БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

КАПІТАЛЬНІ НЕДОБУДОВИ: ЯКІ ОБ’ЄКТИ РЕАНІМУВАТИМУТЬ У БРОВАРАХ

«Ламати – не будувати» - стверджує народна мудрість. Однак, є й ті, хто вважає, що краще знести та побудувати нові стіни, аніж замазувати тріщини та перекривати зіпсовані часом та природою будівлі. Чим займатимуться у Броварах у поточному році , що будуватимуть, що реанімуватимуть – дізнавався «Громадський Ревізор»

kapnebyd

У ВСІХ НА ВУСТАХ

Мабуть чи не найбільш обговорюваним міським об’єктом минулого року, був Броварський шляхопровід, а простіше – міст, що проходить над залізничною колією заводу Торгмаш по вулиці Кутузова. Чимало клопоту пов’язано з цим місцем. Постійні ДТП, іноді надто резонансні, як от, маршрутка, що злетіла разом з пасажирами з мосту, сприяють недобрій славі цієї дороги. Деякі броварчани пропонують його взагалі демонтувати, мовляв залізницею вже давно ніхто не користується і шляхопровід взагалі не потрібен. Міст за його підвищену небезпечність вже потихеньку називають зачарованим. В чортівню не віримо, однак чи завершать нарешті роботи на об’єкті цього року вирішили поцікавитися.

«На реконструкцію шляхопроводу згідно міської програми по будівництву та реконструкції вулично-шляхової мережі на 2016 вже виділено 2 млн.грн. Залишкова вартість робіт складає 18 млн. Ми очікуємо, що на березневій сесії нас дофінансують по цьому об’єкту ще на 12 млн. і тоді можна буде говорити про кінцеві строки закінчення робіт», - каже начальник відділу капітального будівництва Людмила Павлик.

Таким чином, дискусію з приводу – знести, демонтувати, розваляти чи реконструювати – фактично закінчено. Принаймні, на цей рік. Відповідь однозначна – будуть ремонтувати!

 

 kapnebyd1

 ХВИЛЮВАННЯ БАСЕЙНУ «ХВИЛЯ»

У Броварах зараз функціонує лише два з п’яти плавальних басейнів – «Купава» та «Схід», однак, якби вдалося довести до розуму ще декілька міських «водних резервуарів», зокрема басейн «Хвиля», все було б ще краще.

Зважаючи на те, що бюджет не гумовий, відразу приділити увагу усім об’єктам просто неможливо, лишається радіти вже тому, що хоча б на «Хвилю» гроші у цьому році таки виділені. Але не стрибайте від радощів – усього 50 тисяч і тільки на передпроектні роботи. Ви скажете – а як же чудовий проект басейну «H2O», про який так багато говорили та навіть у телевізійному сюжеті розпіарили?

«Дійсно, такий проект басейну «Н2О» існує, але розроблений він був як суто комерційний на замовлення федерації плавання України. Після детального вивчення проектувальниками, цей проект не отримав підтримки, оскільки містить дуже багато принципових зауважень», - пояснює Людмила Павлик.

Справа в тому, що басейн – досить складна технологічна споруда, в якій окрім потужної системи вентилювання, очищення та дезінфекції води, повинні виконуватися ще ряд умов. Зокрема, власне басейни, якщо їх декілька, не повинні знаходитися в одному приміщенні, роздягальні мають бути окремо для дітей та дорослих, до того ж, порушувати розміри земельної ділянки (а вона не така вже й велика для цього об’єкту) також категорично не рекомендується. А у гарному «глянцевому» проекті «Н2О» жодна з цих умов не виконувалася. Комерція є комерція, кожен сантиметр повинен приносити прибуток, а правила – на них можна й очі закрити. Однак, не в цьому випадку. Від проекту, що порушує норми, рішуче відмовилися.

І в даному конкретному випадку можна сказати напевно – ламати старе приміщення доведеться нещадно, а вже на його місці будуватимуть новий басейн. От тільки коли це буде – історія поки що скромно промовчує….

 

kapnebyd2

РЕКОНСТРУКЦІЯ ВУЛИЦІ КИЇВСЬКОЇ. КОЛИ ФІНАЛ?

Масштабні ремонтні роботи по вулиці Київській тривають вже, здається, півстоліття. Ну, не зовсім так багато, але дійсно досить довго. Перші активні дії проводилися майже десятиліття тому, тоді було проведено розширення вулиці від в’їзду у Бровари до Старого центру. І…все «заморозилось». Здавалося б, навіки. Однак, минулого року роботи нарешті продовжилися і частина магістралі державного значення, що проходить через все місто, знову стала «ареною» ремонтних дій. До речі, згідно офіційних документів, це не другий етап, а все ще перша черга реконструкції, на завершення якої минулого разу банально не вистачило коштів.

«У поточному році планується закінчення робіт, а це облаштування місцевих про­їздів, тротуарів, зупинок, зливової каналізації по парній стороні вулиці Київської», - інформують у міському відділі капітального будівництва.

Ці роботи на сьогодні профінансовано вже на 2 млн. грн., на березневій сесії депутати мають розглянути можливість дофінансування даного проекту ще на 8 млн. грн. Якщо таке фінансове «диво» станеться, маємо надію на повне завершення робіт поКиївській від в’їзду у місто до парку Шевченка ще у цьому році.

 

kapnebyd3

НЕ МЕНШ ВАЖЛИВІ «ДРІБНИЧКИ»

І це ще далеко не всі «довго-» чи «недо-буди», на які виділяються кошти у поточному бюджетному році. Зокрема, на корегування проекту по будівництву культурно- виставкового комплексу з глядацькою залою на 448 місць, а простіше кажучи – другої черги адмінбудинку на Майдані Свободи , виділено 200 тис. грн. На жаль, знову ніякої конкретики – плануємо, коригуємо, а до реальної добудови руки, а точніше кошти, не доходять.

«Хотілося б добудувати, адже з кожним роком «простою» затратна частина тільки збільшується, оскільки під впливом природних факторів приміщення все більше і більше руйнується, але поки що маємо кошти тільки на коригування проекту», - каже Людмила Павлик.

Ще одне коригування – на цей раз не менш важливого проекту, який знаходиться в «стадії проекту» вже чимало років – осушення територій та водовідведення з території підтоплення житлових районів. На цю «корекцію» виділено майже пів­мільйона – 450 тис. грн.

І нарешті – новий проект! По програмі інженерних мереж отримано висновок та буде у 2016 році оголошено тендер на облаштування водопровідної мережі по вул. Симоненка – від вул. Чорновола до вул. Фельдмана. На виконання проектних робіт та початок будівництва вже виділено 1 млн. грн., за умови позитивного рішення на наступній сесії буде виділено ще 5 млн. грн. на початок виконання даного проекту.

 

Ось такі роботи плануються у Броварах на об’єктах капітального будівництва. Чи в повному обсязі будуть виділені, а головне – чи з розумом будуть потім освоєні ці кошти та чи побачать броварчани шляхопровід з активним рухом в обидві сторони, хоча б закладення фундаменту басейну «Хвиля», чи розпочнуться театральні сезони у кон­цертно-виставковій залі та чи стане Київська дійсно зручною та сучасною магістральною вулицею державного значення – можливо, під Новий 2017 ми й не побачимо, але активні передумови для цього, безперечно, є.

Катерина Ковальчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ