно, справляємося і з такими задачами, але у зв’язку з відсутністю спецтехніки програ­ємо у часі, а у нашій справі відлік йде навіть не на хвилини, а на секунди», - кажуть у Броварському управлінні ДСНС.

МІСЦЕВІ «КУЛІБІНИ» ТІЛЬКИ «ЗА»!

Придбати спец автомобіль з авто драбиною, а ще краще – автопід­йомником, який може маневру­вати та піднімати рятувальників і евакуювати людей з поверхів на висоті понад 50 метрів – питання, з вирішенням якого самотужки пожежні не впораються. Адже навіть бувший у використанні спецавтомобіль за найоптиміс­тичнішими «прогнозами» може коштувати від 10 до 12 млн. грн.

«Ми постійно звертаємося з цим питанням і до забудовників, що працюють у нашому місті, і до місцевої влади. Порозуміння, звичайно, є. Ось буквально тиж­день тому ми зустрічалися разом з начальником нашого головного управління з міським головою та піднімали питання придбання такої машини для проведення рятувальних дій на великій висоті. Найближчим часом пообіцяли провести спільну нараду з забу­довниками, можливо, в цьому році щось вирішиться», - споді­вається Микола Семиног.

Виготовленням подібної спец­техніки в Україні займається усього два підприємства – київ­ський «Тітал» та «Пожспецмаш» у Прилуках. За наявності коштів до них міг би приєднатися і Бровар­ський «Спецбудмонтаж-503».

Нещодавно Броварському підрозділу ДСНС було передано спец автомобіль з шеститонною цистерною для води , переоб­ладнанням якого займалися майстри саме «Спецбудмонтажу». У місцевих підприємств є великий потенціал, руки у броварських фахівців, як кажуть «правильно заточені», вони можуть взятися за роботу будь-якої складності, але знову все залежить від фінансової складової.

pojejni t3

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НА КЕРІВНИКАХ

То хто ж все-таки відповідає за пожежну безпеку у наших «свіч­ках», якщо пожежники не мають права проводити перевірки? Вся відповідальність за дотримання норм та правил лежить на керів­никах ЖЕКів, ОСББ та відомчого житла. Як стверджують МНСники, з нашими ЖЕКами проблем немає. Кожне комунальне підприємство, якому випало «щастя» мати на балансі високо поверхові будинки, заключило договір з обслуговую­чою організацією, яка і контролює стан протипожежних систем та займається їх обслуговуванням.

«У нас не в кожному комуналь­ному підприємстві є висотні забудови, практично тільки ЖЕК №3 та ЖЕК №4 мають такі будинки. У них заключені договори з обслуговуючою компанією, все гаразд», - каже начальник управ­ління житлово-комунального господарства Галина Плотнікова.

Складніше співпрацювати з головами ОСББ та керівниками відомчих ЖЕКів – зазначають фахівці місцевого управління ДСНС.

«Ми відкриті до співпраці, проводимо роз’яснювальну та консультаційну роботу, але не всі керівники йдуть на контакт, не всі розуміють важливість протипожежної охорони. У разі пожежі ми прийдемо на допомогу, але не варто забувати, що відпо­відальність за стан пожежних виходів та систем протипожежної безпеки повністю лежить на них», - попереджає начальник Броварського управління ДСНС Микола Семиног.

Ольга Підлісна

pojejni

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ