БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

ЗАХОПЛЮЮЧА ПОДОРОЖ У МІКРОСВІТ

Гратися в танчики можна не тільки в комп’ютерних іграх, ліпити фігурки можна не тільки зі снігу та пластиліну, розвивати дрібну моторику рук та тренувати витримку можна не тільки з дітьми – в цьому переконався «Громадський Ревізор», відвідавши виставку «МікроМодель-2016»

НЕРВОВИХ ПРОСИМО ВИЙТИ!

Ви пробували коли-небудь збирати картинки з маленьких фрагментів? Вам подобається вишивати бісером? Ви можете годинами сидіти, не розгинаючись та прилаштовувати дверцята до автомобільчика, тримаючи їх пін­цетиком? Ні? І навіть не уявляєте себе за таким заняттям? Тоді вам не по дорозі з фанатами мікро­модельної справи.

«Це треба любити, цим треба горіти та «хворіти». У мене спо­чатку дружина посміхалася, іноді глузувала. Потім, побачивши результат, захоплено ахала. І тепер каже, що в неї на таке просто терпцю не вистачило б», - смію­чись, розповідає Віталій, моделіст з Вишгорода.

Дійсно, створення мікромоделі – процес досить довготривалий та такий, що потребує неабиякої посидючості та міцної руки і таких же нервів. Однак, з кожним роком учасників виставки-конкурсу «МікроМодель», що вже тради­ційно у Броварах організовують учасники клубу військової історичної мініатюри «Десна» Броварського навчально-вихов­ного об’єднання під керівництвом Олександра Маєвського, стає все більше.

13 та 14 лютого у фойе міського культурного центру розмістили свої роботи моделісти з усіх куточків України, що з’їхалися до нашого міста аби взяти участь у Відкритій міжрегіональній виставці-конкурсі з історико-тех­нічного стендового моделювання.

ВІЙСЬКОВА ТЕХНІКА, ФІГУРИ ТА ЛІТАКИ МАЙБУТНЬОГО

Цього року виставка була приурочена до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, а отже і пере­важаюча кількість моделей саме військової тематики була досить доречною.

Рівень майстерності як кон­курсантів, так і просто учасників виставки просто вражаючий. До речі, організатори кажуть, що приймали заявки на участь від моделістів будь-якого віку та рівня кваліфікації. І не прогадали. Подивитися та подивуватися справді було чим.

«У період підготовки до нас часто зверталися моделісти, які, на їх власну суб’єктивну думку не «дотягують» до рівня майстрів та не готові змагатися з «метрами» моделювання. Але ж це і виставка, і конкурс. Тому сподіваємось, що наступного року учасників буде ще більше», - кажуть організатори.

Конкурсні номінації було поділено на декілька категорій. Зокрема, гвинтова, реактивна, цивільна та часів першої світової війни авіація, окремо представ­лені гелікоптери, за ними – авто­технка, бронетехніка, флот та залізничний транспорт в усій своїх красі. А також – діорами, віньєтки, паперові моделі, космічні кораблі, трансформери та «фентезі»! І все це розмаїття – майстерно та витончено відтворено руками захоплених аматорів стендового моделювання.

«Просто очі розбігаються! Я себе малим хлопченям відчуваю, наче в дитинство знову потрапив! Навіть не можу сказати, що сподобалось найбільше. Тут годинами можна роздивлятися кожну модель, майстерність неймовірна!» - захоплено ділиться враженнями броварчанин Володимир, що разом з 8-річним сином Владом завітали до міського культурного центру.

Майстерність та «чистоту» виконання моделей оцінювали досвідчені та знані у своїй «мікро­модельній справі» люди. Окрім того, оцінювання робіт було дуже демократичним - до обговорення могли долучитися і самі конкур­санти. У кожній номінації, віковій групі, за тематикою та масштабом, були визначені переможці, яких нагородили медалями, почесними дипломами та символічними подарунками.

І можна навіть не сумніватися в тому, що після такого пізнаваль­ного та насиченого емоціями заходу, когорта аматорів мікромо­делювання поповниться новими прихильниками.

Ольга Підлісна

mikrosvit1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ