БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

АРЕНА ДЛЯ ЕКСТРЕМАЛІВ КОМУ І НАВІЩО ПОТРІБЕН СТАДІОН «СПАРТАК»

Наша історія не нова і тягнеться вже не перший рік. В центрі міста видніється занедбана споруда, що носить горду назву «Центральний стадіон». А на ділі – звичайна розвалюха, що псує зовнішній вигляд міста. Та на це депутатам і громаді немов начхати. Чи справді це так намагався розібратися «Громадський Ревізор»

 Дивний нонсенс: велике місто з населенням понад 100 тисяч осіб не має свого стадіону. Ну як… Нібито має, та не свій. Ще з 80-х років минулого сторіччя стадіон «Спартак» знаходиться в комунальній власності області і, разом із розташованим поряд лег­коатлетичним манежем, носить почесну назву «База олімпійської та параолімпійської підготовки з легкої атлетики». І все б нічого та от грошей з області на стадіон виділяють всього-нічого. Ледве на дрібний ремонт та заробітну платню персоналу вистачає.

s rojkovНЕРІШУЧІ РУХИ

Вже не перший рік точаться розмови про передачу стадіону в комунальну власність терито­ріальної громади міста Бровари. Тут і депутати більш зацікавлені у його ремонті та устаткуванні, і кошти є можливість виділяти. Та й згідно закону «Про децентра­лізацію» повноважень для його реконструкції у міста є чимало. Та от проблема в тому, що область всі клопотання міської ради про передачу ігнорувала. До цього року.

«Якщо раніше наші шанси на задовільну відповідь про пере­дачу стадіону місту дорівнювали нулю, то тепер, коли до облради пройшли активні депутати від Броварів, наші шанси значно збільшилися», - сповнений надій Дмитро Рожков, начальник відділу молоді та спорту БМР.

 
 

s sharayЗАБАГАТО ГАЛАСУ З НІЧОГО

Наші журналісти не раз писали про занедбаний стан, в якому знаходиться спортивний об’єкт. Лавочки наполовину без пере­кладин, бігові доріжки із стертим покриттям, пожовкла трава та заіржавілі ворота. А що коїться з адміністративною будівлею стадіону – то взагалі жах.

«Вартість оцінювальної екс­пертизи адмінбудівлі – 75 тисяч гривень. Їх нам область нізащо не виділить. Та й для того щоб знести споруду теж треба неабияких гро­шей», - зізнається Лариса Шамрай, директор школи вищої спортивної майстерності.

Та от і віддавати стадіон місту, в якого є реальні можливості для його перебудови, директорка також не поспішає. Вона одна із небагатьох, хто виступає категорично проти передачі. Аргументує Лариса Анатоліївна це тим, що зараз на стадіоні тре­нуються олімпійці, спортсмени, що представляють нашу країну на світових чемпіонатах. А стадіон для них - ледве не стратегічний об’єкт. Та як у відділі спорту, так і в федерації футболу міста запевняють: «Легкоатлети й надалі будуть продовжувати свої трену­вання!». Тільки зовнішній вигляд спортоб’єкту зміниться. Стане більш привабливим та сучасним. Чого ж в такому випадку боїться керівник – незрозуміло. Невже тренуватися на побитих «шипов­ками» доріжках приємніше?

s podzigynДЕ ПОДІТИ ФУТБОЛІСТІВ?

Вже декілька років, як керів­ництво школи уклало договір про співпрацю із федерацією футболу міста. Відтоді за стан газону відповідають броварські футболісти, а натомість - мають змогу проводити на полі свої змагання.

Та от халепа – змагатися юним даруванням є де, а тренуватися – ні. Здавалося б – є додаткове поле на території парку «Перемога», та його вже давно облюбували бро­варські собачники. А, погодьтесь, не дуже приємно тренуватись, коли в повітрі витає неприємне амбре. Можливо, було б набагато дешевше та простіше «осучас­нити» додаткове поле, подібно до баскетбольного майданчику, що з’явився в парку влітку. Та за словами начальника відділу молоді та спорту – це не вихід з положення. Площа території не дозволяє облаштувати там справжній стадіон з трибунами для вболівальників. Максимум, що можна зробити – це оновити покриття з воротами та й обнести поле захисним парканом. Але ста­діон воно все одно не замінить. В якості тренувальної бази – чудово. Та в якості повноцінного футболь­ного поля для турнірів – просто сміхотворно.

s ivanenkoЄдиний вихід, що бачиться як журналістам, так і керівникові – ремонт стадіону «Спартак». Але от чому ж його ніяк не можуть поділити між собою футболісти й легкоатлети, які вже зараз займаються на ньому пліч-о-пліч – незрозуміло.

Отже, скільки ще будуть тривати бюрократичні перипетії за ста­ренький стадіон, наразі невідомо. Але майже всі, хто хоч якось при­четний до нього погоджуються: із передачею стадіону на баланс міста він отримає друге життя. Та от дарувати йому це життя чи й надалі покинути напризволяще вирішувати нашим обранцям – депутатам міської та обласної рад.

Маргарита Струтинська

Коментарі   

-1 # ярослав 05.02.2016, 16:37
Спасибо автору за статью.все очень правильно написано.но хочу отметить что городу нужен и стадион и тренировочное поле.поле стадиона для игр и турниров,но где-то надо и тренироваться футболистам.то поле которое сейчас называют тренировочным вообще не соответствует своему названию.это просто пустырь,без травы,неровный.в Броварах больше десяти любительских команд,восемь детских им всем негде тренироваться,на Спартаке тренироваться нельзя если затопчут газон негде будет проводить игры .нужно делать полноценное тренировочное поле. о собачниках автор еще мягко выразилась.встречаются такие идиоты которые прутся на поле со своими собаками даже когда там тренируются дети,и замечание тренера для них ерунда .
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
-1 # ярослав 05.02.2016, 16:40
Прошу обратить внимание "громадського ревизора"на работу стадиона Спартак.дирекции Спартака плевать на простых жителей Броваров которые хотят позаниматься вечером,в 21-00 на воротах стадиона уже висит замок.сам видел как полная пожилая женщина пришедшая до закрытия стадиона не знала как с него выбраться,ворота закрыты ,а не в одну из дырок в заборе она пролезть не могла.отдельная тема отсутствие освещения на стадионе.столбы для освещения есть достаточно повесить дополнительные плафоны которые бы светили в сторону стадиона хотя бы до 22-00.поверьте в темное время суток стадион посещает очень много людей особенно весной и летом.а в зимний период можно расчистить хотя бы 1 или 2 дорожки от снега.неужели для этого нет персонала.стадион должен быть не только для спортсменов но и простых людей которые хотят следить за собой и своим здоровьем.дирекция стадиона бездействует.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Аліна 06.02.2016, 14:02
Лариса Шарай абсолютно права! Якщо передати стадіон місту його точно займуть футболісти. Такий неприємний досвід вже пройшов Харківський стадіон "Динамо". Після передачі у комунальну власність міста доступ до стадіону обмежили майже всім легкоатлетам! До того ж, що там ремонтувати? Доріжки у задовільному стані, а трибунами ніхто й не користується (на матчі славнозвісних футболістів приходять аж 10-15 глядачів, рахуючи тренерів), адміністративну будівлю все-одно ніхто не буде ремонтувати, бо це занадто дорого, а за газон і так вже відповідають футболісти. Хочу примітити, що зараз у Броварах тренується пів десятка спорцменів-олімпійців з легкої атлетики, тоді як футбол на міському рівні. Безперечно, віддати стадіон у власність тим, кому він не байдужий - добре, але віддати футболістам - дуже обачливо!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ