БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

НІ ДЛЯ КОГО І ДЛЯ ВСІХ ЧИ З’ЯВИТЬСЯ У ПАРКУ НА ТОРГМАШІ ХАЗЯЇН

Років шість тому на сміттєзвалищі по вулиці Чкалова почалося облаштування території. Покосили траву, розрівняли землю, почали з’являтися дитячі гойдалки різноманітні… Хто ж меценат такого «апгрейду» та чи законний він взагалі, дізнавався «Громадський Ревізор»

На вході до парку стоїть табличка «Парк «Талісман», то до кого ж нам їхати за відповідями, як не до директора однойменного підприємства? Отже, «ревізори» попрямували до Євгена Гредунова на зустріч…

НЕВЕЛИЧКА ПЕРЕДІСТОРІЯ

Територія, на якій зараз роз­ташовано парк «Талісман» зна­ходиться в приватній власності. Але її законний власник ніяких робіт на землі не проводив, тому мешканці району на чолі з місце­вим депутатом вирішили взяти ініціативу у свої руки.

«Наш мікрорайон достатньо великий, але немає ні парку, ні загального спортивного майданчика. Хіба це нормально? - обурений пан Гредунов, - От ми і вирішили власними силами облаштувати зону відпочинку для мешканців».

Та й місце для парку вибрали нібито найбільш підходяще – пустир біля приватного сектору. «Скільки себе пам’ятаю тут завжди був загальнорайонний смітник. А от років п’ять тому почали прибирати тут регулярно, потім дитячі забавки з’явилися. Що у землі є власник чую в перший раз. Навіть не замислювалася над цим ніколи», - каже молода матуся Світлана, яку ми зустріли біля майданчика.

НЕЗАКОННІ АПГРЕЙДИ

Та й більшість мешканців впев­нена, що земля загальноміська і майданчик – заслуга місцевих меценатів. І ніхто не замислю­ється, що одного дня сюди може прийти ї ї законний власник, огородити територію високим парканом і почати власне будів­ництво чи ще щось… І юридично буде повністю правий.

А от Євген Гредунов, навпаки, достатньо обізнаний в цій ситуації: «Я вважаю, що земля була викра­дена у громади! Її приватизували незаконно. Те, що ми будуємо на території футбольне поле, побу­дували майданчик для пляжного волейболу та спортивні снаряди – це можна назвати свідомим самозахватом території. Але я згоден на такі міри, якщо це іде на користь громади», - пояснює свою позицію Євген Валерійович.

І «Ревізор» не може не пого­дитись. Спортивний і дитячий майданчик, звісно, більше ідуть на користь громаді, ніж захаращений смітник. Але от правомірність подібного будівництва все-таки хвилює наших журналістів.

ПИТАННЯ НАГАЛЬНІ

Але, як то кажуть «не спійманий – не крадій». Майданчик існує вже більше п’яти років, розширюється та служить місцем для розваг різним категоріям людей: вдень матусям з дітьми і спортсменам, а ввечері і вночі – місцевим п’яничкам. А от доглядати за ним не завжди є кому. Депутат і сам вже не дуже радий такій будові, бо відтепер тягар відповідальності за прибирання території та устатку­вання майданчиків лежить на його плечах. А міська влада не може прийняти його в комунальну власність, бо знаходиться парк на приватній території.

«Ми своїми силами прибираємо територію, але це також не діло. Спочатку майданчик побудували, а тепер ще й доглядати його нема кому. Доводиться за власні кошти наймати прибиральників. Приби­рати його ніхто не хоче, а як сміття підкинути – то тут кожен другий бажаючий», - розводить руками депутат.

Та от на що розраховував Євге­ній Валерійович, коли встанов­лював майданчик – незрозуміло. Менталітет наших людей залишає бажати кращого і до Європи нам, як не крути, ще далеко. Тож депутат потрапив у капкан відо­мої приказки про ініціативу та ініціатора. І крайніх не знайти…

Ксенія Хотянович

gredynov t

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ