БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.61

ЯК ПЛАТИТИ БІЛЬШЕ І ОТРИМУВАТИ МЕНШЕ ПОСЛУГ ПОРАДИ ВІД ОСББ СИМОНЕНКО, 2А

Будинок по вулиці Симоненка, 2а є одним з чотирьох багатоквартирних будинків, що входять до складу ЖК «Купава», але на відміну від трьох інших, обслуговуючою компанією яких є ЖЕК, з 2013 року знаходиться на балансі у мешканців.

ОБМЕЖЕНІ МЕЖІ

Коли жителі будинку приймають його на баланс вони беруть на себе відповідальність за утри­мання майна у відповідному стані. За ремонти, за прибирання, за освітлення території та її чистоту. Та от які ж межі у цієї території?

Якщо взяти за приклад будь-який будинок, що не знаходиться на балансі у ЖЕКу і обслуговується виключно його мешканцями, то здебільшого володіння ОСББ – це сам будинок разом із цокольним поверхом та горищем, при­будинкова територія, дитячий майданчик, парковка, сміттєві контейнери, майданчик для вивозу ТПВ (сміття) та під’їзна дорога до будинку.

Якщо ж взяти наш конкретний будинок Симоненка, 2а, то їхня територія обмежується житло­вими поверхами забудови. Авто­номна котельня, що знаходиться на горищі ще й досі перебуває на балансі КП «Броваритеплово­доенергія», межі прибудинкової території закінчуються остан­ньою сходинкою до тротуару, а власного сміттєвого майданчика в ОСББ не було зроду.

«ВИГІДНА» СПІВПРАЦЯ

Виникає логічне питання, хто ж опікується благоустроєм на не затребуваній території ОСББ? А відповідь очевидна – Житлово- експлуатаційна контора №4, що обслуговує три інші будинки ЖК «Купава».

«У нас немає спеціальних наря­дів на роботи. Якщо вже наш трак­торець заїжджає на територію комплексу аби розчистити дороги від снігу, то розчищає всю тери­торію, як нашу так і ОСББ. Та ми жодного разу не отримали ніякого пайового внеску за прибирання від його управителя», - повідомляє Костянтин Міхієнков, начальник ЖЕК №4.

Та й на одному зимовому приби­ранні конфлікти між ОСББ і ЖЕКом не закінчуються. Справжнім «яблу­ком розбрату» для них став вивіз сміття і прибирання сміттєвого майданчика. Справа в тому, що у ОСББ свого окремого майданчика для вивозу ТПВ немає, через що мешканці будинку користуються контейнерами комплексу, тобто ЖЕКівськими. Все б нічого, але останнім часом виникла проблема з перевантаженістю сміттєвих баків.

«У нас існує фіксована норма – 0,223м3 на місяць на людину. Саме з такого розрахунку ми і форму­ємо графік вивозу сміття сумісно з обслуговуючою компанією. І розрахунок у нас з ними іде за фактично вивезений обсяг ТПВ, - пояснює Костянтин Міхієнков, - А ОСББ подає завідомо занижену кількість мешканців, щоб сплачу­вати менше. Тому ми вимушені з власних коштів компенсувати витрати «Комунтрансу».

ІНШИЙ ПОГЛЯД

За роз’ясненнями наші жур­налісти звернулися і до іншої сторони конфлікту – голови ОСББ Симоненко, 2а Андрія Саука, який за сумісництвом є діючим депу­татом Броварської міської ради.

«Це не моя власна ініціатива занижувати тарифи. Я - за якісні послуги, але «Коммунтранс» заключає договір лише по зареєстрованим мешканцям. І я чудово усвідомлюю, що ці цифри не завжди відповідають дійсності, але це умови обслуговуючої компанії», - пояснює Андрій Саук.

Так само «парує» він і звину­вачення в неприбиранні при­будинкової території: «В нашому комплексі, по-перше, порушені домобудівні норми, тому наша прибудинкова територія, яку може виділити нам міська влада, значно менша за необхідну. А, по-друге, межі нашого ОСББ пере­сікаються з межами комунальних будинків. То я ж не буду за кошт своїх мешканців прибирати весь комплекс?»

На сьогоднішній день тариф ОСББ Симоненка, 2а на комунальні послуги складає 2 гривні за метр квадратний. Для порівняння: тариф у двох інших, подібних до ОСББ, висотках - 1,56 і 1,48грн/м2. Управитель ОСББ зізнається – тариф збільшувати не збирається навіть за умови отримання затребуваної при­будинкової території. Нібито в нього на балансі є резервні кошти, за які він матиме змогу підвищити заробітну платню своїм двірникам. Наскільки це відповідає дійсності, дізнаємось згодом.

Та от цікавина: земля, яку Андрій Саук хоче отримати в користу­вання своїм мешканцям, міською владою відведена під будівництво скверу. І питання що важливіше – зелені насадження чи додаткові місця для паркування, для нього не стоїть. Як в тому анекдоті: «Як шкода, що дерева всього лише виробляють кисень, необхідний для нашого існування».

Маргарита Струтинська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ