БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

С ВІТИТЬ ЧЕРЕЗ РАЗ ЧОМУ В БРОВАРАХ ТАК ЧАСТО ВИХОДЯТЬ З ЛАДУ СВІТЛОФОРИ?

Від безперебійної роботи світлофорних об’єктів залежить безпека руху не тільки автомобілістів, а й пішоходів. «Громадський Ревізор» вирішив поцікавитись – які ж основні причини, що призводять до несправності цих важливих «регулювальників»

З ЗАВДАННЯМИ СПРАВЛЯЮТЬСЯ

Нещодавно працівники КП «Бровари-Благоустрій», а точніше дільниці «Міськсвітло» даного комунального підприємства, почали освоювати нову для себе спеціальність – обслуговування світлофорних об’єктів.

«У зв’язку з тим, що наші світло­фори обслуговує компанія, яка базується за межами нашого міста і часто доводиться досить довго чекати на ремонтну бригаду, міським головою було постав­лено завдання створити власну структуру, фахівці якої займа­лися б ремонтом світлофорних об’єктів у місті Бровари. На базі комунального підприємства «Бро­вари-Благоустрій» такий підрозділ створено і люди вже працюють», - каже начальник управління жит­лово-комунального господарства Галина Плотнікова.

Спеціальних курсів «підвищення кваліфікації» «міськсвітлівці» поки що не проходили, кажуть, справ­ляються з «світлофорним парком» і без спецпідготовки.

«Поки що справляємося, але плануємо обов’язково відправити спеціалістів для навчання, яке пропонує нам одна з компаній, що має великий досвід у роботі зі світлофорами. Адже нові технології потребують більш гли­бокого вивчення та опанування», - ділиться планами начальник дільниці «Міськсвітло» Володимир Дрок.

ЗИМА, ХОЛОДИ…

З природою, як то кажуть, не посперечаєшся. І хоча останніми роками броварчани не дуже потерпали від сильних морозів та снігопадів, декілька тижнів справжньої зими з повним «комп­лектом» - сильним вітром, хурде­лицею та морозом близько мінус 10-15 градусів – випали і цього річ. Дітям - радість, любителям лиж та ковзанів – задоволення, комунальникам – клопіт. І не тільки через розчистку доріг.

«Світлофорні об’єкти досить чутливі до низьких та високих температур. Тому при значному морозі були випадки аварійного відключення світлофорів, які ми намагалися оперативно ліквіду­вати. Тепер ситуація стабілізува­лася», - каже Володимир Дрок.

На сильному морозі від­мовляються виконувати свої функції не тільки світлофори, але й банкомати, мобільні телефони та інша чутлива до температури оточуючого середовища техніка. І якщо мобільний можна відігріти в кишені, то до світлофорних нега­раздів, які безпосередньо впли­вають на безпеку дорожнього руху, треба бути підготовленим заздалегідь.

«Справа ця для нас нова, тому будемо мати на увазі. І про мороз та спеку також памятаємо», - кажуть фахівці «Міськсвітла».

СТАБІЛІЗАЦІЯ СТАБІЛІЗАТОРАМИ

Ще одна причина виходу з ладу світлофорних об’єктів – пере­пади напруги в електромережі. Яскравий приклад – світлофор на нещодавно реконструйованому перехресті вулиць Київської та Шевченка.

«Тут постійна проблема з світло­фором була. Або взагалі не світить, або жовтий мигаючий», - кажуть водії. Зараз, після встановлення стабілізаторів напруги, скарг стало менше.

На балансі в «Бровари-Благо­устрою» на сьогодні перебуває 8 світлофорних об’єктів, стільки ж готується для передачі на баланс, однак при нагальній необхідності міська «група швидкого реагу­вання» не відмовляє в ремонті жодному броварському триокому регулювальнику.

«Проводимо поточні роботи, міняємо лампи, світлові модулі, контролери. При наявності комплектуючих та коштів на їх придбання працюємо без про­блем», - каже Володимир Дрок.

Залишається сподіватися, що постійно підвищуючи фахову кваліфікацію власних працівни­ків, у недалекому майбутньому дільниця обслуговування світлофорних об’єктів повністю забезпечить відмінний технічний стан усіх броварських світлофорів.

Оксана Марченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ