БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

ОМОЛОДЖУЮЧІ ПРОЦЕДУРИ ЧИ СПЛАНОВАНЕ ЗНИЩЕННЯ ХТО І НАВІЩО РУБАЄ ДЕРЕВА В ПАРКУ ШЕВЧЕНКА?

Парк Шевченка - історична перлина Броварщини - знову у центрі уваги громадських активістів. Цього разу броварчани переймаються станом зелених насаджень, які наразі зазнають активних дій від комунальників. Що ж відбувається на території парку – досліджував «Громадський Ревізор»

СЕРЦЕ СТАРОГО ЦЕНТРУ

Парк імені Тараса Шевченка – безперечно, одне з улюблених місць відпочинку броварчан. Тут проводять масові заходи для стар­шокласників та людей старшого віку, обов’язковим пунктом про­грами заходів до урочистих подій та державних свят є покладання квітів до пам’ятника Кобзареві.

Історики та дослідники бро­варського краю стверджують, що на території парку Шевченка раніше розміщувалася Старо- Троїцька церква, а вже сучасні усні перекази нашіптують, щоправда документально не підтверджені, чутки про те, що під час рекон­струкції парку будівельниками було знайдено старовинний склеп, у якому похований чи то монах, чи священник, чи інший вельможний пан.

«Я сам бачив, там дірка така під деревом була, і наче дошки дерев’яні витягали. Але нас туди близько не пустили. Може, клад вирили, а може і мумію якусь», - округлюючи очі для більшого ефекту, розповідає нам десяти­річний Сергійко.

До 2013 року ошатна та зелена оаза в історичному центрі Бро­варів була сквером – невеликим, але затишним. Поряд – площа Шевченка, яка слугувала швидше базаром з численними лотками, ящичками та стихійною торгівлею, аніж місцем для цивілізованого відпочинку. І хоч згідно з рішен­ням міської ради, з 2005 року сквер та площа мали статус «історична пам’ятка Броварів», показувати її гостям нашого міста в такому вигляді було незручно.

Зовсім по-іншому – сучасно та модерново – стали виглядати і парк, і площа після реконструкції 2013 року. Видозмінений поста­мент з монументальною фігурою Кобзаря, чітко розплановані доріжки, зелені зони зі зруч­ними лавками для відпочинку, а потім оригінальний дитячий майданчик у національному стилі зробили парк Шевченка дійсним претендентом на занесення до Державного реєстру національ­ного та культурного надбання.

ОБОВ’ЯЗКОВА ПАРКОВА УМОВА

Разом з парком «Перемоги» та парком «Приозерним», сьогодні ошатна та зелена зона в центрі Броварів є об’єктом прискіпливої уваги не тільки з боку любителів тихого відпочинку під кронами каштанів та лип, але й комуналь­ників. Станом зелених насаджень переймаються фахівці дільниці «Зеленого господарства» КП «Бровари-Благоустрій». Саме їх діяльність і стала причиною зане­покоєння громадських активістів, які паралельно з, на жаль, вічною проблемою підтоплення Старого міста, помітили ще ряд негараздів.

«Комунальники просто знищу­ють парк і дерева у ньому! Ріжуть увесь час, чикрижать немило­сердно! На весну не буде ні одного живого дерева у парку, ось побачите! Прикончать парк, кажу вам!» - емоційно висловлювався під час однієї з сесій активіст зі Старого міста.

Керівник дільниці «Зеленого гос­подарства» Володимир Павличук не приховує – на території парку Шевченка дійсно ведуться планові роботи по розчищенню крони.

«Оскільки планова омолоджу­юча розчистка, яку ми проводимо у парку, викликала питання та незадоволення у мешканців, вони вважають, що ми неправильно проводимо роботи, навіть при­зупинити довелося кронування на деякий час. Тому нами було запрошено незалежних фахівців садового центру «ДаЛас» для оцінки наших дій», - каже керівник «Зеленого господарства».

Провідний фахівець «ДаЛасу», ландшафтний архітектор Юрій Кривошей після обстеження зеле­них насаджень парку Шевченка надав висновок:

«Омолоджуюча обрізка крони – необхідний захід, який проводиться по мірі необхідності. Після таких робіт крона деякий час, звичайно, виглядає дещо понівеченою, але за два-три роки дерево повністю оновлюється, з’являється молодий приріст і такі «процедури» рослинам йдуть тільки на користь», - каже спеціаліст садового центру.

Окрім того, каштани та липи, що мають уже майже 60-річний вік, порушують світловий режим для своїх «молодших» сусідів – дерев та кущів, що постійно підсаджуються другим ярусом паркової зони. Тому кронування необхідне не тільки для зрілих дерев, але й для можливості рости та розвиватися молоденьким саджанцям. Отож,хвилюватися не варто. Фахівці роблять усе, аби парк Шевченка і надалі залишався зеленою перлиною історичного центру нашого міста.

Оксана Марченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ