БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

КОМУ І ГАЗ – ПОВІТРЯ БРОВАРСЬКІ ГАЗОВИКИ-НЕЛЕГАЛИ

У минулому номері нашої газети ми повідомляли читачів, що у Броварах створено робочу групу для перевірки газових заправок. Далі – розгорнутий матеріал про «незаконних газовиків»

Мати газову заправку – це неаби­яка відповідальність. Паливо, що знаходиться під тиском, несе дуже велику загрозу для мешканців і її власників – не дай Бог спалах чи навіть вибух. Тому для авто­мобільних газозаправних станцій існують дуже жорсткі норми розміщення (див. малюнок). Але от чи всі броварські підприємці їх дотримуються? Та й потрібно пам’ятати, що окрім вищезгаданих норм техніки безпеки, є ще багато інших документів та дозволів, які необхідно отримати. Та от «незадача»: заправки по місту є і чимало, а у мерії документи лише на деякі з них.

ВИЯВИТИ «ВОРОГА»

Найбільш «загадковими» виявилися чотири броварські газозаправні станції. Саме з них і вирішила розпочати свою роботу новостворена робоча група, до складу якої увійшли всі причетні до цього питання особи: міські депутати, начальники земельного, архітектурного та спецвідділу, заступник мера з питань ЖКГ, представники поліції та МНС. За мету перевірки взяли розібратися з усіма нюансами: від дозволу на оренду земельної ділянки до від­повідності елементарним нормам безпеки, встановленим для АГЗП.

Під пильне око перевірки потра­пили підприємці по бульвару Незалежності, на «Автошколі» та дві точки в районі Торгмашу. Ще на минулому тижні робоча група виїхала на кожен з об’єктів аби перевірити дозвільну докумен­тацію та й на власні очі побачити чи не несуть заправки небезпеки для броварчан.

БЛИСКАВИЧНІ ВІДМОВКИ

Звісно, що «Громадський Реві­зор» не міг упустити можливості на власні очі побачити, як пред­ставники влади спілкуються з порушниками та й приєднався до «процесії». Перша точка – бульвар Незалежності. На заправці нема нікого окрім «охоронця-при­биральника-стажера-автоза­правщика», як він сам відреко­мендувався. Чоловік зізнався, що працює на заправці перший місяць, керівника і власника ніколи не бачив, а заправляються лише за безготівковий рахунок постійні користувачі станції. Та от звідки беруться ці «постійні клієнти», де укладені з ними дого­вори на перерахунок коштів та де дозвільна документація заправки відповісти «стажер» нам не зміг.

Та й правда… Де там в перші тижні роботи осягнути всі тонкощі відповідальної справи?! Але от чому поряд із новачком немає досвідченого вчителя – це вже інше питання, що й досі залишається відкритим. Як і те, яким чином газова заправка розмістилася за 10 метрів від електромереж.

МОЖЕ ВЖЕ ДОСИТЬ ЦЕ ТЕРПІТИ?

Наступна точка – ще більший цирк. Розміщена вона на території автошколи і першочергово ство­рена аби обслуговувати автомо­білі для навчання. Але от халепа, вже давним-давно заправку від­городили від автошколи парканом та розвернули до дороги. Коли ми під’їжджали, там якраз заправ­лявся автомобіль, вочевидь не шкільний. А от одразу, коли заправщик помітив посадові авто, нізвідки з’явилася табличка «Газу немає». Отже, нібито заправка є, а клієнтів не обслуговує. Нема чим. Лише один охоронець за пустою цистерною слідкує.

«Це вже навіть не смішно. Вони не розуміють, що газова заправка – це не черговий МАФ. Це вели­чезна відповідальність. А вони клеять дурня, ніби найрозумніші у світі», - ледве стримує емоції Олег Єжаков, в. о. начальника спецвідділу.

На Торгмаші обидві заправки виявилися більш «законослух­няними». Робочій групі показали ксерокопії документів, що збері­гаються в службовому приміщені та й слізно пообіцяли привести оригінали вже наступного дня до міської ради. Та чи варто уточнювати, що ані наступного дня, ані наступного тижня, затребуваних документів міська влада не отримала.

А що ж далі? А далі чергова бюрократична тяганина. «Ми надіслали запит до архбудкон­тролю про цільове призначення земельних ділянок. Якщо про АГЗП в документах немає і мови, то будемо готувати позов до суду, а згідно судового рішення демонтувати», - розповідає Олег Єжаков.

А доки тривають «паперові роз­борки», безсоромні бізнесмени й надалі збагачують свої кишені за кошт малообізнаних автомобіліс­тів, наражаючи на небезпеку не тільки себе, а й своїх клієнтів.

Кристина Славінська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ