БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

ГРАБІЖ СЕРЕД БІЛОГО ДНЯ

Найсуворіший місяць зими – січень, який цього річ дійсно видався морозним та пронизливим, вже позаду. Температурні показники на вулиці більш-менш вирівнялися, скарги на «в квартирі холодно» змінили риторику на «нічим дихати». І тут бац! Платіжки за січень…

«НЕЖДАНЧИК» ВІД «ТЕПЛОМЕРЕЖІ»

Саме так в соцмережах «охрестили» процес отримання квитанцій за тепло. З гумором, однак, нам здається, все-таки трохи лукавлячи. «Нежданчиком» це назвати не можна, в глибині душі кожен, хто має здоровий глузд та хоч трохи цікавиться тим, що відбувається навколо, а не живе в якомусь ефемерному світі, розумів, що за нинішніх економічних умов сподіватися на 100 – 150 грн. в квитанції марно.

І все ж – шквал емоцій та роз­чарування, велелюдна дискусія та навіть своєрідне змагання – хто в «лідерах», а хто «аутсайдер» - серед дописувачів за сумою, яку доведеться викласти за теплопостачання. Безліч цифр, думок та «крику душі».

«Площа 60 м, в платіжці без двох гривень тисяча! - А у нас 704 грн. за 50 м.- 60 м і 1050 грн. - 51м - 606.05 грн. Здається, у мене джекпот… »

Аж раптом…

«230 грн. за 40 м – з індивідуаль­ним лічильником. – 238 грн. за 46 м теж з індивідуальним – 90 грн. за 53 м, а у грудні було 65 грн.– Ось де справжнє БІНГО!», - оживили спілкування «індивідуальні щасливчики».

Дійсно, встановлення лічильника на одну окремо взяту квартиру, дає значну економію, з цим погоджуються і броварчани, і комунальники. Однак, така індиві­дуалізація коштуватиме не тільки грошей, але й витрачених нервів. У процес можна «вплутуватися» тільки з твердою впевненістю у правильності своїх дій та вірою у світле майбутнє. Тим не менш, після бурхливого обговорення та заздрісного захоплення «індивідуалкою», впевнені – заявок на встановлення власного квартирного лічильника в цьому році побільшає в рази.

ЕКОНОМІЯ, ЯКОЇ НЕ ВИДНО

Про лічильники, але не інди­відуальні, а загальнобудинкові, говорять, коментуючи ситуацію і комунальники.

«Після отримання квитанцій на оплату послуг з теплопостачання багато мешканців міста зверта­ється за роз’ясненнями з приводу значних нарахувань, адже 89% будинків у Броварах вже мають теплові лічильники, які, здалося б, повинні давати велику економію», - кажуть у «Тепломережі».

Дійсно, теплові лічильники за умови правильного регулювання подачі теплоносія, зменшують споживання тепла, а вірніше – дають можливість ефективно його використовувати. Встановлені у місті теплові лічильники дали змогу зменшити споживання теплової енергії на понад 4600 Гкал, але всю цю економію «з’їло» збільшення ціни на ту ж-таки теплову енергію. Порівняйте – 357 грн. 05 коп. до 1 травня минулого року та 627 грн. 36 коп. після. Ось вам і результат. Відповідно, в січні 2016 року середня вартість опа­лення одного квадратного метра житла становила 13 грн. 09 коп., а без приладів обліку – 15 грн. 77 коп. Тобто, нарахування, навіть за умови наявності лічильника не зменшилися, а, на жаль, значно збільшились.

«Таким чином наші шановні споживачі і не побачили економії», - розводять руками «Тепломережівці».

Окрім того зауважують, що при порівнянні суми нарахувань за, наприклад, січень 2015 та відпо­відний період поточного року, треба враховувати той факт, що зима цього року була набагато більше схожа на зиму, ніж тогоріч. Звісно, споживання теплової енер­гії за таких погодних умов значно збільшується. Будемо сподіватися, що наступна зима буде теплою, а економія - очевидною.

«СМОТРЯЩИЙ» З ЗАЛІЗНИМИ НЕРВАМИ

Не менш значущим фактором є і наявність в будинку людини, яка візьме на себе обов’язки слідкувати за температурою і вчасно, як кажуть броварчани «прикручувати або добавляти» градусів у квартирах сусідів.

А ось тут починається найважче. Навіть найближчі родичі в межах однієї квартири можуть роз­сваритися, доводячи що одному жарко, а іншому – холодно. Тому, відповідальному за теплолічиль­ник та маніпуляції з ним, варто запастися терпінням або вмінням «лавірувати» між бабусями, які люблять тепло та молодими матусями,які вважають, що дитині краще спиться у прохолодній кімнаті, аніж у «Ташкенті». І якщо у вашому будинку знайдеться така відповідальна та стресостійка особа – вважайте, що вам дуже пощастило. Адже економія від регулювання подачі теплоносія може бути досить відчутною.

Олена Марченко

grabij t

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ