БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

ВУЛИЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ: СВІТИТЬ ЧИ ГОРИТЬ?

Основне, а точніше сказати, єдине підприємство, яке наразі опікується благоустроєм міста, так і називається «Бровари- Благоустрій». А як називається підрозділ, що опікується освітлюванням міських територій? Правильно – «Міськсвітло»!

ЧЕРЕЗ ДОРОГУ НАВПОМАЦКИ

Темнота, як відомо,друг молоді, а ще – «постачальник пацієнтів» для лікарів-травматологів. Повер­таючись додому темними, неосвіт­леними вулицями, спотикаючись у темряві та обдираючи коліна при неочікуваному падінні, бро­варчани неодноразово згадують далеко не приємними словами кого? Правильно – співробітників «Міськсвітла»!

«На вулиці Короленка горять аж два ліхтарі, та й ті «Фору­мовські»…На Торгмаші стадіон біля другої школи, через який постійно ходять люди, взагалі не освітлений…На Лагунової темно, як у погребі, увечері до магазину з ліхтариком виходити треба…При­ватний сектор взагалі не освітлю­ється!», - скаржаться одне одному броварчани у соцмережах.

«Міськсвітлівці» пояснюють – на повне відновлення освітлення по місту банально не вистачає коштів, до Лас-Вегасу нам ще ой, як далеко. Однак, оперативно реагувати на заявки від мешканців та ліквідовувати аварійні ситуації, намагаються.

«За минулий рік роботи по відновленню вуличного освіт­лення проведено на понад 40 вулицях міста. Це практично всі мікрорайони – Торгмаш, Масив, Старий центр, Розвилка. Тільки нових світильників встановлено близько 150 штук, відновлено понад 4 км кабелів, встановлено 5 прожекторів. Не можна сказати, що ситуація така вже катастро­фічна», - каже начальник дільниці «Міськсвітло» Володимир Дрок.

Чимало клопоту завдають і так звані «стрільці», що періодично використовують вуличні ліхтарі у якості мішеней. Парки «Приозер­ний» та «Перемоги», приватний сектор в районі Старого центру та на Торгмаші – улюблені місця «нічного полювання» ліхтаревих вандалів. І ніхто не думає про те, що завтра цією дорогою поверта­тимуться діти зі школи, чи просто ходитимуть твої ж друзі чи родичі. І будуть обурюватися - такі-сякі комунальники, не можуть ліхтаря вкрутити…

«Іноді навіть виникає враження, що це робиться спеціально, з метою дискредитації підпри­ємства. Не встигнеш відновити освітлення – за два-три дні знов «розстріляна» лампа чи пошкоджений ліхтар», - зітхає Володимир Дрок.

З КРАЙНОЩІВ У КРАЙНОЩІ

Не знаємо, як там у кого, а у нас в Броварах так – або темно вночі, або світло вдень – жартують броварчани. Причому вдень – з підсвічуванням.

«Про яку економію йдеться, коли майже щотижня спостерігаємо, як горить світло цілий день? Всього - навсього вчасно вимкнути треба», - каже пенсіонерка Марина Василівна.

Дійсно, ліхтарі, що яскраво світять (не горять! – прим. елек­триків) серед білого дня можна часто побачити як на центральних вулицях Броварів, так і в парках, скверах та в приватному секторі. Комунальники пояснюють це про­веденням профілактичних оглядів та робіт по ліквідації пошкоджень повітряних ліній.

«Для того, щоб усунути несправ­ність, потрібно бачити по-перше – де не світиться, а по-друге – чи засвітилося після ремонту те, що ремонтували. А в темноті усунути неполадки явно не вийде», - жар­тома пояснюють ситуацію фахівці «Міськсвітла».

Профогляди проводяться про­тягом року, згідно затвердженого графіка. Наприклад, за 2015 рік було перевірено освітлення, проведено ревізію світильників, заміну ламп та баластів на 183 вулицях Броварів. Окрім цього, проводиться ще й ревізія пунктів включення – чистка, регулювання пускової апаратури, ремонт та заміна контакторів, ремонт та ревізія трансформаторних підстанцій, ліквідація обривів дротів по місту під час негоди та ще багато іншого, що, на відміну від ліхтарів, які світять вдень, не бачать броварчани.

РЕЛЕ ЧАСУ НАБЛИЖАЄ ВЕСНУ

Ще однією причиною того, що вуличні ліхтарі світять вдень, може бути збій реле часу, яким регулюється включення вуличного освітлення увечері та виключення з першими про­менями сонця. Але кожна дитина знає, що протягом року світла та темна пора доби змінюються, а відтак і роботу реле часу потрібно постійно координувати.

«Ми маємо затверджений УЖКГ графік, згідно якого постійно, раз на 5 днів, проводимо регу­лювання реле часу вуличного освітлення. Наприклад, цього тижня вуличне освітлення вми­кається о 17.35, а вимикається о 6.50. Вже рано світає, весна скоро», - посміхається директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко.

Олена Марченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ